По колко пари харчите на месец за дрехи, обувки и козметика за вас и семейството

  • 4 336
  • 22
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Мили дами, колко средства отделяте на месец за дрехи, обувки и козметика за вас и семейството и как тези разходи влияят на месечния ви бюджет? Къде пазарувате в страните което живеете?? Имате ли си любими магазини за дрехи, които предпочитате като аутлети, молове, търговски центрове и др. където можете да намерите любимите си марки или можете да купите и нещо което ви грабне окото на момента /някоя дрънкулка/  която можете и да захвърлите след няколко дни, обзета от шопинг мания. И...колко можете да бръкнете в джоба си за нещо наистина уникално и красиво, което искате на всяка цена да притежавате, но което е доста над лимита ви..... Twisted Evil
Споделете..

# 1
ти от данъ4ните ли си  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 7 837
Е, малко ли са надцакващите теми в Красива мама  Grinning

Харча, където си искам. Гледам, да не се изхвърлям. Бюджет нямам,тоя месец мога да си купя крем за $100, следващия да си трая...
Пазаруването за мен е отпускащо, но не и мания и показател за престиж и много комфортен живот.
Обичам и само да се моткам из магазините, разглеждам, пробвам и излизам.
Нарочно, с маркови торбички не обикалям, за да търся благоприятно отношение от продавачките.

# 3
  • Мнения: 3 367
не повече от 1500 на година така като смятам много грубо за всички ни..може и по-малко,зависи дали си имаме якета,ботуши и пр за сезона..
аз съм много внимателен купувач,пазарувам само на мноооооооооого намаление,имам си лимит кое до каква цена купувам и толкоз
децата са облечени 98% от приятелски деца и подаръци,аз купувам бельо само май и обувки понякога..
не съм фен на козметика,не се гримирам,кремьт ми е 15 кинта и стига за 2 месеца;
не ме забавлява пазаруване,не може нищо да ми хареса "чак толкова" ,ако имам нужда-пазарувам,ако не-не си губя времето по молове..

# 4
  • Мнения: 2 563
не повече от 1500 на година така като смятам много грубо за всички ни..може и по-малко,зависи дали си имаме якета,ботуши и пр за сезона..
аз съм много внимателен купувач,пазарувам само на мноооооооооого намаление,имам си лимит кое до каква цена купувам и толкоз
децата са облечени 98% от приятелски деца и подаръци,аз купувам бельо само май и обувки понякога..
не съм фен на козметика,не се гримирам,кремьт ми е 15 кинта и стига за 2 месеца;
не ме забавлява пазаруване,не може нищо да ми хареса "чак толкова" ,ако имам нужда-пазарувам,ако не-не си губя времето по молове..


И аз мразя моловете и ходя само по време на разпродажби. По празниците може и да се отпусна да купя на Антон нещо по-завързано, но иначе внимавам с дрехите и купувам според това какво ще ми трябва за сезона като първо минавам през TJ Maxx.  Нали, ако трябва да ида на някое офциално събитие, сватба, коктейл и т. н. определено нямам какво да облека. Надявам се и един ден да не работя в офис със строг етикет, щото и за там нямам нищо. Положението ми се облекчава от факта, че майка ми почти за всеки празник ми праща дрехи или обувки и много често ми нацелва вкуса...  Козметиката е минимална при нас. Крем на Ив Роша за 10 долара ми стига за цяла зима, а като е топло мацвам чат-пат. Обаче чорапи и бели тениски мъжът ми хаби като за световно, не знам какво ги прави, но на три месеца купувам 20 бели тениски и 10 чифта чорапи. С пуловерите също е проблем, съсипва ги за месец.  Confused

# 5
ако споделим, това ще  донесе ли някому, някъде, някакво удовлетворение?

интересно ми е каква е целта на това питане...

# 6
  • Мнения: 6 167
трудно ми е да отговоря, защото нямаме бюджет, за да изчисля какъв процент отиват за въпросните нужди.
когато искаме да си купим нещо - си купуваме. но аз не съм от прекаляващата порода жени ( вече) - не ламтя за всеки парцал, който ми 'хваща' окото. козметика не си купувам от супермаркет, но не купувам и от най-най-скъпото на пазара.
държа на хубава бяла и декоративна козметика ( когато я полагам, хаха), защото вече съм в напреднала възраст Rolling Eyes
имам разходи и за фризьори и тн.
мъжът ми също - ако иска нещо, отива и си купува.
пазаруваме от където си искаме  Laughing

# 7
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Питането ми е продиктувано с цел да разбера дали разнообразието което цари в предлагането при облеклото и козметиката в чужбина не ни подтиква да отворим по-широко портфейлите и съответно гардеробите си за сметка примерно на други неща като техника, неща за дома , мебели и т.н. Съдя по себе си защото когато съм по магазините забравям всичко и всички и купувам неща за които не съм тръгнала (говорим за дрехи).  #Crazy

