Вашето бебе кога падна за първи път?

  • 4 074
  • 64
  •   1
Отговори
Моя юнак падна на 3тия месец, а вашето?

Последна редакция: пт, 18 май 2007, 14:26 от Reza

# 1
  • Мнения: 1 555
Синът ни падна от спалнята на 6 месеца и аз се изплаших страшно много, цял ден го наблюдавах за явни признаци, но Слава Бого, нищо му нямаше ! Определено внимавай и го наблюдавай, особено сега като започне да се върти и обръща, тогава стават многооо бързи

# 2
  • Мнения: 2 336
Ами май на 4 месеца беше и падна под спалнята. Тя беше почти до стената и голям зор беше докато го извадя. После е падал хиляди пъти. От кошарата поне 2. Голям акробат беше. Как прескачаше и до сега не ми е много ясно, ама на бързо махнах преградата на кошарата. По- добре от по- ниска да пада.

# 3
  • Мнения: 1 541
Вчера Crazy, на 7 месеца и 20 дни, аз се ошашках много, а той даже не реагира.

# 4
  • Велико Търново
  • Мнения: 283
Точно преди 3 дни. Приготвяме я за баня,аз се суетя около дрехите в другата стая, баща й гласи вода и в момента, в който влизам в стаята, чувам 'туп'. Просто направила успешен опит за обръщане от гръг по корем.  Laughing Но на мен направо ми се обърна всичко. Тя плака около 1 минута,аз-около половин час. Но видяхме,че й няма нищо и бързо забърбори весело,та си отдъхнах. Но само като си спомня...

# 5
  • Мнения: 2 677
За жалост и моя се изтърколи преди няколко дни от спалнята... На седем месеца и половина.
Двамата обичаме да спим заедно следобеден сън, но този път се е отскубнал от прегръдката ми и се озова на земята. Изплаших се, но, слава богу, нищо му няма. Занапред не смятам да продължавам традицията със следобедния сън.  Rolling Eyes

# 6
  • София
  • Мнения: 663
беше на 6 месеца - точно преди да я кръщавааме се тропна на килимчето от спалната и аз се изплаших страшно много!!! #Crazy

# 7
  • Мнения: 1 044
Моето дете падна на 5 месеца за първи път. Оставих го на дивана и понеже не можеше да се обръща, спокойно отидох до кухнята за млякото. Беше 5.30 сутринта. Спеше ми се ужасно. Изведнъж се събудих като чух писък от хола! Бебето бе тръгнало да ме търси! Така направи и първото си обръщане - от дивана на земята! Веднага го грабнах и го занесох при още спящия му баща. Събудих го да ходим в Пирогов! Но дребното като видя баща си и се ухили до ушите и почна да гука! Явно бе плакало само от уплахата!

# 8
  • София
  • Мнения: 44 088
Там някъде и моя на 3-4 месеца беше...от спалнята по гръб, почти се заби в неговото легло...гадно беше...

# 9
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
На 10 месеца Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 44 088
За жалост и моя се изтърколи преди няколко дни от спалнята... На седем месеца и половина.
Двамата обичаме да спим заедно следобеден сън, но този път се е отскубнал от прегръдката ми и се озова на земята. Изплаших се, но, слава богу, нищо му няма. Занапред не смятам да продължавам традицията със следобедния сън.  Rolling Eyes

той често спи при мен. залепили сме леглото з астената, а аз лягам от външната страна - така той спокойно си спи и се търкаля из леглото и няма опасност да падне;)

# 11
  • Мнения: 2 047
  Не е падала.

# 12
  • Мнения: 2 757
3 седмици някъде. Падна от люлката, която баща му беше вързал некадърно, та падна със се люлката назад на главата си. Не съм сигурна, че не му се е отразило  #Crazy, въпреки че не рева много

# 13
  • Мнения: 4 965
Кика беше на 3 месеца - бях я сложила в шезлонга и щях да я храня, обърнах се да оставя капачката на шишето и тя тупна (бях качила шезлонга на дивана  Cry).
Еса беше на 7 месеца, когато тупна от спалнята.
После Кика на 10-11 месеца падна у нашите от дивана и си разби устната в масата  Sick (паднала й някаква играчка и тя се спуснала след нея).
Следващото падане беше на 1 г. и 8-9 месеца - Еса прескочи решетките на креватчето си и цяла седмица ходеше с насинено око.
 Confused

# 14
  • Мнения: 1 138
на 5 месеца Rolling Eyes
няма да забравя, беше с татко си,
 на спалнята лежаха. и уж го гледа.
ама Вики успял да се претърколи
и да тупне на земята. много плака си спомням. 
Praynig добре че нямаше сериозни последствия

# 15
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
На 10 месеца.

# 16
  • Мнения: 5 362
Май някъде на 4 мес. беше като падна от спалнята.Голям страх брах да не би да й има нещо,но слава Богу напразно е било Grinning

# 17
  • Мнения: 950
На 5 месеца беше. Много ме ошашка тогава.

# 18
  • Мнения: 1 181
на 7 месеца, падна от количката вкъщи и си удари главата в ръба на леглото. Цял ден не бях на себе си.

# 19
  • Мнения: 6 461
Големия ми беше на 5 месеца ...падна от спалнята.
Малкия ми беше на 10 месеца

# 20
  • Мнения: 5 103
Някъде около 5тия месец, бях се оплашила много Peace

# 21
  • Мнения: 576
Рая падна на 3м. и 20дни.... Понеже си ползвам количката в къщи и не я бях закопчала, а тя не знае мирна да седи..... и тупна на килима по очи. Бях полудяла от страх smile3511, но благодаря на Бог, че нищо й няма. Тя плака 1 минута, аз цял ден newsm45.Питайте ме сега, дали забравям да я вържа и дали я оставям без да съм сигурна , че е в безопасност.... Имам очи и на гърба!  #Crazy

# 22
  • Мнения: 1 432
Не е падал още  newsm78

# 23
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Не е падал до сега, ако не броим опитите му да върви и тупне на пода

# 24
  • Мнения: 1 668
моят син падна от леглото за пръв път вчера от бесотия... Иначе като бебе и до сега е особено вномателен - стои на ръба на леглото и гледа отгоре все едно гледа в бездна. Вчера се пробва по оттренираните пътеки от леглото на масата да вземе дистанционното и падн - плака 2 мин и това беше

# 25
  • Мнения: 3 456
Оле, не си спомням - честно !!! Embarassed

# 26
  • Мнения: 7 803
нито една, нито другата е падала, като не включвам паданията при прохождането  Peace

# 27
  • Мнения: 1 975
на 7 месеца тупна от спалнята Rolling Eyes

# 28
  • София
  • Мнения: 618
На 3м, онзи ден баща й я изсипа от кошчето на паркета  Shocked . Няма дори синка, но след като я успокоихме доста ревахме и двамата  newsm45

# 29
  • Мнения: 2 152
Днес Tired

от спалнята по гръб. Спеше от два часа и половина, а аз си стоя в хола.Тъкмо започнах да си мисля,че нещо много спинка и се чу едно яко туп.След няколко секунди писък.Изкарах си акъла направо.Той плака малко и му мина.Аз още час си доревавах.Добре че има дебел,пухкав килим и той на него се изтърси, а не на паркета.
Винаги като се събуди се обажда - или с рев, или с гукане. Днес се събудил и започнал с акробатиката, въртял се е като пумпал и накрая тупнал...

Дано не се повтаря, но все си мисля,че от тук нататък бая ще падат.Дано само няма сериозни наранявания Praynig

# 30
  • Мнения: 27 524
На 7 месеца. Търкулна се и тупна пред очите ми, сърцето ми спря  Cry

# 31
  • Мнения: 1 733
На 6 месеца падна от спалнята. Веднага на главичката му се появи една оргомна цицина. После ходихме на снимка, но слава богу ,нищо сериозно - само натъртване.

# 32
  • София
  • Мнения: 3 679
Не е падала.

# 33
  • София
  • Мнения: 1 345
около 8-9 месеца спеше с тати на спалнята и излазил в просъница и тупна на пода

# 34
  • Мнения: 750
Каката падна от масата за повиване когато беше на 3 м. и половина!
Обърнах се за секунда да взема нещо...и 4ух ..туп! Shocked
Обръщам се....тя на килима,гола,свита на топка! Sad
Ревна 4ак след 3 мин.Поплака 10  мин. и заспа!
Много се уплаших...цял ден съм плакала!
Докито каза,като заспи за да запо4на леко да я опипвам по всяка една 4аст от тялото...кра4ета,ръ4и4ки,глави4ка...и ако някъде се е наранила то тя и в съня си ще реагира на болка!Ще изпла4е!
Но....за щастие,нищо и нямаше!
А аз дали съм спала ве4ерта...как мислите?Не разбира се...седях от горе и да я гледам цяла нощ!
Щях да умра от страх smile3511
Сега над беба треперя като луда....заграждам я с възглавници да не ско4и от леглото( а е сао на 3 мес) Mr. Green,заколан4вам я в коли4ката,в стол4ето за кола 4е да не хукне! Crazy

# 35
  • Мнения: 2 381
На 4,5 месеца беше, когато за пръв път падна.Търкулна се от спалнята и хоп-на паркета Tired.

# 36
  • Мнения: 5 393
Иво беше на около 5 месеца, когато падна от спалнята ни.Бях го взела при мен да го кърмя и съм задрямала, той хапнал и решил да се потъркаля.Чу се едно"туп",мъжа ми скочи като луд, аз бях по-спокойна, спалнята не е висока, а и Иво само изплака и това беше.

# 37
  • Мнения: 5 026
Около 7-8 месец-докато се обърнах и той се изтъркули от спалнята. Изкара ми акъла, а аз пощурих мъжа ми ,родителите ми...

# 38
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 534
вчера  #Cussing out толкова съм проста че го оставих зе секуда обърнах се и туп от леглото на земята-така изпищя че сърцето ми се обърна .Слава Богу нищо му няма щото лесно го успокоих и заспа.Просто не очаквах че ще се обърне той още няма месец  #Crazy newsm78

# 39
  • Мнения: 985
 Вчера сутринта. smile3518.Ама и аз съм една тъпа.  BangheadКато съм сънена хич ме няма. SleepingПонеже я взимам при мен на леглото ни като ме събуди рано да я храня и заспива при нас.Добре, ама след около час пак я чувам да плаче и аз в просъница ставам да я видя какво прави и съвсем съм изключила,че е до мен.Поглеждам в кошарата и там я няма.Само се обръщам и го гледам горкото проснато по корем на земята. #ShockedТо остави това,че беше паднала ами и аз тъпата щях да я настъпя. smile3538Направо незнам как съм станала без да я настъпя,защото беше паднала на мястото откъдето се изправям обикновено като ставам от леглото.Смятайте 63кг върху 7  newsm45....Какво ли щеше да стане???На някой случвало ли му се е това?Направо нямаше да си го простя.Обещах си,че вече няма да заспивам до като я храня сутрин и ще си я връщам в кошарата. 1crib
 Добре че таткото не разбра какво се случи,че щеше да стане една... bash

# 40
  • Мнения: 98
   За първи път падна от спалнята на 3 месеца.Много се уплаших и аз плаках с него.
    Оттогава като се почна едно падане..... като круша.То от спалня ,то от диван, от къде ли не.За всяко падане се упреквах, че не го гледам добре.Но като мирен не може да стои!?
     Последния път се метна от количката,защото се возеше прав и си цепна челото,та при лекарката, оттогава седи когато се вози.

# 41
  • Мнения: 393
На 3 месеца падна от дивана в кухнята! Доста си поплаках.  Sad

# 42
  • София
  • Мнения: 275
На 5 месеца беше.

# 43
  • Мнения: 274
Слава Богу все още не е падала. Praynig Praynig Praynig

# 44
  • София
  • Мнения: 243
На 5 месеца. Видях го само как подпира брадичката си в пода. Падна доста безшумно и като го вдигнах започна да се смее.

# 45
  • Мнения: 2 015
На 7-м месеца Party.

# 46
  • Мнения: 678
на 4 месеца - за първи път
след това има още 1 падане- в 5-я месец

# 47
  • София
  • Мнения: 5 079
На 2 месеца и половина...  Embarassed ooooh! Confused
Подцених го, че се върти като шило от една на друга страна, спяхме заедно защото се кърмехме по цяла нощ, бях го сложила от външната страна на спалнята и той се е претърколил... направо си изкарах ангелите, Слава Богу, нищо му нямаше... Ужас, не искам да се сещам... ooooh!

# 48
  • Мнения: 230
Преди три дни (на 8 месеца) в 12:30 през нощта.
Оставяхме го да спи на спалнята ограден с възглавници и с подпряна до нея кошара.
Само че напоследък той лази в просъница и така излазил и изблъскал кошарата и се изтърсил на паркета. Такъв възмутено-уплашен рев не бях чувала до сега. Успокои се за минута-две. Беше си ударил отдясно главата и имаше подутина. Сложих марля със студена вода за десетина минути и на сутринта нямаше нищо. Наблюдавах го следващите два дни - нямаше промяна в състоянието му и не ходихме на лекар.
Малко офф - в едно издание от 68 г.  д-р Спок казва: "Ако детето не е падало на главата си нито веднъж, значи за него се полагат прекомерно много грижи."
Аз смятам, че съм се отчела с паданията и по нататък ще полагам още повече грижи.

# 49
  • Мнения: 9 903
на 2 седмици беше  Mr. Green сложен в бейбипорт върху две табуретки. малките бебета не можели да се въртят ли? Така се изтърси с чантата на земята, че си изкарахме акъла.
второто падане беше на 3 месеца от количката, предпазният колан се откопчал и при качването на количката на бордюра малкият просто се изсипа с краката напред.
Третото сериозно падане беше пак от количката, но с главата надолу, в последния момент успях да подложа крак и само си прехапа устната.
Четвъртото сериозно падане беше преди месец от куфар, качен върху спалнята - падна назад право на земята  Mr. Green

# 50
  • Мнения: 1 232
каката като бебе не е падала,сега се изтъркулва от леглото,а бебе все още не ,надявам се да не пада .

# 51
  • Мнения: 2 957
Някъде на 3 месеца.От кошницата падна на глава.Изкарахме си акъла направо-веднага хукнахме към Спешен център,там го гледаха на ренген....направо бях на ръба на лудостта.
Главата му се поду от двете страни-приличаше на Чибурашка:) Същата вечер,часове след инцидента го чухме за първи път да се смее с глас:) Вместо да се зарадваме се уплашихме,че нещо му е станало  Laughing Слава Богу всичко се размина само с подутината и нашата уплаха.

# 52
  • Мнения: 985
на 2 седмици беше  Mr. Green сложен в бейбипорт върху две табуретки. малките бебета не можели да се въртят ли? Така се изтърси с чантата на земята, че си изкарахме акъла.
второто падане беше на 3 месеца от количката, предпазният колан се откопчал и при качването на количката на бордюра малкият просто се изсипа с краката напред.
Третото сериозно падане беше пак от количката, но с главата надолу, в последния момент успях да подложа крак и само си прехапа устната.
Четвъртото сериозно падане беше преди месец от куфар, качен върху спалнята - падна назад право на земята  Mr. Green
Ееее,твоя син направо би рекорда Mr. Green

# 53
  • Мнения: 5 391
Не помня точно, ама не беше много голям, на 4-5 месеца някъде.От спалнята Rolling Eyes

# 54
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
На около 6 месеца.Въобще не предполагах че ще преодолее препядствията-възглавници ,които наредих.Слава богу той повече се уплаши от ,колкото удари.

# 55
  • Мнения: 2 039
 CrazyПадна за първи път на около 6 месеца,от тогава е падал към 4-5 пъти  Close Кофтито е,че подът ни е гранитогрес,не сме сложили още килим и падането е шумно и ...твърдо  Sad  Само 2 пъти е имало външни белези-единия път си обели носа,а другия му се зачерви клепача,ама му мина за един ден.Като падне,реве мноооого,силно и жално,чак си задържа дъха  Crazy Sad Но нищо му няма.Той просто е толкова подвижен,че не знаеш какво да очакваш,затова и толкова пъти пада-прескача високи възглавници,парапети,скача рязко,пълзи бързо на колена и ходи изправен,държейки се за някъде Crazy

# 56
  • Мнения: 439
точно на 6 месеца,леле подкосиха ми се краката,а аз плаках повече от него

# 57
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
На 6 м. падна с проходилката.
на 7 м.  падна от спалнята.
Преди 2 дни падна от креватчето си 1crib  .....изкара ми акъла.

# 58
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
на 9 месеца се изтърси от спалнята

# 59
  • Мнения: 1 174
Преди 11дни падна за първи път от дивана - това й бе първото обръщане.Сега още има хематом на главата.

# 60
  • Мнения: 1 064
Още не е падал Praynig

# 61
  • Мнения: 7 201
На 6 мес.Отидох да му приготвя млякото и...туп от спалнята!Той плаче,а аз повече.Но слава Богу-нищо му нямаше! StopЕдин съвет-НЕ ОСТАВЯЙТЕ ДЕТЕТО,НИКЪДЕ ДРУГАДЕ ОСВЕН В КОШАРКАТА МУ!Това бяха и думите на мъжа ми,за да няма "изненади".

# 62
  • Мнения: 5 790
Не е падала въобще.

# 63
  • София
  • Мнения: 3 676
На 4 месеца- търкулна се от спалнята като го преобличах Cry Embarassed

# 64
  • София
  • Мнения: 368
Влади падна днес сутринта  Sad Оставих го на спалнята и отидох да изпратя баща му на вратата и в един момент изплака. Намерхме го между нашата спалня и неговото легло, миличкия заврян там и плаче  Cry Но като вдигнахме веднага спря да плаче и започна да се смее с глас. Аз много се уплаших, разтреперих се. Днес цял ден е под особено внимание, засега не забелязвам някакви странни признаци - не е загубил апетит, спи си, не го боли никъде, аз проверих цялото му телце. Дано да е добре. А на мен вече ми е за урок да не го оставям никъде без надзор освен в леглото му.

Общи условия

Активация на акаунт