Божури алени глави подават, а бебо ОКТОМВРИЙСКИ знаци дава

  • 11 632
  • 285
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 18
rori, при доц. Балев съм, но незнам апарата му на какви дискове записва и затова питам поне да ми кажете какво да търся по книжарниците и като отида да имам от всички видове.
mimeto_iv, сега видях, че си писала. Мерси за инфо-то, такъв ще си нося, но и ДВД ще взема. А за този образец 119 и представа си нямам.  newsm78 Това да не би да е онова направление, което се издава от личния лекар и с него си отиваш при гинекелог по ЗК, който да ти следи нещата. Ама дори и да си направила пропуск така ли трябва да се държи този лекар. Те на моменти съвсем се отнасят и самозабравят май. Да ти обясни спокойно и така, не да ти се кара, А-ма-ха... Иначе и илонита е утре на ФМ при Балев, но тя е за по-ранен час в 10 и 30, а аз за 12 и 45 и няма да можем да се засечем. Ще разказваме и двете после.

# 16
  • Мнения: 133
mimeto_iv, гинеколога ти или ЖК трябва да ти напишат, че си бременна на едно листче от тези докторските и с него отиваш при личния. На базата на това листче той ти създава картон, който се казва "Талон номер3" и него го носиш на този, който ще ти следи бременността! Мисля, обаче че трябва да го смениш този твоя личния, защото ти е взел потребителска такса, а е ясно, макар и не още по документи, че си бременна. Явно е някакъв келеш!  #2gunfire

За кошарките искам и аз да споделя, че съм харесала тези на Чиполино - не са толкова хубави, като вашите, но пак са с 2 нива, играчки и масичка за повиване! Около 120лв. и се сгъват в чанта, която можеш да носиш навсякъде! Страшно практично!  Grinning

# 17
  • Мнения: 133
mamma mia, достатъчно е да вземеш само CD, защото DVD-писачките, записват и на CD и на DVD, но CD-писачките НЕ пишат на DVD. Дано си ме разбрала... Каквото и да има в кабинета му, то ще може да запише CD исках да кажа  Laughing

# 18
  • Мнения: 18
Мерси, ushcoPeace Долу-горе схаванах принципа. Купувам от всички видове и каквото пасне вече за апарата.

# 19
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
Малееееееее....... то пък човек да не легне да подремне, че и нова тема има Crossing Arms
Хм Thinking Мама мия, аз незнаех,че при Балев могат да се правят записи на диск newsm78Ще метна един в чантата де Crazy
При нас копаят тротоарите,да прекарват жиците за тока под земята. Колкото и да му се иска на човек.... няма спане #Cussing out Такава шумотевица, никой не се съобразява. Sick

# 20
  • София
  • Мнения: 1 524
mimi_mimi Страшни доволни котараци  Grinning - Страхотна си е темичката, то ние сме си свикнали с началото и, та защо да го сменяме, а така е по-пригледно, даже се чудих, дали да напишем мамите с малки букви и да прибавяме зодия, кой къде ще ражда и такава подобна информация.


Вижте колко бърборани чакат ОКТОМВРИ за да станат мами - Joy  Joy  Joy  Joy - то това заглавие може да го пуснем няколко пъти, направо нямаме спирка.

mamma mia Купи си хубаво CD например на VERBATIM. Не ти трябват много видове, просто за всеки случай вземи два броя.  

mimeto_iv смени си личния лекар. Нищо не се плаща и това че си изпуснала срока нищо не значи. Принципно трябва да се запишеш в трети месец, но и това не е от голямо значение.

Танини честити ти пишлета  Joy  Joy  Joy - Таткото май си е отдъхнал. Аз затова не бързам с покупките, нищо че Мазнейкова каза 100 процента мома.

Аз много се бях навила за такава кошарка сгъваема, но четох в Бъдещи и настоящи, че повечето мами са против това да е легло за постоянно, изтъкват че било едва ли не същото като походно легло, та почнах да се чудя дали да не си купя дървено  newsm78  newsm78

joly24 за неделя е ясно - търсим маса с тумбачета, ама за резервацията си права, но аз съм в Младост, така че някоя по-близо живуща мами да направи.

Irenn спряха ли да избиват гадните пъпки, много кофти да си затворник в къщи, съчуствам ти.

silverarrow ти си като на маратон, нямаш спирка  Hug

илонита пращай мъжо за тапи за уши в аптеките ги има, много помагат.

