Fare la mamma in Italia - 54

  • 11 352
  • 269
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 388
Ех. че хубаво време днес! Ние след малко излизаме. ще отидем към някое лаго  Crazy

Ани, дано ви мине коремчето скоро  Hug Цунки и голяяямо гуш на Маттео  Heart Eyes А какво невероятно ти се е случило? Линдита май я няма за консенсус, но сигурно няма да се разсърди  Wink

Наш Федерико мнооого рита. Като е почнал вчера от 4 сутринта, та до полунощ! Тази сутрин пак, след  като хапнах се кротна, ей сега пак почна да атакува  Laughing Казвам на мъжо, ама дали е добре това дете, чак пък такава активност ... Кажете ми, че няма нищо обезпокояващо и, че и вашите бебоци са били така  Flutter

Iталинка, виж тук за фарфалле с авокадо и сыомга  Wink  http://www.perbacco.net/mangiarebene/mondo_ricette/avocado.htm
... аз мангото нещо не го харча фреско

Днес на обяд сме на паста. Отивам да слагам водата   chef

# 16
  • Мнения: 2 804
Сонита , не се шашкай бе нормално е да се движи и да рита !
Ти по цял ден ли стоиш без да се движиш ?
Моите пък ако не бях яла стояха неподвижни даже все при трачато ме караха да ям нещо за да се раздвижат .
Ми то трачатото е в 4 след обяд а аз съм яла в 1 , та все си носех бонбони за подсилване по време на прегледите .

# 17
  • Мнения: 438
Сончеее, хич не се тревожи за Федерико. Щом е активен е добре, нищо му няма. Може в последно време да е в по добро настроение и да танцува в коремчето.
Моят Маттео се събуди малко след като заспа и започна да реве, и сега е на цицата доволен и спокоен.
Утре идват мама и татеее...кеф.
За нещото което ми се случи е че Линдита и аз се оказа че сме бивши съученички от детството и да кажем юношеството малко. Тя ме разпозна. Супер развълнувана съм

# 18
  • Мнения: 6 167
Девойки,дайте една идея за рецепта с авокадо или манго/може и за маска за лице Wink/кпих ги за6тото от цветарките в Хоби разбрах как се засаждат,та ми трябваха семките,де CrazyИ ананас си взех,дано да се хванат.
А мъжо запра6и да купува едни летви за констукция на терасада,за да можем да сложим мрежа и да се катерят там жасмина и пассифлората.Ей такива градинарски неволи....


 много сме горди с него с нашето авокадо от семка . прави листа, като лудо.  Mr. Green
да му се ненадяваш. първата семка не стана, но втората върви много добре! по-голямшка гледай да е  Peace

авокадо ние много хапваме. правя го на салата, почти всяка вечер.
домати, моцарела, авокадо , малко зехтин и няколко капки балсамов оцет. отгоре малко пресен босилек.
наскоро установих, че върви и на пица ( според мъжа ми не много..) - дом. паста, моцарела, тиквичка .
като се изпече я режеш , отгоре рукола, малки доматчета ( везувиaно взимам аз) и авокадо.
пицата става лека. може и без тиквичка, на нейно място малко розмарин ( или ерба чиполина)

Последна редакция: сб, 19 май 2007, 17:24 от Lennie

# 19
  • Мнения: 764
От4ет:
Зна4и канарския сос,направен WinkОба4е половин доза,сложих мааалко по-малко от половин авокадо,но за 3ма ду6и стига.Не е ло6о,като майонеза с екзоти4ен вкус,сложих и 1 лъжица кис.мляко за да убие малко мазното,така правя и майонеза,много готин трик,става по-лека Peace
Ленка,тъкмо 6тях да те питам дали твоето авокадо е живо о6те.Много се радвам,да знае6 Hug,надявам се и на6та семка  hahaha да е сполу4лива/малеее как зву4и Joy/,доста голяма ми изглежда.Ти как я хвана,номера с кле4ките ли???
Аз всъ6тност не знам дали мангото може да се хване от костилка newsm78,но 6те опитам Whistling
Дани,за6то не пита6 в Кърма4еския/макар 4е там най-вероятно 6те ти ско4ат,да я кърми6 до 3 год. ,4е и до 1ви клас/,бях 4ела 4е си мажеха гърдите с не6то безвредно но гор4иво и казваха на децата,4е млякото се е развалило и те лесно се отказваха....Но не помня какво бе6е,а и ти измисли с не6то да намаже6...