# 8
  • Мнения: 7 091
Аз съм същата работа като Анет и Кейси.
Това определено не е постоянен разход в нашето семейство и нямаме планиран бюджет месечно за дрехи и т.н. Когато има нужда- купува се. Не, че не обичам да пазарувам, но определено нямам време да седна да се разхождам по моловете с часове и да харча пари. Когато се ходи на магазин се знае обикновено какво ще се купи и от къде. Изключително рядко имам спонтанни покупки, но никога надхвърлящи бюджета ни. Основния ми принцип е да не се харчи повече, отколкото имаме, т.е не обичам да взема неща на кредит. Ако нямам в момента парите а си го купя по-скоро няма да си го купя, отколкото да го взема на кредит. Разбира се има неща за дома, които бих взела на кредит, но това не е въпроса. Когато се наложи нещо да се купи, например за специално събитие и т.н. и разхода е по-голям ( все пак сме 4-ма) просто се сместваме в бюджета като се лишаваме от други неща. Никога не излизаме извън бюджета си.

Естествено, преди да имаме децата нещата са стояли по различен начин, но сега има по-важни неща за мен от това с какъв надпис е хартиената ми торбичка на излизане от магазина.

# 9
  • Мнения: 1 465
Аз не харча месечно за дрехи и обувки и т.н. Всеки месец купуваме различни неща, според нуждите ни. Не отделяме специално суми за пазарене на дрехи, обувки и др.

# 10
  • Мнения: 7 091
Питането ми е продиктувано с цел да разбера дали разнообразието което цари в предлагането при облеклото и козметиката на пазара в чужбина не ни подтиква да отворим по-широко портфейлите и съответно гардеробите си за сметка примерно на други неща като техника, неща за дома , мебели и т.н. Съдя по себе си защото когато съм по магазините забравям всичко и всички и купувам неща за които не съм тръгнала (говорим за дрехи).  #Crazy

Хехехе  Grinning Не се притеснявай, това е така защото нямаш още деца  Sunglasses, но пък като се замисля, има хора, които цял живот са със широки пръсти и не си правят сметката.  newsm78 Определено при нас нещата не стоят по този начин, дори и преди децата рядко съм правила спонтанн покупки, въпреки, че е приятно от време на време.
Все пак всеки се простира според чергата си, а тези които се простират извън нея, много скоро се намират на земята, така че това да си правиш сметката не е признак на стиснатост,  защото никой не знае в каква ситуация може да изпадне на следващия ден. На който не му се е случвало обаче никога не можеш да му докажеш обратното, докато не го изпита сам на гърба си.   Peace

# 11
  • USA
  • Мнения: 559
Купуването на дрехи определено не ми е приоритет пред нещата за дома например. Не обичам да ходя по магазини и предпочитам да си прекарвам времето по друг начин. Като имам нужда от нещо си го купувам - нямаме бюджет. Тъй като не купувам много дрехи, като нещо наистина ми хареса не се замислям много върху цената. Имам любими магазини, които отговарят на моя стил и потребности. Шопинг манията е несъществуващо за мен понятие.

# 12
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Точно във фаза бюджет съм. Току-що прецених, че харчим за горепосочените необходимости и удоволствия към 7-8% от брутния ни доход. Искам да подобрим, т.е. да се планира малко по-добре.
Дрехите не са ми толкова зор, на работа мога да ходя с няколко панталона и един запас бели ризи и няма да ми омръзне. Няколко пуловера и един-два чифта дънки и съм готова. Малко падам жертва на етикети, но пазарувам и от Таргет.
Джуджето определено има повече дрехи от мен, но и за него гледам да има мярка.
Ако реша, че не ми харесва нещо, отивам и го връщам. Много мразя да стоят неща, които не се ползват. Всичко заминава или обратно в магазина, или се дава някъде.
Виж, с козметиката имам проблем, кефи ме, купувам си я. Laughing Пазаруването ми е по-скоро неприятно, но ако ме пуснеш в Сефора, мога часове да откарам и да не ми омръзне.
Линдита, за мен я няма тази връзка. Дори напротив, мога да кажа, че се научих да си правя сметката тук.

# 13
  • Мнения: 1 465
Съдя по себе си защото когато съм по магазините забравям всичко и всички и купувам неща за които не съм тръгнала (говорим за дрехи).  #Crazy
Според мен мисленето тук на хората със семейство е различно. Няма ги така наречените спонтанни покупки - в смисъл да си тръгнал за хляб пък да си купиш скъпа рокля или др. Но когато се тръгне за покупки на дрехи, обувки и т.н., се купуват с добро качество.

# 14
  • Мнения: 6 167

Линдита, за мен я няма тази връзка. Дори напротив, мога да кажа, че се научих да си правя сметката тук.

аз също. добавям и желанието ни да спествяваме. установих, че спестяванията могат да се случват и без лишения.
виждам смисъл в това, да не профуквам всеки цент в портмонето си.

# 15
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
уф ми проблем ми е това оби4ам да ходя на пазар и винаги спонтанно рядко тръгвамс определена цел най много хар4а по време на зимното и ляното намаление но тогава цените са смешни и е грехота да не си обнови 4овек гардероба, козметика по4ти не ползвам кремовете ми са на клиник и комплекта е около 60?, стига за доста време
но обувките ми са мания на това изкушение не мога да издуржа за това половинката просто гледа да заобикаляме магазините с обувки и сега направо съм болна от както съм бременна съответно ми оти4ат краката и не мога да си обуя голяма 4аст от обувките но няма смисъл да купувам нови в изобилие заЩото после Ще пълнят шкафовете

# 16
  • Мнения: 1 436
При мен проблемът нещо да ми хване окото и да си го купя го няма, защото много мразя да ходя по магазините. Ходя само по принуда  Grinning. Дрехи купувам два пъти годишно, добре че тук има само два сезона. Козметика също купувам само като ми свърши нещо. Изнервя ме когато ми се пълни банята с няколко марки от един и същ продукт. Изобщо, за мъж съм правена аз  Mr. Green, хич не си падам по изобилие от дрехи и козметика  ooooh!

# 17
  • Мнения: 1 465
Хаха Juturna, и аз никак не обичам да колекционирам по няколко еднакви неща, и то най-вече в банята. очаквам с най-голямо нетърпение момента, в който Поло ще започне да ходи на гърне, че да ми се освободи малко банята от дюшека за смяна на памперси, памперсите, тоалетните млека, памуци и т.н.

# 18
  • Мнения: 239
Определено мисля, че разнообразието не ме подтиква да си купувам нищо, което не ми пасва в гардероба и концепцията за сезона. В България си харчех почти всичките пари месечно, за да си купувам нови дрехи, но и обществото сякаш те подтиква да го правиш. Тук изобщо не изпитвам необходимост всеки месец да си купувам нови дрехи- когато нещо ми е необходимо и 1-2 нови неща за сезон, които ми пасват на останалия гардероб - да. Установила съм, че когато се чувствам щастлива нямам потребност да си пазарувам, за да си оправям настроението.
Да не говорим, че тук много по-малко се държи да си облечен по последна мода и с маркови дрехи, отколкото в БГ.
Но и аз не съм била никога от жените, които харчат безразсъдно.

# 19
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Всичко с мярка. Нито мания за пазаруване ме обзема, нито пък стискане на стотинките като за световно. Ако имаме нужда от нещо - купуваме. Излишни неща, купени под влияние на момента - рядно. Не съм маниак на тема козметика. За дрехи....  Rolling Eyes май се заглеждам все още по младежката мода, в магазини от типа Бершка или Пимки, но напоследък само гледам. Май одъртявам за провлачените дрехи newsm78. Държа на маркови маратонки, обувки от естествена кожа.

Виж, ако питаш за книги.. там е друга работа  Embarassed

# 20
  • Мнения: 677
Ние  харчим много, но никога на кредит. Имам определена сума която мога да изхарча месечно, но обикновено около една трета ми остават спестени Simple Smile) Обичам да пазарувам за децата предимно, имат страшно много дрехи които понякога остават необлечени нито веднъж, но пък всечките умалели дрехи от децата ми се "доносват" поне от 2 деца след това. За козметика пари не харча, купувам си крем 2-3 пъти в годината, парфюм по-рядко Simple Smile
В гардероба си нямам нито една официална дреха, но пък маратонки и обувки имам бол. Ако нещо реша че не го харесвам го връщам в магазина, но пък ако е било на ниска цена директно се заделя за БГ. Лично за себе си харча много малко (като изключвам хобито си, но пък то е инвестиция).
Пазарувам както от много скъпи магазини, така и от Target, не робувам на марки ако съдържанието е 100% естествен материал.
За храната гледаме да е органик, но пазаруваме и от "масовата".
Знам, че купувам повече отколкото ни трябва, но пък не мисля че прекалявам като сравним изхарченото с постъпленията.
Пазарувам по списък уж, ама като вляза в магазина много от купеното изобщо не е било в списъка ми, ето днес ходих да купя нещо от даден магазин, а влязох в Pay Less и взех за малката едни сандали макар че й купих 2 чифта вече, ама не можах да ги подмина ... едни такива белички, сладички и само 9 долара Simple Smile.

# 21
  • Мнения: 1 363
Аз се подписвам под Кейсините думи.

# 22
  • Мнения: 2 563

Линдита, за мен я няма тази връзка. Дори напротив, мога да кажа, че се научих да си правя сметката тук.

аз също. добавям и желанието ни да спествяваме. установих, че спестяванията могат да се случват и без лишения.
виждам смисъл в това, да не профуквам всеки цент в портмонето си.


Много точно казано! На мен най-големият ми кеф напоследък е да пращам пари от разплащателната в спестовната сметка! Laughing

Общи условия

Активация на акаунт