Плакали ли сте за Нероден Иванчо?

  • 1 707
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 426
Един колега, синът му колкото моя, но тръгнал по-рано на училище, тия дни го изпрати в казармата с последния набор... И днеска донесе снимки и клипчета от Клетвата.
Та по тоя повод се сетих:
Като родих и ми донесоха за пръв път бебето, кой знае как, но първото, което си помислих, беше: на мама момчето, войник ще ми ходи. И нали съм си с развинтена фантазия - за нула време си представих повиквателната, подстрижката нула номер, изпращането... Докато стигна до клетвата, вече хълцах и ревях с все сила. Другите майки се пищисали, викнали акушерката. Тича тя разтревожена и пита какво има. А аз, през сълзи и подсмърчайки: А-а, нали войник ще ходи!...
Та я кажете, случвало ли ви се е и на вас понякога да се притеснявате за неща, които я станат, я кой знае? Демек плакали ли сте като мене за Нероден Иванчо?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 789
Чак да съм плакала-не съм. Но когато разбрах, че съм бременна веднага взех да си представям как ще вчесвам дълги косици, какви плитки ще плета, какви розови роклички ще купувам. Пък то да вземе да излезе момче.

# 2
  • UK
  • Мнения: 3 959
Не е ли нероден Петко?

# 3
  • Мнения: 3 268
В нашето семейство мъжът ми е по притесненията.Само му дай нещо да има да се притеснява.Побърква ме понякога.Много е черноглед,не мога да го отуча.Наследствено му е...Преди години майка му пътувала за Москва със самолет.Не щеш ли по новините съобщават за самолетна катастрофа някъде си,но баба му не чува къде.И като се започва един рев,едно обаждане на роднини,видите ли отде си дъщеря ми млада и зелена.Оплакала я,оревала я и естествено майка му пристигнала жива и здрава в Москва,та и се върнала даже.Та така си живея аз с един наследствено обременен черногледец,но това да му е кусура! Crazy

# 4
  • Мнения: 2 891
Веднъж, с една съученичка, изкарах бременност, родих, изучих... а после се напихме заедно от кеф... защото ми дойде  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 5 539
Редовно го правя, специалист съм в това Wink
Женска му работа...

# 6
  • Мнения: 3 268
Чак да съм плакала-не съм. Но когато разбрах, че съм бременна веднага взех да си представям как ще вчесвам дълги косици, какви плитки ще плета, какви розови роклички ще купувам. Пък то да вземе да излезе момче.
Не е късно и това с плитките да стане! Wink

# 7
  • Мнения: 4 664
 Натъжавам се понякога, че някой ден ще тръгне по свой самостоятелрен път и едва ли ще съм и потребна толкова, колкото съм сега. Нищо ненормално, просто майчински моменти на слабост.

# 8
  • Мнения: 698
Не съм плакала. Само от време на време със злорадство си мисля как ще тормозя снахичката.  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 184
Да, често си представям неща за нероден Петко. Женска му работа!

# 10
  • Мнения: 1 666
Редовно го правя, специалист съм в това Wink
Женска му работа...

И най-вече като бях бременна.

# 11
  • Мнения: 6 167
не плача, но гледам да се настройвам позитивно.
наричам го незаченатото  Laughing
наясно съм с много неща от житието и битието на незаченатото  Laughing
според майка ми дърпам дявола за опашката.
а аз си мечтая.
а, и имам непоклатими мнения за повечето от нещата, разисквани  кърмаческия, наши деца и  тн.

# 12
  • Мнения: 2 386
Е,е.  Rolling Eyes

Иначе редовно плача и се тюхкам и за Иванчо, и за Петко, и за Драганчо...  ooooh!

Последна редакция: пт, 18 май 2007, 14:41 от evanescent

# 13
  • София
  • Мнения: 4 423
Почти всеки ден го правя, в какви филми влизам само.... ooooh!, само трябва да пиша и ще взема първа награда в КАН за сценарий Crazy

# 14

Общи условия

Активация на акаунт