# 21
  • Мнения: 8
ЗДРАВЕЙТЕ МАМИ - ТУМБАЛАНИ  Hug Hug Hug

За Софийската среща - току що се обадих в пицария Виктория и от там ми отговориха, че за Люлинската пицария не се приемат резервации....май ще бъде на късмет  Laughing

А за въпроса КАК ЩЕ СЕ ПОЗНАЕМ - и аз се присъединявам към питането...мисля, че бях гледала някакви снимки на септемврийки /ако не се лъжа/ от тяхна среща и те си бяха сложили на масата някакъв много готино направен надпис...примерно ВЕСЕЛИТЕ СЕПТЕМВРИЙКИ, ама за целта трябва някоя мама да отиде първа там и да чака другите, а другата ми идея е вместо надпис на масата да има балони примерно  newsm78

Решете какво да бъде и аз си предлагам услугите да отида първа, защото живея наблизо, а и съм моторизе  Hug

А сега искам да ви смъмря  Naughty май вчера сте стискали палци на таткото повече, отколкото на мен защото доктор Димитрова заяви - 100% мъж, даже ни е снимала пишката и тестисите, абе наистина всичко се вижда - за да не ми оставят и грам място за надеждица....а на таткото това му и трябваше - не може да си прибере усмивката и не спира да се хвали  Joy
 Така че mimi_mimi ще трябва да ме оцветиш в СИНЬО
Иначе бебчо е добре, малко кратичък ми се видя прегледа - 25мин. /а някои мами тук говореха за по 40-50мин.!!!!/ Като чух това за пола така се захласнах, че забравих да питам колко тежи бебко и сега ме е яд, но си мисля, че докито пък трябваше да се сети и да ми каже...ама нейсе нали каза , че се развива в нормите.
А...я кажете някоя от вас ще си прави ли преглед при д-р Спасов пак от Фемина /той е кардиолог/...когато с д-р Димитрова гледахме сърчицета но бебо и ние попитахме дали всичко е ок - тя каза, е най-добре да се видим с този д-р, щото бил специалист по ранно диагностициране та той можел най-добре да каже!!! И аз кво да правя си записах час за 06.06 Та ви питам дали някоя от вас си е правила такова нещо или смята да прави??? Е това мога да кажа за моя преглед във Фемина - беше хубаво да го видя в реално време как шава мъника  txtloves

Ако някой иска да се запознае със сина ми - качила съм му снимчица в бебешкото ни албумче  Two Hearts

Хайде да поработя малко, че съм толкова разконцентрирана напоследък....не ви е работа 
 smile3517

Байско за сега... и да знаете, че ви чета, така че пишете за срещата какво ще решите  Hug

# 22
  • Мнения: 285
Я да се запиша и аз в новата тема!
Аз съм от София, но няма да мога да присъствам на срещата, защото тогава съм заета а и Люлинската Арена ми е доста далече, така че ще очаквам снимки Peace И от сега ви пожелавам приятно изкарване и голяма веселба!
Кажете ми как се разпознават контракциите. Понякога, когато съм седнала и ставам имам чуства че нещо вътре ми се стяга са малко, докато ставам точно и после се отпуска, но няма цикличност, еднократно е и не е съпроводено с болка. Дали е контракция newsm78. Чувала съм че не е задължително контракциите да са съпроводени с болка!

# 23
  • Мнения: 18
Днес голяма активност отразявам, ама нали е петък и работата е на заден план...  Whistling /то това май не е само в петък, но добре че шефовете не четат тук Joy/.
С моят полу изгладен вече мозък успях да съчиня нещичко, но ако не ви хареса редактирайте. Ей го на предложението за тема:
  Октомврийските кореми вече станаха големи, а и всяко бебче мило тайната си е разкрило!
Преслава, честит ти мъж! А на твоят щастлив татко има да му оставяш синчето като се роди по-често и за по-дълго, че поне да види какво е да си баща щом така си е ухилил.  Mr. Green То и нашият това го чака, ако утре ни съобщят синята новина! Отивам да се запозная с малкия.  Heart Eyes

# 24
  • София
  • Мнения: 1 524
 gabi Докторът ми каза, че е нормално чат пат да получаваме контракции, то организма ни започвал да се готви за самото раждане, не трябва да са много и болезнени. Това което описваш може и да е контракция, може и схващане да е. При котракцията коремът става твърд и после се отпуска.

