Болки в 5 г.с.?

  • 18 062
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 145
Здравейте,

Усещам леки болки като при цикъл но бързо отшумяват, имам по често едни бодежи около левия яйчник и това ми се случва главно като се поизморя малко  newsm78 малко взех да се притеснявам и много бих се радвала ако някой ми сподели дали е имал подобни усещания. На лекар съм чак в понеделник 21.05 а тези усещания са ми реално от очакваната дата на цикъла. Има бременност на 100% но това дали е нормално?

# 1
  • Мнения: 114
Ами аз и с двете бременности в първите 2 месеца имах болки само че в десния яйчник(много силни при първата бременност) като опъване.Доктора каза че нещо матката опъвала яйчниците или нещо такова, ама аз ти препоръчвам ако не можеш да отидеш при доктора днес поне му се обади и му обясни какви са болките.Аз поне така правя с моя.Той ми е казал че мога да му се обаждам по всяко време.
Дано всичко да е наред при теб.Лека бременност ти пожелавам  bouquet

# 2
  • Мнения: 65
До понеделник има много време,ако имаш леки болки-почивка на легло,може но-шпа два или три пъти дневно.Ако мислиш ,че са сериозни или се появи някакво течение-бягай на лекар веднага.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 522
По принцип в началото около очакваната дата на цикъла много бременни изпитват такива менструални болки, аз самата бях от тях първите 3-4 месеца. Това обаче не значи, че не трябва да се консултираш с лекаря. До понеделник има много време по добре му се обади по телефона и му обясни какво има и си почивай повече.

# 4
  • Мнения: 5 539
Да, и аз имах такива леки болки през 2 месец. Даже си мислех, че са контракции. Мисля, че е съвсем нормално. Говоря за ЛЕКИ болки обаче, такива дето, ако не си бременна, не би им обърнала внимание.

# 5
  • Мнения: 145
И аз не знам как точно да ги определя. По често ме боцка в яйчника но няма как да не забележа съвсем леките болки ниско долу, които обаче не са всеки ден за разлика от първите.
Няма да се задълбочавам сега чак толкова но за мен си е притеснително!

# 6
  • Мнения: 3 116
Аничка и аз имах болки, но не бяха леки, в кръста и корема.

Препоръчвам ти да те види гинеколог  Thinking

# 7
  • Мнения: 36
Аз също имам подобни оплаквания,но смятам че е нормално.

# 8
  • Мнения: 207
Не чакай до понеделник, а иди веднага.Това е моят съвет. Peace

# 9
  • Мнения: 483
Абсолютно нормални болки са тези  Grinning
Въобще не се притеснявайте, това се получава при разтягане на матката...бъди готова за най-разнообразни болчици през цялата бременност. Притеснително е ако болката стане много силна (в кръста също) и придружена с кървене...
Така че всичко е ОК Laughing
Радвай се на бебчо Hug

# 10
  • Мнения: 483
Само да допълня че и кървене е нормално да има в тези седмици, доста жени прокървяват покрай имплантирането на ембриона.
Аз имах твоите болки в началото.

# 11
  • Мнения: 1 536
когато забременях имах доста силни болки още ден ,два преди очакваната М(която не дойде,разбира се)Понеже нямах идея какво е ,не пих никакви хапчета и търпях.Само че болките се усилваха и накрая станаха спазми и доста остри прорязвания.Ако са ти силни болките,предприемай нещо ,защото при мен се оказаха контракции и въобще опити на матката да изхвърли плода(казаха ,че било нормално първите три месеца,защото приемала плода за "нещо чуждо")
После започнаха и прокървявания и т.н.
най добре е да спираш натоварвания всякакви,много почивка и обезболяващи,които би трябвало да успокоят контракциите.Благодарение на тези неща,успях да отърва на косъм аборта и сега с бебчо всичко е наред Heart Eyes,но тези неща искат внимание.Може да е нормално да боли малко, но при силни болки и прорязвания НЕ чакайте(дори и да няма прокървявания още) Naughty

# 12
  • Мнения: 1 536
Само да допълня че и кървене е нормално да има в тези седмици, доста жени прокървяват покрай имплантирането на ембриона.
Аз имах твоите болки в началото.
Имплантирането на ембриона е осем дена след зачеването и това е доста преди датата на очакваната М,в случая става въпрос за потвърдена 100% бременност в пета седмица.
Ако е прокървявяне, едва ли може да е от имплантацията newsm78

# 13
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Бих те посъветвала да се консултираш с доктор възможно най-скоро - без да те плаша. Имах болки, подобни на менструалните точно в 5-6 седмица и ми изписаха папаверин. Обясниха ми, че тези болки в много от случаите са предшественик на спонтанен аборт.

# 14
  • Мнения: 174
Лек дискомфорт към 5 седмица е ок, но ако боли бих отишла веднага на лекар.

Аз имах болки, тежест и бодежи в дясно почти от момента в който съм заченала. Ходих на лекар (не знаейки че съм бременна) защото си мислех че нещо става с яйчнижите или бъбреците ми. Лекарката ми каза че нищо ми няма и ми предписа парацетамол. Да, ама в края на 5 седмица (когато вече беше станало ясно каква е работата) започнах да кървя и така почти до 12та - извадих късмет, оказа се "само" субхорионен кравоизлив, който се разсея от самосебе си (без никакви лекарства, при нас прогестерон дават само ако имаш доказано нисък такъв, а за нош-па или бусколизин да не говорим...)

Лека бременност!

Общи условия

Активация на акаунт