Кръв в акото

  • 4 432
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 339
Здравейте мами! Имам нужда от съвет от някой с медицински познания или просто преживял такова нещо. Малката има кръв в акото и ще ни накарат да спрем кърменето и да минем на АМ Sad
Акитата изглждат така: зеленикави, по-редки от нормалното според мен. Кръвта е на жилки, каточе ли в прозрачно слузести нишки...Появи се един ден, после два дни нямаше, после пак се появи един ден, после пак нямаше и днес пак се появи...Заподозряха алергия. Педиатърката отхвърли инфекция, защото няма температура и голяма активност на червата. Една седмица бях на диета без млечни, соеви, ядки  царевични ( почти всичко което ям), но поне си хранех детето.. Сега ще поиска да спрем кърменето, а така не ми се искаше... Толкова ми е приятно малката топла главичка да се сгуши в мен..И не само поради тези егоистични причини ми е мъчно no...Бебата е толкова малка...
Досега не бях давала нищо освен кърма и вчера като реших да пробвам от биберон се оказа, че тя не знае какво да го прави! Само го върти в устата, цупи се и въобще не го обхваща с устни...Абе и това било проблем, да започне да яде от биберон...

Та въпросът ми е какво друго може да причини такова възпаление на червата ( поне на мен ми прилича на такова)?

Последна редакция: пт, 18 май 2007, 07:35 от EliMeli

# 1
Привет!
Ние също имахме кръв в акото около 3 месец когато започнах да давам сокче от ябълка или от чайчето за колики..Така и не разбрах от кое, но веднага спрях всичко и оставих малката само на кърма до 5 месец. Тогава отново се осмелих да започна захранване, но този път само каша и лека- полека пюре.
Освен това спрях да пия мляко.
Засега да чукна на дърво май владеем положението.
За радост моята докторка не ме посъветва да спря да кърмя, а каза, че може би е някакво вирусче.
Защо не занесеш ако да му направят изследване...

# 2
  • Мнения: 5 401
Здравей!   bouquet

Нямам медицински познания, но преживяхме същото когато малчо беше на 4 месеца. В памперса имаше слуз и малки точки кръв. В началото педиатърката казваше, че е възможно да е фистулка в дупенцето. Заведох го при уж най-добрия гастроенторолог в София, който опипа коремчето и каза, че това е АБКМ (алергия към белтъка на кравето мляко). Каза ми, че е убедена в диагнозата си и няма нужда да пускаме допълнителни изследвания. Постави ме на много строга безмлечна диета за срок от няколко месеца (не 1 седмица) и това помогна, защото от тогава не се е случвало да намирам кръв или слуз.  Simple Smile

Ако при твоето бебче също е поставена диагноза АБКМ, в никакъв, ама в никакъв случай не трябва да спираш с кърменето!!!!  Peace Даже напротив, кърмиш, кърмиш и пак кърмиш! Това е най-доброто, което можеш да направиш за детето си!  Simple Smile Също така да отложиш захранването за след 6-тия месец, което включва и сокчетата за ужас на повечето педиатри.  ooooh!

Предполагам, че и Снежи ще се включи, но за всеки случай ще ти пусна храните, които ти трябва да избягваш. Диетата е много строга, но повярвай ми, след време ще се радваш, че си се подложила на това дребно лишение!  Hug

Последна редакция: пт, 18 май 2007, 08:27 от pearly

# 3
  • Мнения: 5 401
Копирам ти директно едно ЛС на Снежи73 със забранения списък на храните:

1. Мляко и млечни продукти - прясно /най-мощно/, кисело, сирене, кашкавал, сладки неща, съдържащи сухо мляко - мляко от всякакво животно, не само крава;

- издръж без млечни неща поне месец, след това започни с козе сирене, колкото 1/4 кибритена кутийка, например на закуска и следи бебето. на другия ден почивка, Ако няма реакция на другия ден пак толкова. Постепенно увеличавай докато достигнеш до 1 кибритена кутийка за деня. Повече недей. Ако няма реакция, значи всичко е ОК. После пробвай с овчи кашкавал. После кравите неща - краве сирене, крави кашкавал, краве кисело мляко. Имай предвид, че трябва да си много внимателна за храните, които въвеждаш ти в менюто си. Бих те посъветвала, ако приемате козето сирене да поседиш дълго на него - и пак всичко е индивидуално.

