Разни помагалки ...

  • 4 963
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
В Германия във всеки магазин, който продава батерии, има контейнер за изхабени такива на касите. Смята се че са радиоактивни, макар и малко...

# 16
  • Мнения: 400
На мен пък ми трябва статистическа информация за селищата в България. По точно население и площ - и то горе-долу да са актуални. Това, което съм открила в нета е много ограничено. Може би не търся, където трябва.

# 17
  • Мнения: 1 416
На мен пък ми трябва статистическа информация за селищата в България. По точно население и площ - и то горе-долу да са актуални. Това, което съм открила в нета е много ограничено. Може би не търся, където трябва.
Виж в Уикипедия, има категория градове в Б … 88;ия. Намират се доста данни за 2006 г.
Тук пък са цифрите на Националния статистически институт.

# 18
  • Мнения: 3 576
Батериите ги хвърлям в жълтите кофи за разделно събиране, поне у наше село така ни казаха - жълто за хартия, кенове и батерии.

# 19
  • София
  • Мнения: 5 828
Аз пък отдавна издирвам синонимен речник в нета, обаче няма и няма Sad

# 20
  • Мнения: 1 416
Аз пък отдавна издирвам синонимен речник в нета, обаче няма и няма Sad
Тук има, но е доста беден.
Най-добре си вземи обикновен синонимен речник.

Последна редакция: вт, 29 май 2007, 16:10 от Лора

# 21
  • София
  • Мнения: 5 828
Аз пък отдавна издирвам синонимен речник в нета, обаче няма и няма Sad
Тук има, но е доста беден.
Най-добре си вземи обикновен синонимен речник.

Ами натам върви  ooooh!, на ученичката й трябва, ама то един и два речника ли са  ooooh!
Полека лека ги купувам, че много скъпи.

линка го няма, пробвай пак моля те

# 22
  • Мнения: 1 416
линка го няма, пробвай пак моля те
Оправих линка.
Наистина са скъпи речниците, около 30 лева струват. Има обаче някакви малки издания. Тук намерих кратък синонимен речник за 5 лева.

# 23
  • София
  • Мнения: 5 828
Много благодаря    bouquet

# 24
# 25
  • Мнения: 2 759
Относно батериите някъде бях чела или чула, че в магазините, които ги продават трябва да ги приемат обратно за рециклиране, за да не се хвърлят на боклука.
                   Така си е. Но почти няма магазини в България, които да ги вземат обратно. Но в Метро има кошчета. Не знам дали във всички, де.

# 26
  • Мнения: 2 759
Батериите ги хвърлям в жълтите кофи за разделно събиране, поне у наше село така ни казаха - жълто за хартия, кенове и батерии.
                  На нашия жълт изрично пише да не се хвърлят в него. На един друг жълт, дето само е жълт, иначе е комбиниран за хартия, пластмаса, метал и стъкло - също така пише.

# 27
  • София
  • Мнения: 5 828
- трябва ми електорнен речник, в който да са обяснени разни думи от гръцки, латински ...

ето един българо-английски/-латински, дано ти свърши работа
http://www.arsmedica.bg/bg/mdictionary.html

# 28
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
Батериите ги хвърлям в жълтите кофи за разделно събиране, поне у наше село така ни казаха - жълто за хартия, кенове и батерии.
                  На нашия жълт изрично пише да не се хвърлят в него. На един друг жълт, дето само е жълт, иначе е комбиниран за хартия, пластмаса, метал и стъкло - също така пише.

"Избягвай батериите
Това е един от най-вредните и високо токсични боклуци, които е изобретявал
човешкият ум. Веднъж попаднали в природата, активните им съставки замърсяват
с тежки метали, които проникват в почвата, водата и оттам – в хранителната
верига. В ЕС е забранено да се изхвърлят като битов отпадък и има специална
система за изхвърляне, която скоро ще бъде развита и у нас. Дотогава всичко
зависи от теб – пази старите; ако ти се налага да ползваш нови, търси такива с по-
малко съдържание на живак и тежки метали; по-добрият вариант е да използваш
зареждащи се. Ако ти е възможно, купувай уреди, които не работят с батерии."

Това пише в ЗЕЛЕН ЖОКЕР

# 29
  • Пристанището на шейсетте кораба.
  • Мнения: 239
Търся нещо като електронен бележник,  някаква такава програма  има ли от къде мога да си я изтегля ? / не знам дали стана ясно какво търся, с две думи  да има дати и да мога да си пиша разни неща за всеки ден, нещо такова/

Общи условия

Активация на акаунт