Ястие с яйца и сирене на фурна

  • 9 322
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 27 524
5-6 яйца
1 кофичка кисело мялко
1 супена лъжица брашно
2 домата или доматено пюре, или доматен сос (салца)
150гр сирене
1 ч.л. оцет
5-6 скилидки чесън
1 препълнена с.л. масло
Люти чушлета (по избор)
червен пипер
черен пипер
сол

В маслото задушавате доматите (пюрето, салцата), добавяте брашното и чесъна и 1/2 чаена чаша вода. Прибавяте и оцета. Отделно разбивате киселото мляко с яйцата. Добавяте и подправките (без чушчиците). Изсипвате мазнината с доматите в тавичка или форма, отгоре трошите сиренето, след това изсипвате яйчената смес. В нея пускате лютите чушлета. Печете във фурната. Заливате резените с кисело мляко, чесън и копър.

Доматите със сиренето
Сместа за печене
Изпечено
Резен

Последна редакция: сб, 19 май 2007, 21:35 от Блонди

# 1
  • Мнения: 1 708
Изглежда страхотно! Crazy

Утре ще го спретна! Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 3 816
Ммм...вкусотийка!Задължително ще го направя.  bouquet

# 3
  • Мнения: 349
 Блонди,   chef
smile3501
 

# 4
  • Мнения: 795
Страхотно изглежда, ще го пробвам! Peace
Само оцета нещо не разбирам защо е, няма ли да киселее много?

# 5
  • Мнения: 27 524
Ами, не знам за какво е, аз го сложих, не ми се видя много една чаена лъжичка, не съм го усещала да киселее. Ако искаш не го слагай, едва ли е задължителен  Peace

# 6
  • Мнения: 721
това отива в папка Рецепти и ще го сготвя на мъжлето щом си дойде
 
много ти благодаря, русокоске Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 990
Звучи вкусно ще го пробвам   bouquet

# 8
  • Мнения: 3 622
И аз ще го пробвам изглежда ми много вкусно  Laughing   а и без това имам яйца в повече

# 9
  • Мнения: 1 708
Аз го направих и много ни хареса!Благодаря!  bouquet

# 10
  • Мнения: 375
Изглежда много вкусно. Ще го пробвам довечера.

# 11
  • Мнения: 1 117
Тъкмо се чудех какво да сготвя за вечеря Simple Smile Много благодаря за идеята .

# 12
  • Мнения: 814
Още довечера ще го спретна за вечеря, благодаря за идеята и рецептата  bouquet!

# 13
  • Мнения: X
Огладнях само като го гледам Rolling Eyes Тия дни ще пробвам Peace

# 14
  • Мнения: 814
Приготвих снощи ястието с яйца и сирене на фурна и  Peace за днес не остана.

# 15
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Огладнях само като го гледам Rolling Eyes Тия дни ще пробвам Peace
И аз така!  Peace

# 16
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Ммм, звучи чудесно, коппвам си рецептата  Simple Smile

п.п Не ми се отварят първа и последна снимка  Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 11 607
Благодаря и аз....Търпи вариации рецептата.....Така че на основа Блонди може да се изпровизира....Благодаря, Блонди!  bouquet

# 18
  • Мнения: 168
 Благодаря за рецептата  bouquet,направих го тази вечер и на всички много ни хареса! Има само един недостатък обаче...малко е Joy. Такава вкусотийка трябва да се прави в по-големи количества! При нас се получи така,че мъжа ми тайничко се надяваше да остане нещо от порцията на детето за да го дояде Grinning

# 19
  • Мнения: 4 451
Тъкмо се чудих какво да готвя утре. Grinning Блонди, благодаря ти за чудесната идея!  bouquet

# 20
  • Мнения: 721
Мнооого вкусно стана  chef
Мерси, Блонди Simple Smile

# 21
  • Мнения: 27 524
Проверих снимките, отварят се. Може нещо временно да е запецнало.
Радвам се, че ви е харесало  Hug

# 22
  • Мнения: X
Блонди ,току що го извадих от фурната ,защото взе да прегаря отгоре.Но се притеснявам, че се тресе едно такова, като недоопечено ми изглежда от вътре.Като изстине ще стане ли както трябва или да го връщам във фурната? Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 940
апетитно изглежда ,може и да го сготвя,просто исках да те поздравя за прибавените фотоси  Peace

# 24
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
И аз да си кажа, че тази вечер го сготвих и от тавичката остана само едно малко парченце - всичко го омете мъжа ми! Simple Smile

Благодаря за лесната и бърза рецепта! Hug

# 25
  • Мнения: X
Да си кажа и аз-нали и аз го правих.Мъжа ми го хареса много ,но следващия път като го правя ще заменя чесъна с гъби или с нещо друго.

# 26
  • Мнения: 375
Снощи го направих - много вкусно. Благодаря!

# 27
  • София
  • Мнения: 1 423
М-м-м Блонди, това изглежда много вкусно! Simple Smile Задължително ще го пробвам тия дни. Чудя се ако сложа и малко гъби дали ще стане вкусно  newsm78

# 28
  • Мнения: 545
Дали няма да стане и в гювечета?

# 29
  • София
  • Мнения: 59
Направих го!Моите в къщи много не обичат постни ястия,но това много им хареса!Благодаря!

# 30
  • Мнения: 814
Блонди, тази вечер съпругът ми казва: ядат ми се яйца, отдавна не си правила, но ги искам като последния пък, бяха страхотни! А аз ги приготвих  по твоята рецепта!
Благодаря ти!  bouquet
Утре ще я повторя Peace!

# 31
  • Мнения: 27 524
Блонди ,току що го извадих от фурната ,защото взе да прегаря отгоре.Но се притеснявам, че се тресе едно такова, като недоопечено ми изглежда от вътре.Като изстине ще стане ли както трябва или да го връщам във фурната? Rolling Eyes

Какво стана с тресящото се?  Grinning
Не прегаря лесно, но да, изглежда почти черно, може би си го извадила малко рано. Моето беше бухнало и също се подрусваше, като изстина спадна наполовина и спря да се друса.

Общи условия

Активация на акаунт