Последна редакция: сб, 19 май 2007, 15:41 от Italina

# 20
  • Мнения: 2 804
Мазила не съм си слагала , но слагах черен пипер и джинджифил и не стана .
Рева 2 часа и нещо накрая пак я сложих да цока , защото главата започна да ми дава заето .
Ани и Линда много се радвам за вас , хубаво е да се видите след като сте се разкрили .
Аз преди 7 години ходих на една сбирка на класа ни и бях много изненадана колко са се променили всички с изключение на мен .

# 21
  • Мнения: 2 427
Хай и от мен.Завиждам ви на хубавото време,тук е леко хладно,въпреки че уж грэ слънце.Вчера Фло реши да се покаже полезен и реши да измие шшетата на бебето.Равносметката:днес ходих да купувам нови бутилки,че снощи не знам какво направи,но всичките са на сол.Аз до сега едно не съм счупила.Той как го прави този номер не знам,ама нали е болен,простено му е.
Дани единствено твърдост и непоколебимост ще помогнат.Защо не опитате да излезете с Фатима и да изберете заедно едно хубаво шише?Нека тя си го избере.Така може би по-ще се навие да цоцка млекце от бутилка,знам ли.На съседки изобщо не се връзвай и те са били деца и са плакали.
Ани,много хубаво това с Линдита.Браво че сте се намерили така.И аз преди няколко години отворих ей такива очи,когато една приятелка ми представи моя приятелка(уж трябваше да бъде непозната)в Торино с която сме учили заедно.

# 22
  • Мнения: 750
Здравейте моми4ета Hug
При нас времето е супер,даже съм се излегнала на терасата и се препи4ам Mr. Green
Ей Дани твоята щерка голяма хитруша Winkзнае тя на мама от цицата най-сладко Party
Не се от4айвай и не и се давай Peace
Сонитке ти пък стига си се шашкала Confused,4е и мене ме хвърляш в ангоша Crazy.Аз какво да кажа като моя щур4о не се спира ни през деня,ни през ноща.Направо ми разби костите и корема от блъскане #Crazy

# 23
  • Мнения: 6 167
дани, аз в миналата тема ти писах малко нещо за отказването. не знам дали си прочела.
защо не опиташ да й обясниш, че големите деца се хранят на маса, да използваш каката,  като модел.
да дадеш на детето отговорност около храненето ( напр. да помага на кака си да наредят масата...)
да й обясниш, нещо за зъбите и тяхната роля. така, ако се почувства 'важна', може и да се откаже, а не е задължително
да спираш кърмата - можеш да й даваш от чише или чаша.
децата обичат да подражават.

# 24
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
    Има само един начин,колкото и да е драстичен-Дани си купува хапчета за спиране на кърмата и като няма,просто ще се наложи да си пие млякото от шишето.Детето е прекалено малко,за да му се говори за отговорност и модел на поведение.А Дани като грижовна мама,просто си го съжалява детенцето и се предава.И аз напълно я разбирам...Но понякога химията помага....Като стои един ден гладна,няма нищо да и стане...цял ден по улиците,забавления....като види зора,ще се примири...

# 25
  • Мнения: 3 425
Ей ме на и менWink

Анджи,супер е като се случи нещо ей такова....раздухте ли клюките кой, какво и кога  Crazy аз много обичам такива 'срещички'  Mr. Green

Дани, не знам как точно ще те разбере Фатима от обясненията,но опитай в шише нещо сладичко - аз все оше давам кисело мляко с банан и малко вода(след 100 опита де)...опитай с бисквити или нещо друго...но не като се разплаче,а преди това....приготви 2 шишета и едното дай ей така преди да си е посикала,а другото като се 'приспивате'....за през ноща подсладено чайче...и трябва да си с по-затворена блуза през цялото време!Онова за крешитата можеш също да опиташ!
Аз така ти говоря и уж е лесно,но мишлето се беше поодбило към годинка и продължихме още 3мес в полусънно състояние!

