Нормално ли е?

  • 2 325
  • 25
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 2 336
Бременна съм и в момента се чувствам доста отпаднала. Ама на моя мъж нищо му няма - излиза му се, весели му се.
Няколко пъти взе да намеква как го поканили някъде, а той бил отказал.
Защо само жената трябва да носи негативите на бременността?
Как да се справя най - вече с моите чувства и раздразнителност?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Нормално е! Simple Smile Често се среща! Друг е въпроса, че не е честно. Simple Smile Но колкото и да са съпричастни половинките ни мила, сигурно ти е ясно че товара винаги се поема от майката. Някак природно сме устроени така.... Както казва майка ми :  "Майката дорде склопи очи все мисли децата си !" Simple Smile Знаеш, на мъжете им е по- трудно да приемата ролята на бащи....  Стискай зъби и си казвай, че това е временно!:) Аз така правех. И се заканвах наум, че ще си "връщам" след като поотрасне бебо.
С две думи - това е съдбата на жената! Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 172
Той защо не излиза сам да се весели? Не е нужно да сте залепени един за друг в тези 9 месеца.
А колкото до поделянето на негативите - прехвърли му малко задачи по поддържането на дома, готвене, пазаруване и т.н. Запълни си освободеното време с приятни за теб занимания (дори и вкъщи) - било то книги, филми, плетки, каквото ти е най-любимо.

# 3
  • Мнения: 2 125
Естествено, че е нормално. Отказва покани, защото е солидарен с теб. Природата така го е измислила, че ние поемаме цялата тежест от бременността, но какво да се прави.
Моя мъж отказа цигарите, докато бременеех...ставаше му лошо  #Crazy - един негатив за него Mr. Green
А ти в това хубаво време, ако не работиш, взимай една книга или списание и марш навън Peace

# 4
  • Мнения: 315
Нормално е! Simple Smile Често се среща! Друг е въпроса, че не е честно. Simple Smile Но колкото и да са съпричастни половинките ни мила, сигурно ти е ясно че товара винаги се поема от майката. Някак природно сме устроени така.... Както казва майка ми :  "Майката дорде склопи очи все мисли децата си !" Simple Smile Знаеш, на мъжете им е по- трудно да приемата ролята на бащи....  Стискай зъби и си казвай, че това е временно!:) Аз така правех. И се заканвах наум, че ще си "връщам" след като поотрасне бебо.
С две думи - това е съдбата на жената! Simple Smile

Вярно е,и при нас беше така.Моят мъж започна да си излиза като ерген но като се роди детето влезе в пътя.Няма къде да избягат ,и твоят ще миряса.Не се коси.

# 5
  • София
  • Мнения: 978
Аз не съм имала подобен проблем. Мъжът ми беше около мен през цялата бременост. всъщност 1 път отиде на рожден ден, защото на мен не ми се ходеше и аз настоях той да отиде. Дори  съм го ръчкала да излезе някъде. Няма нищо лошо в това, че мъжа ти иска да излиза и да се забавлява. Повярвай ми, че варианът който беше при мен, направо ми късаше нервите. Много се дразнех, че е все около мен. Знам, че не бях права, обаче вниманието му ми идваше малко в повече.

# 6
  • Мнения: 3 500
Напълно те разбирам. И аз се дразня от това. Мъжа ми само веднъж излезе, гадно се чувствах и това си е.

# 7
  • Мнения: 5 103
Мъжт ми не е излизъл без мене, но аз се чувствах много добре докато бях бременна, даже до 9тия месец не спрях да ходя и по дискотеки Peace

# 8
  • Мнения: 6 167
ми нормално е, да.
не ти е в тялото мъжа ти, а ако няма необходимата чувствителност
да ти влезе в положението му обясни какво е. 
единия начин е да му вържеш 5 кг възглавница на корема и да я носи 24 часа.
добави и малки гирички на глезените ( от по половин кг, от тези, които се използват за джогинг). 
от др. страна не виждам причина ( освен ако не си с проблемна бременност) да си спирате живота за 9 месеца.
ако сега си отпаднала, след няколко дни ще си енергична - използвай тези моменти, да правите
приятни и за двамата неща.

# 9
  • Мнения: 451
Той защо не излиза сам да се весели? Не е нужно да сте залепени един за друг в тези 9 месеца.
А колкото до поделянето на негативите - прехвърли му малко задачи по поддържането на дома, готвене, пазаруване и т.н. Запълни си освободеното време с приятни за теб занимания (дори и вкъщи) - било то книги, филми, плетки, каквото ти е най-любимо.
Ето това е.Смятам, че не това е основното.Радвайте се един на друг когато сте заедно. Ще влезе и той в ритъм, но мъжете сякаш често се нуждаят от повече време.

# 10
  • Мнения: 289
Изобщо не го намирам за нормално   Naughty
Определено би ми станало неприятно в такава ситуация... все едно че сама съм си забременяла, и съм му нарушила спокойствието с това си своеволие.. нали и той е искал дете все пак. Децата предполагат и някои отговорности... така, както майката променя изцяло ритъма си на живот, смятам че и бащата трябва да се приспособи към макар и незначителните промени, които настъпват в неговия.

# 11
  • Мнения: 1 629
Има и обратен вариант, мъжът страда от психосоматичен синдром, свързан с бременността на жена си. Изживява всичко физически - прилошаване...Е, не, мерси. Да си излиза, да се весели. После мога с чиста съвест да му натяквам, че аз съм износила това дете и вече е негов ред да си поеме грижата, все пак.

# 12
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Изобщо не го намирам за нормално   Naughty
Определено би ми станало неприятно в такава ситуация... все едно че сама съм си забременяла, и съм му нарушила спокойствието с това си своеволие.. нали и той е искал дете все пак. Децата предполагат и някои отговорности... така, както майката променя изцяло ритъма си на живот, смятам че и бащата трябва да се приспособи към макар и незначителните промени, които настъпват в неговия.

Напълно подкрепям. Та нали за това ми е мъж. Все пак става въпрос за неговото дете, не за това на съседа.

# 13
  • Мнения: 804
 Не съм спирала мъжа ми да излиза, докато бременеех, макар че аз си се чувствах добре и си излизахме заедно. Мисля, че сега е по-добре да излиза, докато не се е появило бебето, после ще ти е по-нужен Peace

# 14
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Бременна съм и в момента се чувствам доста отпаднала. Ама на моя мъж нищо му няма - излиза му се, весели му се. 
Ми нормално е, разбира се, ти си бременна, не той. Не виждам как може и той да е отпаднал заради твоята бременост.

Няколко пъти взе да намеква как го поканили някъде, а той бил отказал.
За това ще трябва да се разберете двамата.

Защо само жената трябва да носи негативите на бременността?
Защото така е устроена физиологично. Природа, мъжете не могат да бременеят, съответно не могат да чувства негативите на бремеността.

Как да се справя най - вече с моите чувства и раздразнителност?
С търпение, както от твоя, така и от негова страна. Когато се чувстваш добре излизайте заедно по разходки, гости, ресторанти и т.н. Когато ти е зле - преценявай: с него по-спокойно ли ще ти е или може да го пуснеш и той да разпусне малко, егоистично ли ще е да го държиш до теб или може и без него и така, според ситуацията. И споко, ще има време, когато няма и да усещаш бремеността, по-скоро ще ти дава сили - дано караш спокойна бременост, без усложнения - тогава вече е съвсем друго.

# 15
  • Мнения: 7 384
Бременна съм и в момента се чувствам доста отпаднала. Ама на моя мъж нищо му няма - излиза му се, весели му се.
Няколко пъти взе да намеква как го поканили някъде, а той бил отказал.
Защо само жената трябва да носи негативите на бременността?
Как да се справя най - вече с моите чувства и раздразнителност?
Според мен НЕ Е.Съжалявам ,но не се чувствам длъжна да му осигурявам разнообразие докато аз повръщам /сори,ама така си е било/ или докато тичам подир децата.
              Може би така съм свикнала.Мъжа ми винаги е бил до мен и ми е помагал във всяко едно отношение.И за моите деца и сега за внуците. Mr. Green Колегите му често се сърдеха,че не излиза с тях ,а когато аз го питах "защо не иска" той отговаряше ,че сам може да си избира с кого да си изпие питието или с кого да се разхожда ,с тях не иска ,нали ги търпи цял ден.Така,че в това отношение аз съм разглезена жена. Twisted Evil  bouquet

# 16
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Ако му имаш достатъчно доверие го пусни. Аз докато бях бременна никъде не сме ходили поотделно, навсякъде заедно. Но съм си по-ревнива и му нямах доверие. Така е и до днес, но той така си свикна, че вече и да го карат не ходи. според мен няма такова понятие в брака - абе пускай го, той си те обича Naughty Имам хиляди приятелки, които направиха тази грешка и сега нямат спирка мъжлетата им. И горчиво съжаляват за дадената свобода.