2. Яйчен белтък; - толкова няма да ти липсва, твърдо сварен жълтък можеш да ядеш, но най-много един на ден и пак следиш. Не въвеждай две неща едновременно.

3. Риба и черупчести; - ако толкова ти липсва рибата, препоръчвам хек, но остави за много по-нататък.

4. Цитруси - портокали, киви, лимон ...; - за съжаление сега им е сезона. Мисля, че мандарините са най-безобидни. Ако изяждаш една на ден ?!?!?! незнам, пробвай и следи детенце. Аз лично бих се придържала към строгата диета поне месец.

5. Ядки - особено фъстъци; - оооох, недей, айде един орех или малко бадеми, незнам, силен алерген са. ами ако детето ти не реагира на млечен протеин, а на друг алерген??? АБКМ е общо понятие за общо симптоми на непоносимост към храна и понеже детето консумира мляко, айййдееее АБКМ, да ама ако детето е на кърма, а не на АМ и реагира на нещо, което майката яде. Алергологията има много "ако", за съжаление.

6. Хистамин съдържащи - банани, сурови домати, ягоди, зелени неща /коприва напр./; - ами Маринова е казала, че 1 банан на 3-4 дни може, т.е. ротационен принцип. Спазвай този ротационен принцип ако консумираш алергени. Ако си яла банан, не яж мандарина или сирене, също така банан яж чак след няколко дни или седмица - т.е. да не се натрупват антитела. Дано ме разбраш, защото имам чувството, че го обяснявам много объркано.

7. Мед /заради полените/; - можеш и без, има кафява захар.

8. Бобови - боб, леща, соя, грах, зелен боб - грах, в някоя супа не би ти навредил мисля.

9. Шоколад, какао, кафе - без коментар
10. Говеждо и телешко месо - пак кравешки протеин. - без коментар
11. Мъхести – семки с/или власинки - ягоди, малини, горски плодове, коприва, праскови, бамя и т.н. - без коментар

Съвети:

1. Опитай диетата поне един месец - да се изчисти детенце.

2. Въвеждай алергените бавно в своето меню, един по един и следи. Между алергените да има поне 3-4 седмици отстояние. От Маринова знам, че антитела за алергична реакция се формират за 21 дни, т.е. 3 седмици.

3. Като въведеш успешно няколко - яж ги на ротационен принцип, като има и дни с почивка.

4. Детето захранвай с хипоалергенни храни, а алергените остави за след 1 годинка, 1 1/2.

# 4
  • Мнения: 339
Блгодаря и на двете!
А кравето масло дали влиза в кравешките алергени?
А акото за какво може да се изследва?

# 5
  • Мнения: 5 401
А кравето масло дали влиза в кравешките алергени?

Да! Аз купувам растителен маргарин, ако ми се маже филийка или за готвене.

За тези изследвания, честно казано така и не ми стана ясно нищо...  newsm78  #Crazy

# 6
  • Мнения: 339
Жалко,  аз така предполагах...Тази седмица изкарах основно на хляб със зехтин ( а толкова ги мразех тея филии като малка...)
В следствие на тая диета пък започна да ми понамалява кърмата, а незнаех дали мога да ям овесени ядки...
Как ми се иска да може да има и друго обяснение, не алергия...Понеже съм в америка, хич не ми е ясно как стои въпроса тук с гастроентеролози и такива специалисти и незнам дали ще ми стиска да държа детето в такова положение задълго... Cry

# 7
  • Мнения: 5 401
Ако кърмиш на поискване, няма да имаш проблеми с кърмата!! Аз кърмя все още и когато усещам, че ми намалява, предлагам по-често цицата.  Simple Smile
Всякакви ядки трябва избягваш, за съжаление.  Sad

Как ми се иска да може да има и друго обяснение, не алергия...

