По-комплексирани ли са българите в сравнение с други нации?

  • 3 291
  • 70
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 875
зависи с кои нации ни сравняваш

# 61
Да комплексирани сме! За това се и  мъчим да се покажем по улиците,всеки е облечен по последна мода.Супер коли се карат! Всеки е с последен модел gsm...добре де,ако не последен,то предпоследен...постоянно някаква гонитба и доказване...за какво и пред кого... newsm78  Пред запада ли... Thinking Няма лошо...не ме разбирайте погрешно...  Peace
Но... На кой му пука за нас...как сме облечени,какви коли караме...и т.н.
 На никой...само на нас самите  Wink"На гол гъз чифте пищови вадим"... Peace

Я вижте на запад,хората си ходят както им скимне...мазни, мърляви, без грим...Е и? Много важно. Абсолютно не  ги  е еня...няма я  манията да се показват и доказват.Няма злоба и завист...може и да има ,но  поне не е толкова явна.
Да не мислите че им пука...ми точно това показват,че не им....Да ,ама си имат стандарт,закони... уредени са и  си имат нормални хубави заплатки! А ние красивите и модерните ..какво си имаме...нито държава като държава,нито закони като закони...Е затова и се спасява кой накъдето може Rolling Eyes....
Па ако искате ми се сърдете.... Hug

Да, добре. Парвенющината и показността са българско изобретение. Дали сме и ние нещо на света. "Pimp My Ride" са плагиати! Производителите на луксозни стоки са в див подем в последните години, а същевременно задлъжнялостта на домакинствата във Великобритания заедно с ипотеките е около 54 000 лири (около 80 000 евро) - http://www.creditaction.org.uk/debtstats.htm, а в САЩ е съответно около $645 000 (http://mwhodges.home.att.net/nat-debt/debt-nat.htm). Та какво викаш за чифтето пищови на голия тумбак?
От друга страна "Гордост и предрасъдъци" сигурно е южно-европейско произведение, което хич не е актуално към днешна дата, ама въобще.

Ела в Холандия.
Киселяк, аз живея в чужбина и мнението ми е е, че имаме комплекси. И какво?

Нищо. Сега сподели за техните комплекси. Само не казвай, че нямат.

# 62
  • Мнения: 9 865
Смятам, че не сме комплексирани кой знае колко повече от другите. Едни ги избива на шовинизъм, други 'ептен, някои гледат да не си спомнят ужасните етапи от историята си, правят са на "ни лук ял, ни лук п'''дяли".
Не виждам да е кой знае каква проява на самочувствие и превъзходство да си дебел (това пък що за критерий е въобще??) мърляв, неприятно окосмен и т.н., каквито най-често определяме немците (а те пък от своя страна не са чак за оплакване). Да дойдеш на море от помощи е СУПЕР, да си поръчаш една бира с 3 чаши си е твое право, но да демонстрираш НЕЩО на тази база е тъпо... Лошото е, че все повече заприличваме на "дебели" и задръстени средностатистически консуматори...
Нит' сме най-велики, нит' сме най-добри, нито сме най-комплексирани...

# 63
  • Мнения: 677
Ех, колко жалко..И най-комплексирани няма да можем да сме..

# 64
  • Мнения: 342
Ще цитирам един британски пътешественик който е минал по нашите земи през 18 век.Той е казал:българите са чисти и покорни,отлични слуги! Трябва да се отучим да се кланяме,трябва да си създаваме достойнството.Може би все пак тия 500 години са дали някакво генетично изменение в психиката ни.Лично съм забелязъла в чужбина че там хората реагират много остро на неправдите,а ние тук си търпим...това ни смазва психиката и изкривявя ценностната система.Инече ако съдя по обкръжението ми комплексарите са много,хора които се опитват да си градят самочувствие на чужд гръб.

# 65
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не обичам да се сравнявам с други и мен да ме сравняват. Ако други нации живеят нашия стандарт и те ще имат същите комплекси.
Така че базата за сравнение нещо куца.

# 66
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Киселяк,
Трябва много да се замисля, за да кажа за нещо: да, това си признават, че им е комплекс. Или да съм виждала да се тормозят, заради комплекс. Само виждам, че на мен не ми е приятно, ако нещо не знам и се ядосвам, а те ми викат: човек се учи цял живот. И не им пука.
Или ако на мен ми се е скъсал чорапогащника / примерно/: мисля през цялото време: кой ли ме вижда, какво ли си мисли. А те се смеят върху своята дупка.
Има колко ли не други примери....

# 67
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Да.

# 68
  • Мнения: 1 629
Аз пък се разубеждавам сама, все пак няма нищо по-градивно от това да спориш със себе си(да не говорим колко е атрактивна физическата разправа, гледали сме го този филм). Та, да не ви занимавам отново със страничните ефекти на особата си, колкото и да са вълнуващи, а да изразя и второ мнение по темата. Наблюдавайки днешните избори, а и текущите събития в обществения живот през седмицата, смело заявявам, че толкова нагли хора, а поименно: Слави Бинев, Младен Михалев, Румен Петков, Овчаров, Доган, Костов...не ми се продължава, списъкът клони към големи числа, та тези публични, общественозначими кретени, не само не са комплексирани, ами имат и такава наглост и самочувствие, че да отмият срама за цялата ни покорна нация. За пример!

# 69
  • Мнения: 2 309
По мои скромни наблюдения,установявам,че набор 88 и нагоре - изобщо не е комплексиран Naughty Ходят с двуметровите си телца,с късите шорти и изпУтени мишници и пет пари не дават...Демонстрират завидно самочувствие ThinkingНа кое ли се чудя!?
Що се отнася до масата - смятам,че сме завистлив народ.Дали се поражда от големите комплекси незнам newsm78

# 70
  • Мнения: 3 674
Киселяк,
Трябва много да се замисля, за да кажа за нещо: да, това си признават, че им е комплекс. Или да съм виждала да се тормозят, заради комплекс. Само виждам, че на мен не ми е приятно, ако нещо не знам и се ядосвам, а те ми викат: човек се учи цял живот. И не им пука.
Или ако на мен ми се е скъсал чорапогащника / примерно/: мисля през цялото време: кой ли ме вижда, какво ли си мисли. А те се смеят върху своята дупка.
Има колко ли не други примери....
Да...съгласна съм много с Kalinka  PeaceА  чорапогащника е чудесен  пример.И так ще си ходи цял ден..докато българката ще тича в първия магазин да си купи нов Peace  Ни е се притесняваме за неща по принцип за които ТЕ никога не биха се притеснявали..биха  се смяли и го приели с чувство за хумор.Е от тук идва разликата.... Wink
Но като цяло си мисля че ние има  какво да научим от тях...но и те имат каво  да научат от нас. Няма идеална  нация...нито държава... Peace

Общи условия

Активация на акаунт