 Ник и Сонита, радвайте сеWink По-хубаво от това няма...поне се усеща,че има някой вътре  Crazy говорете му и го милвайте  Crazy Ех,как ви завидях  Blush

Весел уикенд от мен  Sunglasses

ПП Дани,имало и някакъв гел за зърната ....но едва ли го има тук Confused можеш в аптеката или педито да питаш Wink

# 26
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Здравейте момичета,

Аз сега се прибирам в нас. Ходих на кино на филма - Числото 23  - с Джим Кери. Психо...Разбрах че излиза скоро при вас карибски пирати - 3. Ще е първият филм който ще отида да гледам. Между другото на знам защо, но в Италия филмите излизат доста по-късно отколкото тук, а някои изобщо и не ги пускат. Например Борат беше излязъл сега март , като аз гледах в София някъде началото на годината.  newsm78
И аз много се радвам че така се открихме с Ани  Hug Може пък и да се видим, ще организираме нещо.  Heart EyesКак е Маттео днеска?
Приятна вечер на всички..
 Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 438
Охххх...досега чистене гладене .... Маттео добре се наспа. Баща му го дундуркаше, той ревеше...и така час..накрая заспаха и двамата та досега. Сега кърмя и после продължавам с гладенето. имам още две п;анини дрехи за гладене.

Линдита, Маттео отказва сам да седи, коликите не са като вчера, но пак си го боли момчето. Ти кога ще идваш в Италия

Калче, ние с Линдита още не сме успяли нищо да си кажем общо взето, но ще наваксаме със сигурност. има много неща да си разказваме. Лелеее...нямам търпение

# 28
  • Мнения: 438
Дани, братовчедка ми има син който юли прави две годинки. Още го кърми. Когато я хапаше тя му обясни че я боли и че трябва да суче по друг начин иначе няма да му дава повече. Разбира се обясняваше му по много по различен начин от както аз ти го казах. По същия начин го убеди че нощем се спи и не може да иска да яде, че вече е голям и т.н.
Имаше резултат, въпреки че детето не е от най разбраните и е доста буен. Аз съм на мнението на Лени, че с децата трябва да се подхожда по този начин.

# 29
  • Мнения: 6 167
ох, не знам и аз  Rolling Eyes - колко от обяснения ще се разбере, но бих опитала.
иначе, ако реве така отчаяно аз не бих издържала. естествено, че ще й дам. и така влизам в капана.
идеите на кала също са много хубави - някакви залъгващи,  интересни неща.
на думи е лесно. дано някоя от идеите и проработи за фатима фурията  Laughing
на краси идеята не ми допада много, защото не виждам смисъл детето да отказва кърмата.
но и това е начин.  Peace

линдита, доста неща излизат месеци преди в италия.
предполагам, че една от причините може да е, че тук като има премиера идват на крака звездите,
правят шоу, дават интервюта и тн. след пускането в щатите, в бг много бързо ги купуват и
нямат нужда да чакат брад пит да кацне в софия, за да направят официална премиера.
сега се сетих за това. ние с дамиано гледаме кино само в българия . в италия на кино не ходя, защото не ми се дават пари за дублирани филми  Sick иначе тук си имаме техниките
и домашно кинце не ни липсва. гледам всичко в супер качество и мн. преди премиерите в италия.
да живеят торентите. Laughing усещането, че си на кино не може да се замени, но аз така или иначе  и в българия ходех
няколко пъти годишно - сега като съм в софия правя един бърз филм фест, но почти няма филми, които вече
да не съм гледала.  Rolling Eyes

Последна редакция: сб, 19 май 2007, 21:10 от Lennie

Общи условия

Активация на акаунт