Какво мислите за съжителството на домашен любимец и бебе

  • 2 769
  • 77
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 271
Ами гледах котка и куче !Не сме имали никакви проблеми.Но не съм пускала малката да лази на пода.Тя и без това рано проходи(на 10м) и не е проявявала никакъв интерес към лазенето.Почиствах пода ,както и преди да се роди детето.Мебелите не се ползваха от животните.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 603
Племеницата расте с куче и коте.
Ние имаме куче, но като се местихме тя си остана при нашите /просто там си е свикнала, пък и на тях без нея щеше да им е много мъчно, пък и живеем в гарсониера, та сега на нас ни е мъчно.../
Кореняк софиянка съм и двете ми баби живееха в София и всички лета съм завиждала на децата дето ги пращаха на село по дворовете ... /обаче ходех по 2-3 пъти на море  Laughing/
Та си мисля, че децата трябва да растат с животни да ходят по тревата, да се катерят по дърветата.... ей такива неща.

# 47
  • Мнения: 1 427
Аз съм против, всъщност то си зависи и от котката, де. Като разбрах че съм бременна котката я занесохме в нашите. Там и остана-на 2 години е дъщеря ми. Не искам да я взимаме обратно, защото много косми ръси (наистина много), пък и щерката ще побърка горкото животно. Като си ходим му се радва, стига и толкова. Пък и котката е рахат Peace

# 48
  • Мнения: X
Чудя се как може да има хора, които гледат една животинка и после я заточват в някое село - навън, на синджир, забравена от Бога... Как може една домашна порода да се приспособи към селския двор, особено ако до вчера това куче или коте ти е спяло в краката и вървяло всяка стъпка след теб.

Няма нищо по-ужасно от стопани, които вземат животно и после го изоставят.
Улиците са пълни с кучета и котета, изоставени от "грижливи" стопани. Някой виждал ли е как изглежда куче, оставено на село при нови стопани, избягало и нападнато от други местни кучета???

Децата винаги са ни приоритет, но ако някой е поел отговорност, не може просто "да махне" здраво животно, което не създава проблеми, алергии и опасности, защото групичка хора, които никога не са гледали животно у дома, му развиват теории за опасностите. Да, трябва да се почиства по-често и кучето  или котето да е винаги ваксинирано и обезпаразитено /което е без бебе се прави/. Това ли е толкова страшното?

# 49
  • Мнения: 498
Подкрепям изцяло това мнение. PeaceЗа мен такава постъпка е равносилна на убийство и нека хората,действащи по този начин не ми обясняват колко всъщност "обичат " животинката си.....

# 50
  • по света
  • Мнения: 1 587
Аз съм за,стига да се спазва хигиена.Факт е ,че котката е много по-чисто животно от кучето,но и много своенравно,но зависи от самото животно.
Когато беше малък моя племенник имах котка,и тя го пазеше много.Лягаше наблизо до леглото му и като се размърдаше,веднага пристигаше и запачваше да мяучи докато не идехме при него.
По темата,ние сме с ротвайлер на година и осем месеца.Понякога ми тежи постоянното чистене,но само като чуя Пресиана какви писъци на радост надава при вида на кучето...

# 51
  • Мнения: 219
Чудя се как може да има хора, които гледат една животинка и после я заточват в някое село - навън, на синджир, забравена от Бога... Как може една домашна порода да се приспособи към селския двор, особено ако до вчера това куче или коте ти е спяло в краката и вървяло всяка стъпка след теб.

Няма нищо по-ужасно от стопани, които вземат животно и после го изоставят.
Улиците са пълни с кучета и котета, изоставени от "грижливи" стопани. Някой виждал ли е как изглежда куче, оставено на село при нови стопани, избягало и нападнато от други местни кучета???

Децата винаги са ни приоритет, но ако някой е поел отговорност, не може просто "да махне" здраво животно, което не създава проблеми, алергии и опасности, защото групичка хора, които никога не са гледали животно у дома, му развиват теории за опасностите. Да, трябва да се почиства по-често и кучето  или котето да е винаги ваксинирано и обезпаразитено /което е без бебе се прави/. Това ли е толкова страшното?




  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 52
  • Мнения: 7 201
Не го одобрявам,но не съм и твърдо против.Всеки сам решава кое е най-добро за детето.
Същото мисля и аз.

# 53
  • Мнения: X
Имам котка  и бебе на 4,5месеца. Котката я имам от години. Редовно приема хапчета за обезпаразитяване и е ваксинирана.

Бях разглеждала преди време една галерия с твои снимки. Имаше една култова снимка на спящото ти бебе и котето до него. Толкова естествена ми се видя. Ако искаш, пусни линк към снимката, много е готина.  Wink

# 54
  • Мнения: 252
 Hug Аз и преди май, си бях решила че котката си не давам на никой, а още по малко за улицата,че тя като знам каква е едва ли ще оцеле повече от един ден там, а аз така си я обичам че ще ми се скъса сърцето от мъка ако го направя. Исках да потърся и друго мнение и да знам че не само аз мога да гледам и бебе и животинка едновременно. Благодаря на всички за успокоението, котето ми е ваксинирано, за чистенето, няма да ми тежи чака толкова, все пак живеем в двустаен апартамент не в палат, а че 5-6 месеца няма да пускаме котака в стаята на бебо си е ясно.
Чесно като се замисля, съм по сигурна в хигиената на моята си котка, отколкото в заразите който едно бебе може да хване от улицата, от бездомните животни, замърсения въздух, а за неподържаните градинки да не говорим (сега се сещам че наскоро на моя позната детето и се убоде на игла от спринцовка пълна с бог знае какво в пясъчника на детската площадка, добре че изследванията му са отлични и нямаше последствия). Ами това е, котето си остава с нас.

# 55
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
Първото ми дете растеше с куче. Животното не биваше допускано в детската стая, естествено. Бяха много добри приятелчета двамата Grinning

# 56
  • Мнения: 18
По принцип съм за.Но може котката да започне да те ревнува от бебето.Бъди внимателна,особено първите месеци

# 57
  • Мнения: 2 242
с мъжо решихме че е по-добре да командироваме котарака, докато малката поотрасне... то пък сега чакаме следващото бебе и не е ясно горкият Котьо кога ще се завърне

# 58
  • Мнения: 16
Момичета същият проблем с котката го имам и азлДнес разбрах че съм бременна а от 20 дни си имам коте,а вече много свикнах с него и не ми се иска да го махна.Проблема обаче е че си имам и декоративен заек на 8 месеца а и за него ще ми е мъчно,ако се наложи да се разделим

# 59
  • Мнения: 6 461
Аз съм против.
Бебе и животно в къщи-не

Общи условия

Активация на акаунт