Преслава Честито ти пишлееее,   bouquet   bouquet ясно всеки да си вземе балон, леле ще ни се смеят, хем тумбаци имаме, хем балони носим  hahaha  hahaha

Аз ще дойда с този грозен гащеризон за бременни. Много са грозни, но са страшно удобни, направо ви препоръчвам да ги пробате. Никъде не стягат, широки, и като ви видят вече не се чудят, дебела ли сте или бременна. Даже по кръщовищата ме пускат, като видят гащеризона, направо се спуквам от смях.

mamma mia и аз така се заканвах на нашия тати "Ако е момче - ти си го гледай, ако е принцеса аз ще помагам  Mr. Green", ама като се оказа принцеса, той таткото взе да си спомня и ми вика smile3534 smile3533 ха да видим кой ще го гледа.

# 25
  • Мнения: 41
Здравейте, октомврийски мамчета))). Искам и аз да се разпиша-моят термин е 27.10. Както мими е казала за проблемите с личния лекар и направлението-аз също имах такъв. По време на бременността съм ходила 3 пъти при личната лекарка, като 3 пъти плащам потребителската такса от 1.80 лв. За направлението - по моя вина бях пресрочила 1-месечния срок, т.к. не ми беше обяснено, че има валидност. Съответно, когато помолих да ми го смени-тя започна да го къса на парчета и да го хвърля-бях втрещена от реакцията й. Но дотук с оплакванията. Иначе физически се чувствам добре, не съм повръщала, просто до тук всичко е прекрасно, ако не беше и проблема с болничните, които ми отказват щеше да е песен. Поздрави на всички мами))))

# 26
Simple Smile

mimi_mimi -> много сладурска темичка си измислила Simple Smile
 Hug

от много работа не мога да се включа днес, а и така похапнах на обед, че леко придремвам пред монитора  Whistling

Лек ден от мен и много много целувки на всички Simple Smile

# 27
  • Мнения: 1 305
meggyv  ами какво да кажа май днес нямам нови пъпки, а старите още не искат да завяхват може би по бавно ще хванат коричка. Но се моля бързо да минава събота и неделя и да мога да излизам да се движа. Моята лекарка от ЖК казала няма страшно от бебето само да не се притесни, че е възможно да и останат белези че ако съм притеснена така по мога да навредя  #Crazy. Тая жена луда ли е даже и белег да ми остане няма да може да се сравни с нищо като живот и здраве родя едно здраво бебе. Вчера вечерта майка ми каза беше говорила с нея. Аз и викам на майка че белег даже и да имам не ме интересува. Важното  за момента е само бебето да е добре  Praynig

# 28
  • Мнения: 617
vesela1 добре дошла при нас. Ама дай малко повече информация за да те запиша подобаващо на първа страничка. От къде си, на колко години си, първо бебче ли ти е и знаеш ли пола вече. Също така може да си сложиш линийка в подписа за да ни е по-лесно да те следим.
линийка може да си сложиш от този адрес http://www.mamaibebe.com/index.php/www/253/бременност.мама.и.бебе/Линийки/
Тук е много приятно ще видиш.
Преслава честито момченце. Ще ме уморите с тея балони мислете му ако не направите снимки.

# 29
Хоп и нова темичка  Simple Smile браво на авторката за бързата реакция  bouquet ама с тези темпове ... предишната с морето я запълнихме за 1 - 2 дена май. Като гледам и тук добре върви приказката.
Добре дошла на весела 1   bouquet
Софийската среща ще я пропусна - ще ходим по гората с мъжа и не се знае дали ще съм се прибрала в неделя по това време. Пожелавам приятна среща на всичките мами в София, които ще ходят във Виктория!
Мами, не знам при вас как е обаче при мен вече всички околни като трябва нещо да поискат от мен служебно или няма значение какво започват с  извинявай, че те притеснявам, не искам да те натоворвам или от рода...залята съм от някаква вълна на любезност, та чак лепкаво става... не съм се променила по никакъв начин, не съм станала нещо дръпната или поне се надявам да не съм неадекватна, та да ме щадят толкова, ама голямо пазене пада - ще вземе да ми хареса и ко ше праим после ... Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт