Греша ли във възпитнието на децата си?

  • 9 313
  • 232
  •   1
Отговори
# 15
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Не в боклука ще хвърля телефона, а ще го изхърля от час направо барабар с телефона този седмокласник.
не забравяй,че учителите нямат никакви права. нямат право и да гонят от час. Длъжни са да го изтърпят някак..
Точно щях да напиша и аз, че ще го изгоня и - нямали право...Това откога е?

# 16
  • Мнения: 46 477
Ами, ако беше изхвърлила учебник/книга?

Виновни са и двамата.
Изхвърлянето на вещ в кошчето не е наказание, което влиза в правомощията на учителката.
Може да го изгони от час, може да му напише забележка, да извика родител, да извика директор, да го изпита и т.н., но не и това  Stop
Няма да защитавам детето, нека получи наказание, но с учителката ще се разправям.

# 17
  • гр.София
  • Мнения: 4 151
 За съжаление,преподавателката се е издънила, явно са я изкарали от равновесие,да го беше прибрала телефона и да каже,на другия ден детето да си го търси заедно с родител.  Сигурна съм,обаче,че този точно баща пак така ще реагира,дори и само да е отнет телефона,а не хвърлен.
А иначе,мен и сестра ми точно както казва Ета са ни възпитавали и не съм се чувствала особено комфортно-все си лягах преди майка ми да се е върнала от родителска среща Grinning,защото много бърборех в часовете,а пък не ми даваха да издумам лоша дума срещу учител,доста строго ни държаха вкъщи. Другите на сутринта разправяха и коментираха надълго и широко,кой родител какво казал, кой учител какво направил-т.е родителите са си обсъждали вкъщи пред децата всичко това, а аз от майка ми не чувах нищо,освен и само за мен!   
Сега със сина търся някаква златна среда-няма право да проявява неуважение към учител,но и не е имало поводи за такова ( ако се сещате,имаше филм " Да обичаш на инат"). Но и гледам да го изслушвам и да вниквам и в неговата истина за някои случки-палав е и имаме чат-пат инциденти. Също така,гледам пред хора да не му чета конско.

# 18
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Не в боклука ще хвърля телефона, а ще го изхърля от час направо барабар с телефона този седмокласник.
не забравяй,че учителите нямат никакви права. нямат право и да гонят от час. Длъжни са да го изтърпят някак..
и там е проблемът Rolling Eyes

знам, преподавах френски в 9-та френска гимназия.

# 19
  • Мнения: 2 829
ама седмокласник---какво говорите-------аз съм виждала  преди години когато  мобил.телефони бяха току-що навлезли --дете в предучилищна група с телефон?????представяте ли си???
А,на въпроса  -да подкрепям децата си винаги,когато са прави Peace---когато не са нарушили правилата-дали ще е в градината или в училище,защото ако погрешно дадената  подкрепа--води до неконтролируеми ситуации--така смятам--детето знае много добре кога е в грешка и ако бъде подкрепено,,утре ще направи по-голяма и така--порочен кръг

# 20
  • Мнения: 13 512
Имах друга история...курс по английски.организаран за "нашите"  5  деца. Родителите сме  приятели. Синът ми ходи, но не му се учи английски и се забавлява, като пречи и на останалите ../ всъщност- само на 2 има се учи, на останалите- им се лигави/. извикаха ме да отида и аз- направо го отписах, така както бях платила таксата. Иобщо не отидох да се излагам в школата. упрекнаха ме, че съм о наказала да не ходи, а другите- възтържествували. Ами какво ме интересуват другите- той не иска да учи- спирам го. Насила не се учи азнглийски- изучила съм няколко езика и знам как става...друг е въпросът, че родителите на останалите не знаят и един и си мислят,че като ходят децата им, все нещо ще им остне в главите, защо да  ги отписват..
и ей такива примери много с мен. Моите деца-първи го отнасят, винаги го отнасят и им втълпявам,че в живот има правила, които рябва да се спазват. Замислих се днес- като повечето хора не ги спазват, дали не съм възпитала робско съзнание? newsm78

# 21
  • Мнения: 2 829
е,чак пък робско?
според мен,,важно е да  си имат собствено мнение  за дадени нещо и умеят да го отстояват--,от друга страна навсякъде има правила общоприети,и хората ги спазват--в цивилизованите страниSimple Smile

# 22
  • Мнения: 13 512
А това дете, за което ви говоря, то не е от кротките и не му е за първи път. по всички предмети  се държи по този начин, но  пък не само той, а и целият им клас си позволява такова държание/ или поне голяма част от класа/...но родителят отдава по-голямо значение на постъпката на учителката, отколкото на държанието на сина си. Ето това не мога да го приема. Щом е виновен- да е готов да понесе и сериозни последствия. Той явно е првел напук,щом  3 пъти му е направена забележка.

# 23
  • Мнения: 4 451
Определено в тази ситуация, аз не бих подкрепила детето си.  За мен това е абсолютно неуважение към учителя. За съжаление, често пъти, родителите говорят пред децата си с присмех и неуважение за преподавателите им и резултата е на лице. За да изхвърли учителката телефона в коша, сигурно тази история и се случва за n-ти път с въпросният седмокласник и се е почувствала безсилна. А мислите ли, че ако тя му беше прибрала телефона и беше поискала момчето да отиде с баща си, за да си го получи обратно, бащата не би реагирал по същият скандален начин? Въпрос на възпитание. Защото е можел, например да си поговори с учителката спокойно и да се разберат човешки. Кому е нужен този скандал? И да не би тя да се чувства по-малко унизително от това, някой да си играе с телефона по време на часовете и?

# 24
# 25
  • Мнения: 17 407
Не, Монда, не грешиш според мен. Бих постъпила като теб и в двата случая. Друг е въпросът, че едва ли ще купя на детето си телефон за 1000лв.....
То хубаво да защитаваме и подкрепяме децата си, но когато са прави. Наистина има правила, които трябва да се спазват.

# 26
  • Мнения: 1 008
Това е израз на безсилието на учителката да се справи в ситуацията-децата се променят и с това и методите за работа с тях.Агресията не помага на никого в случая.

# 27
  • Мнения: 13 512
Абстрахирваме се от това, че телефонът струва 1000 лева, да предположим,че е 100. Цената в случая е била важна само за бащата.

# 28
  • Мнения: 17 407
Това е израз на безсилието на учителката да се справи в ситуацията-децата се променят и с това и методите за работа с тях.Агресията не помага на никого в случая.

Според теб как е трябвало да постъпи?

# 29
  • Мнения: 2 829
според мен --най-виновни са родителите на това дете---толерират поведението на отрочено си по всякакъв начин-

Общи условия

Активация на акаунт