Проявява характер, а няма още 6м. >:(

  • 1 721
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 077
Споко, бе Пандора. Буу е абсолютно права.
Освен това ВСЕКИ си има периоди.
Че на теб не ти ли се креши понякога?  Mr. Green
А бебетата нямат голям репертоар. Знаеш ли какъв кеф им е да видят, че имат влияние? Mr. Green Умират си от кеф и от това, че им се чува гласът. И ние имахме такъв преиод. За ужас на майка ми, аз го обръщах на игра и надвикване и известно време на никой не му се стоеше покрай нас. Е, мина. И сега се правя на хампи понякога и говоря на бебешки, но не умалително, а  нечленоразделно. И понякога щерката вика "Не", "Да" в отговор. Явно нацелвам някакво значение.
Много обичат да са разбрани и да и да им се обръща внимание. Обичам я тая възраст от 6м. нагоре. От бебе просто става човек Grinning . Но и ти трябва да си факир с поне 30 заека в шапката - имам предвид да си наблюдателна, непредубедена и изобретателна в реакциите. И винаги готова да екпериментираш.
Детето просто си иска компания. Не се притеснявай, като поотрасне пак ще се забалява и самостоятелно.
да не говорим, че това е периода и на зъби, и на нови храни, на сядане, после изправяне... и сума ти нови неща.

# 16
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Нека си вика, нека мята играчки - всички бебоци са така, само не я научавай на ръце. Ако много пищи гушни я за малко, после я остави и и отвлечи вниманието, я с играчка, я с физиономия и т.н.
boo е права, обърни го на игра, така постепено ще види,че не те шашка с дивите си крясъци и няма да и толкова интересно да прави щуротии  Grinning .

# 17
e az imam da6terja na 1g 2m. parvite 3 meseca izkarahme na race. s izkliu4enie na parvite 10 -15 dni . Leje6e v legloto i az ne davah nikoi da pripari,no sled tova...Az biah sama ,njama6e koi da pomogne... Tja pla4e i az pla4a.,no ve4er zaspiva6e sama ot raz..do denja,v koito otidoh na gosti na moite roditeli. Kazaha mi 4e 1 dete ne moga da otgledam,kak sam mogla da ja ostavja sama.....Sprja da zaspiva sama Cry Togava minahme ot prispivane na race kam prispivane v liulka,ta do 1 g. Otu4i se,za6toto bjahme v bolnica. Tam otkaza i no6tnoto hranene  Stuck Out Tongue Sega sme na etap gu6kane .A napravo sam se vidjala v 4udo. Po4ti neprekasnato tarsi moi drehi,nosi gi i gi du6i s nosleto si.Kogato zaspiva  se gu6kame  i mi darpa bluzata,za da ja du6i.kakvo da pravja i az ne znam?

# 18
  • Мнения: 1 077
Ами, прегръщайте се... Вече е късно за "ранно" приучване да спи сама.
Изградете си някакъв ритуал. Пеене на определена песничка, "разбор на деня" - това го правим ние: обясняваме си какво сме правили, кого сме видели... А пък ти и оставяй някоя твоя дреха, дори и нощем. Може и да я кръстите някакси - "Пухчо" или "Парцалка", или там каквото ти хрумне... нещо, което постепенно да те замести.
По едно време ритуалът ни беше наистина дълъг - баня, масаж, пеене върху раклата, въргаляне по спалнята, разбор на деня с изреждане на всички роднини. Ляга с "нанито", пие от чашата и се захлупва. Сега правим само по някоя част от програмата. Но кажа ли "Лека нощ" - дотам. Случвало се е броени пъти да я вземам от леглото, след като си е легнала веднъж.

# 19
  • Мнения: 1 341
Така...
Не съм се оплаквала много, много, но Катрин от 2.5 започна да крещи. Педиатърката ми каза, че това било нормално при някои деца. Те си харесвали гласа, опиянявали се от него и за това пищели. Естествено когато се научи да пище спря да гука и само си крещеше. И за добро и  за зло все си крещеше. Докато един ден дойде тръшкането. Изпъва се назад, удря си главата в количката, опъва си краката, мърда си в истерия главата на ляво и на дясно. В началото и аз крещях с нея. Тя започваше да се смее, но определено ме надвикваше. Майка ми като ни чуваше се разтреперваше и ме караше да спирам. А детето се забавлява... Да де, тя се забавлява обаче когато я учех да заспива сама писъците през деня ставаха нечовешки. Играе си и се зарадва на нещо -писък, ядоса се - писък. Хора повярвайте ми, болеше ме главата вечерно време. Даже си и поплаквах, за да се разтоваря.
Педиатърката ме посъветва да се правя, че не го забелязвам, както тръшкането, така и писъците. След време тя ще види, че не е интересна с това и сама ще престане. Общо взето успях и сега спря да пищи. Но определено се правех, че не я виждам, че не я  чувам и така...

# 20
  • Мнения: 2 807
Така, както го обясняваш - от бабите ще да е, щом детенце преди това си е било кротко.
То си плаче детето, разбира се, че е по-хубаво в ръчичките, ако мине номера - добре! Wink

И при мен веднъж така като дойде Свекито  Wink и видя, че Бебчо си лежи - направо се разрева  Confused: , ама как така, то толкова много лежало?! Даже и се е научило - не плаче??? Отговорих й, че просто не е свикнало с другия вариант - постоянно в ръчичките  Simple Smile
А някъде около 3-я месец се наложи да го понаглежда за няколко часа (местихме се в ново жилище) - предупредих я да не го вдига от количката, ако няма нужда...
Ела да видиш на следващия ден - аз го слагам в количката, а то пищи ли, пищи - хората от 8-я етаж на блока го чуха и наизлязоха - сигурно си мислеха, че го коля, щото той пред това не е плакал(само, ако огладнее и мама закъснява)...

Е, след 2 дни забрави за баба си, която Слава Богу живее на 200 км от нас  Wink

Ама много се дразня така от такива баби - дойдат за няколко часа/дни - иска им се не само да го нагушкат, ами да е в ръцете им по цяяяяяял ден (защото нали рядко го виждали), и после като си тръгнат - хоп, детенце пак иска в ръцете.
Ами аз как да се оправям с всички други неща, които все мен чакат ?!? Или да си зарежа съпруг, другите дечица, къщата - и по цял ден с Бебо на ръце...

# 21
  • Мнения: 1 341
По въпроа с бабите. Преди месец научих Катрин дазаспива самичка в кревата. След, което проведохме дълъг разговор с бабата . Съпруга ми й обясни, че ако пак приспи детето после то ще страда. Та, ако й е жал за него, а не за мен да го приспива. Нейния отговор беше "Да, Да прави сте. То по-добре детето да си заспива само" Естествено детето не е ходило на бабин дом. Вчера бабата пристига да я види защото беше болна тези дни. По едно време Ктеи даде сигнал, че й се спи. Логично е да го измиеш и преоблечеш с пижамка за спане, след което да го сложиш да спи. Отива бабата  в стаята, а аз точно след минутка влизам вътре и какво виждам. Бабата гушнала детето и го люлее на ръце. Rage Е вярвате ли ми, че полудях. Нямам представа от къде намерих сили да не изтерясам.[/list]

# 22
  • Мнения: 3 164
Ако това те успокоява-аз и двамата съм ги носила на ръце и приспивала.а малкия продължавам да нося.но не мисля .че е нещо супер нередно.е .изнервям се понякога като имам работа .а той реве да го гушна.но....а за характера и ние проявяваме подобни неща като стискане на зъби и треперене едновременно и др.но ти какво искаш-да имаш безхарактерно хлапе ли?

# 23
  • Мнения: X
Цитат на: shoni
....а за характера и ние проявяваме подобни неща като стискане на зъби и треперене едновременно и др.но ти какво искаш-да имаш безхарактерно хлапе ли?


Е, аз много и се радвам, че проявява характер, но ми е мноооого трудно. Ама тя е вечно недоволна, от зъби ли, от що ли?.....е, така растат децата, а родителите им остаряват Neutral Face

# 24
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Цитат на: pandora
Е, аз много и се радвам, че проявява характер, но ми е мноооого трудно. Ама тя е вечно недоволна, от зъби ли, от що ли?.....е, така растат децата, а родителите им остаряват Neutral Face

Една дума: слинг.

Общи условия

Активация на акаунт