# 17
  • Мнения: 750
Няма такива филми аз в къщи  с тумбака бременна,а той на диско да щрака с пръсти! Naughty
Да не е само мое бебето...да не съм си го направила сама! Mr. Green
Аз моя мъж не съм го спирала да излиза.ама и той не е пожелал де! Laughing
Е как да пожелая като знае,4е ще е супер тъпо да зареже бремената си жена у дома и да ходи да пие и да се весели.Ай моля Crossing Arms!
Излизахме си заедно през деня,кога ве4ер,ама последните 2 месеца хи4 не ми беше до барове и ресторанти!А когато аз седя у дома с отекли крака...той определено не е на диско,а до мен и ми правеше масаж на краката! Heart Eyes
Не го приемам това...бремената жена в къщи  а мъжа щото видиш ли той не е с тумбак,може да си хаймани колкото си иска! Crossing Arms
Ако моя ме беше зарязал сама и да излезе #2gunfire!
Абе...кви мъже има бе! Crazy

# 18
  • Мнения: 6 618
Djane прекалено крайна си ,ако му е навик е тъпо ама, ако е 1-2 пъти не виждам нищо лошо.
И да стои при мен по- добре няма да ми стане.
Ако му имаш достатъчно доверие го пусни. Аз докато бях бременна никъде не сме ходили поотделно, навсякъде заедно. Но съм си по-ревнива и му нямах доверие. Така е и до днес, но той така си свикна, че вече и да го карат не ходи. според мен няма такова понятие в брака - абе пускай го, той си те обича Naughty Имам хиляди приятелки, които направиха тази грешка и сега нямат спирка мъжлетата им. И горчиво съжаляват за дадената свобода.
Никога ама никога не бих постъпила като теб .Ако мен някой се опитва да ме държи в кафез ще литна .Не приемам брака като клетка.Направо  #Crazy #Crazy #Crazy

# 19
  • Мнения: 483
Не сме се разделяли и за минута, освен когато е на работа...и въобще не става въпрос за пускане, никой няма желание да е без другия. За информация на 30-ти този месец правим 10 год. И винаги е било така  Heart Eyes
Държа ми ръката по време на секциото, а вчера ми държа ръката докато ми слагаха спиралата  Laughing
До мен е през цялото време и отказва самостоятелни изпълнения въпреки постоянни покани от колеги.
Така че то е до желание...не мога да си представя причина да ме дразни като е до мен...защо се женят такива хора не знам newsm78

# 20
  • Мнения: 750
Djane прекалено крайна си ,ако му е навик е тъпо ама, ако е 1-2 пъти не виждам нищо лошо.
И да стои при мен по- добре няма да ми стане.
Ако му имаш достатъчно доверие го пусни. Аз докато бях бременна никъде не сме ходили поотделно, навсякъде заедно. Но съм си по-ревнива и му нямах доверие. Така е и до днес, но той така си свикна, че вече и да го карат не ходи. според мен няма такова понятие в брака - абе пускай го, той си те обича Naughty Имам хиляди приятелки, които направиха тази грешка и сега нямат спирка мъжлетата им. И горчиво съжаляват за дадената свобода.
Никога ама никога не бих постъпила като теб .Ако мен някой се опитва да ме държи в кафез ще литна .Не приемам брака като клетка.Направо  #Crazy #Crazy #Crazy
Еееее...недей така де!
Да цитираш и да даваш оценка на другите,кой какъв е!Аз ,,прекалено крайна,, другата нам си к'ва си.... Crazy!
Изкажи си своята позиция и това е!
     Както направих аз!Аз казвам какво мисля,но то това теб не те касае!Така,4е....не ме анализирай моля!
Нека да съм крайна....такава съм си!
Но не аз пускам теми,,Нормално ли е?'' Whistling

   P.S.-Ако на теб ти е ствало по-хубаво когато мъжът ти излезе и те остави  бременна и сама у дома...то на мен не би ми станало!И определено ми е по добре и на мен  на него да сме си заедно!