Повярвай ми, винаги ми става тъжно когато става въпрос за АБКМ, но за съжаление тази алергия е много разпространена. Живеем в много замърсена среда, храним се непълноценно и с вредни храни. И всичко това "удря" в най-невинните създания.  Cry  Praynig

Разбирам те как се чувстваш в момента! Не забравяй да се усмихваш на прекрасното създание и това ще ти дава сили и вяра. Ще мине, ще видиш!  Hug

# 8
  • Мнения: 14
Ние имахме същия проблем когато бяхме едва на 20 дни. Ходихме на гастроентеролог и ни назначи изследвания на фецес за патогенни бактерии и Campilobacter spp. Всичко беше в норма. Накрая го нарекоха АКБКМ и аз минах на диета, но не спрях да кърмя. Самата лекарка ми каза да не спирам. До 6 мес. бяхме на кърма и от няколко дни се захранваме със зеленчуково пюре. Съветвам те да не спираш да кърмиш, а просто много да внимаваш какво ядеш. Успех!

# 9
  • Мнения: 8 242
welcome to the club ..  Rolling Eyes
Точно по същото време и аз намерих червени точици в на Тони памперса и беше шаш и паника известно време..
Как ми се иска да може да има и друго обяснение, не алергия...

Има - нарича се ВАКСИНА. Аз почти съм сигурна, че нашето беше от тъпото ДТК  #Cussing out .. След като пазих един куп диети и не знам си какво.. На 6м. го захраних и нещата се оправиха - от тогава не е имало никакъв проблем.. Но и след гадните ваксинации на 3, 4 и 5 м. ... оттогава не сме имали и всичко е спокойно. Макар, че някой лекари мислеха, че е АБКМ, други вирус, лактозна непоносимост.. какво ли не .. Не изключвай и това като причина..

# 10
  • Мнения: 532
Да, живите ваксини могат да предизвикат малко смущения в имунната система, дори и да провокират отключване на алергия.

При нас 3 седмици след поставяне на 2-ро ДТК, за зъжаление съвпадна и с даване на сок от мен  #Cussing out (по съвет на нали знаете) се прояви АБКМ.

СЕГА ОБАЧЕ СЕ ПОСТАВЯТ АЦЕЛУЛАРНИ (неживи ваксини), които нямат подобни ефекти.

Каква ваксина ви сложиха на 2 месеца или скоро слагали ли са ваксина и каква по местния имунизационен план?

Имате ли алергии в родата?

ПС: Пърли ти е написала много хубаво нещата, които й дадох навремето. Кърменето трябва да продължи, никое АМ не може да замести кърмата, освен в някои редки случаи.
наблегни на месния протеин да заместиш млечния - хипоалергенни меса са: пуешко, заешко, нетлъсто свинско, пилешко (прясно, охладено), нетлъсто патешко (червено месо, добър заместител на телешкото). Филии със зехтин и добра естествена шарена сол, филия с шипков мармалад, овесени ядки по 2-3 лъжици дневно, ябълки, краставички с копър, супи готвени, месо с ориз, ориз със стафиди и кафява захар, яхнии с месо - има много неща за ядене извън забранения списък, който ти е дала Пърли.

Продължаваш да кърмиш. Важно е бебето да изсуква добре и задното мляко. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=177530.msg3571193;topicseen#msg3571193

За да имаш кърма са важни: много течности, почивка, спокойствие и храна (особено протеини и тъй като е добре да изключиш млечния за известно време, Пърли ти е написала подробно, наблегни на месото).