Последна редакция: нд, 20 май 2007, 14:22 от Djane

# 21
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Напълно съм съгласна с Djane. Ако ми беше по-добре без него нямаше да сме заедно. И не смятам, че става въпрос за пускане или непускане някъде сам, а за това как се чувстваш по-конфортно - с половинката или без. Няма значение 1 или 2 пъти е излязъл в такава ситуация. Мен пак ще ми е криво.

# 22
  • Мнения: 7 384

Никога ама никога не бих постъпила като теб .Ако мен някой се опитва да ме държи в кафез ще литна .Не приемам брака като клетка.Направо  #Crazy #Crazy #Crazy
                     А на мен ми е интересно къде ще кацнеш след това?!?!  Mr. Green Той брака не е клетка ,ама не е и разграден двор  Mr. Green Така,че излитането от една клетка не ти гарантира нещо повече от влитането в друга ,или прелитането от едно място на друго и така само до .......пенсия ,а след това ку-ку,ку-ку. Laughing

# 23
  • Мнения: 6 618

Никога ама никога не бих постъпила като теб .Ако мен някой се опитва да ме държи в кафез ще литна .Не приемам брака като клетка.Направо  #Crazy #Crazy #Crazy
                     А на мен ми е интересно къде ще кацнеш след това?!?!  Mr. Green Той брака не е клетка ,ама не е и разграден двор  Mr. Green Така,че излитането от една клетка не ти гарантира нещо повече от влитането в друга ,или прелитането от едно място на друго и така само до .......пенсия ,а след това ку-ку,ку-ку. Laughing

Много ограничено разсъждение повече няма какво да пиша .
Явно средата ви е доста различна от моята и мъжете също.
Никога не ми се е налагало да забранявам нещо нито той на мен .Ако се наложи да го държа до себе си със забрани по -добре да съм си сама.

# 24
  • Мнения: 7 384

Никога ама никога не бих постъпила като теб .Ако мен някой се опитва да ме държи в кафез ще литна .Не приемам брака като клетка.Направо  #Crazy #Crazy #Crazy
                     А на мен ми е интересно къде ще кацнеш след това?!?!  Mr. Green Той брака не е клетка ,ама не е и разграден двор  Mr. Green Така,че излитането от една клетка не ти гарантира нещо повече от влитането в друга ,или прелитането от едно място на друго и така само до .......пенсия ,а след това ку-ку,ку-ку. Laughing
   

Много ограничено разсъждение повече няма какво да пиша .
Явно средата ви е доста различна от моята и мъжете също.
Никога не ми се е налагало да забранявам нещо нито той на мен .Ако се наложи да го държа до себе си със забрани по -добре да съм си сама.
   Тук изобщо не става дума за среда ,а пък за мъже още по-малко  Twisted Evil ,а за чисто любопитство /поне въпроса ми е за това  Mr. Green/.За ЗАБРАНИ да съм споменавала някъде ??? Но и с "подхвъркване" не можеш със сигурност да го задържиш  Laughing .
                 Хайде, сериозно вече.Гледай си със здраве средата и неограничените си разсъждения и не се впрягай.До тук ми е ясно ,че не търпиш чуждо мнение ,а дали забраняваш на мъжа си и той на теб хич не ме интересува.Всеки сам гради отношенията си с половинкагта или  четвъртинките и т.н. На който как му дойде  Mr. Green  bouquet
                 А тук ставаше въпрос за "НОРМАЛНО ЛИ Е  когато си бременна да те оставят сама в къщи?"Ами НЕ Е каквото и да говориш.Това най-малкото е невъзпитано,а за уважение и съчувствие дума не може да става.Ти кучето си водиш на разходка и му осигуряваш разнообразие,а за жена ти - сама в къщи  - без коментар !!!

# 25
  • Мнения: 750
За Didia....
   smile3501 smile3501

Общи условия

Активация на акаунт