Всички дечица се оправиха, вие също ще се оправите. То без чудесиийки не може, горе главата  Heart Eyes Hug

Алергия сигурно ти звучи страшно - приеми, че така се нарича, когато детенце е възможно да не понася някоя храна, консумирана от мама на този ранен етап с тази недоразвита храносмилателна система - но всичко по-нататък се оправя и дечицата си ядат всичко. затова мама за известно време се налага да избягва потенциални дразнители като храни.

Важното е детенце да се наблюдава от лекар, попитай си педиатърката за нуждата детенце да се види от специалист.

Успокой се, доста сме минали по подобен път и всичко е наред в крайна сметка.

Можеш да ме търсиш и на лични.

Последна редакция: пт, 18 май 2007, 14:42 от sneji_73

# 11
  • Мнения: 339
Нямаме хранителни алергии в родата...
А лошото е, че месо почти не ям...Риба хапвам, но тя тук е 'отровена' и не препоръчват повече от 2 пъти на седмица...
Пълна гадост...Ваксини ни биха 4 на 2 месеца, но лекарката каза, че били мъртви...Поне да имах нейната подкрепа, а май съм попаднала на такава, която не е толкова за кърменето Sad
Ще видим днес като отида какво ще стане...

# 12
  • Мнения: 919
Хм newsm78
И на нас се случи веднъж, но докторката не му обърна никакво внимание, защото мина за 2-3 дни и когато отидохме на консултацията вече нямаше този проблем. Беше точно както го описваш. Не си спомняк на колко месеца е била, но беше преди да захраня май Thinking значи не е имала 6.
До ден днешен не съм давала мляко и млечни продукти и гледам и аз да се ограничавам. Също така внимавам с ядките, шоколада. Не се е случвало втори път.
Яж повече плодове и зеленчуци, пий вода и кърми повечко. Докато имаш бебе на гърдата, кърмата няма да спре. А и много се съмнявам педиатър да те посъветва да отбиеш на 2 месеца, не и в щатите Stop
Също така, предполагам си добре с английския, можеш да пишеш един е-мейл на Д-р Нюман, чувам че отговарял бързо. Той е педиатър и много известен експерт по въпросите свързани с кърменето. Виж тук
Ще те помоля ако ти отговорят да напишеш, сигурно и на други майки ще е от полза Peace

# 13
  • Мнения: 339
Разбирам те как се чувстваш в момента! Не забравяй да се усмихваш на прекрасното създание и това ще ти дава сили и вяра. Ще мине, ще видиш!  Hug
Благодаря ви на всички за подкрепата!
След малко отиваме на лекар и после ще пиша какво става. А тя още на втория път ми беше казала да минем на формула :/ Но след това имаше ден затишие и се размина...

Последна редакция: пт, 18 май 2007, 18:11 от EliMeli

# 14
  • Мнения: 1 586
Здравей, ЕлиМели.

Странно е точно в САЩ да получиш съвет за спиране на кърменето от лекар. Ако наистина е АБКМ, тогава е задължително да продължиш да кърмиш. Каквато и да е друга храна, освен кърма, ще затрудни много бебешкото стомахче на тази възраст.

Не отхвърляй ваксината като вероятен причинител, защото никак не е невероятно да е от нея...

Съветвам те изобщо да не пробваш да отбиваш или да въвеждаш изкуствено мляко, просто изключи напълно млечните от диетата си. Маргаринът е вреден при всички положения, особено за кърмачки, защото трансмазнините стигат до бебето чрез кърмата.

Свържи се с локалния си Ла Лече лидер и поискай консултация - безплатна е. Потърси го на този адрес: http://www.laleche.org/WebUS.html. Със сигурност ще ти даде полезни напътствия как да продължиш борбата в случая без да отбиваш.

Аз не разбрах точно - докато си била на диета без млечни не е имало кръв в памперса, така ли? И като си спряла диетата пак се е появила? Или каква е хронологията?

Успех и пиши как сте!

Общи условия

Активация на акаунт