В декемврийската редичка чакаме на Диди малката сестричка!

  • 19 608
  • 288
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 166
Хайде сега и аз да разказвам как ни взимаха кръв вчера. И днес!!! Вчера в болницата всички толкова й се радваха - до момента, в който не и боднаха пръста. Настана един зверски рев /което е в реда на нещата/. Оттам нататък три жени не можем да отворим ръката на зверкинята - стаска си пръстите, цялата се омаца с кръв, но в тръбичката - няма. Боцнаха и другото пръстче - историята се умножи по две. Mr. Green 20 минути взимане на кръв, щерката не дава. Накрая се оказа, че заради големия период и малкото кръв в епруветката се е съсирила. ooooh! Днес отново я водихме и склонихме сестрите към престъпление. Mr. Green Написаха ни данните без да ни взимат кръв - понеже не е за изследване, а проформа за детска ясла. Смайли, четох онази темичка, и направо ти завиждам, че отпорът на Дара с порастването намалява - при нас винаги е бил и продължава да е жесток! bowuu
Асе, чудна градинка! Ако ми се наложи и аз бих гледала градина, но само ако ми се наложи. Laughing Всичките ми цветя са от подаръци, само едно растение купих на 1-вия РД на Дили, да расте заедно с нея - естествено с много мързеливо поддържане. Mr. Green Обаче подарят ли ми - много се грижа за тях, дори на работа си имам четирки, които се чувстват чудесно. Heart Eyes
Яничка, избягвай и силните подправки особено черния пипер, както и цитрусовите, влакнести плодове, динята също беше сред забранените, доколкото си спомням newsm78. Не че е гаранция, защото при всичките ми диети Дилята си ревеше по цели нощи. Това, с въздуха, напълно го споделям, при нас беше по същия начин. Дано да се разминете по-лекичко  Praynig
Пинче, ако се добереш до компютъра Mr. Green, пиши какво ви е! Hug
Бравос на Дарата за звездичките!  bouquet

# 31
  • Мнения: 4 195
Ей ме на, бацето е с 39 температура, вдига, сваля, вдига сваля, сега последно не е вдигал от снощи, нема пъпки, уж не е никаква пъпквенаболест, да видим, вчера на бях на работа, но нямам нет у нас и за това в неделя не писах, но се чух със Нели - така или иначе в това прекрсно време нямаше как да се видим.
Искам да кажа, на всички, които са недоспали от кърмене и колики че им завиждам безбожно много, и че може да ви се струва трудно, но то не е , защото в моемнта и 2 да имам чакащи кърмене - ще е най - готинотонещо на земята.
Уф сдухване от бач, после ще пиша

# 32
  • София
  • Мнения: 2 493
Такааа дотук стигам до извода, че гълта много въздух. Добре ама не ми е ясно как, при положение, че според мен я поставям абсолютно правилно (поне според всички филмчета и снимки, които изгледах). Устните са и в правилната позиция... избощо всичко уж е по правилата. Гледам да я оригвам хубаво и засега мисля успявам... ама да видим... Снощи не издьржах и отворих Лефакса. Засега няма кой знае какъв ефект ми се струва... Sad
И ще трябва да спра черния пипер явно.. Sad

Ще организираме ли нещо за 1ВИ юни?


# 33
  • на езерото
  • Мнения: 263
    Люска, благодаря за вниманието  bouquetНики за сега спря да вдига температура( на своя глава реших да и давам Суметролин-Бисептол за деца и др.), докторката не ни постави никаква конкретна диагноза Thinkingказа може и шарка да е може и нещо вирусно...засега нямаме пъпки така че пълна мистерия.
  Гледам и Вики на Moon Walk в същата ситуация...бързо оздравяване на пакосника.
  И Никол като Дилята не дава да и режем ноктите на краката, писъци ох боли ме и др. подобни, на ръцете сама дава и даже ми показва как се пилят нокти с пила Laughing.
  Янче успех в борбата с коликите, Ники я мъчеха до 4 месец, но тя плачеше малко през деня но през ноща да 3-4ч нямаше заспиване такова дране беше.

# 34
  • Мнения: 951
Нелка,късно беше.Вече им се наслаждавах!Направих ги точно така,само че без нишесте,ами 2 пъти в натрошен корнфлеъкс.Станаха СТРАХОТНИ! Дарата одобри ли твоя танц със заека? Peace
Какви са тези температури?Я се оправяйте бързо /макар че мама свеки вече ме предупреди за върлуващ в момента грип/

# 35
  • Мнения: 6 390
Здрасти банда
да ви прочета докато не сте изписали тонове пак  Mr. Green

Янче
при Емката имаше яки колики, който на края се оказаха от преяждане  Blush лаком гъз....
Та с други думи чак като минах от кзрмене на поискване, на през 3.ч. а вечер почивка 6.ч., и за няколко дена забравихме за коликите... само че ми трябваха 3.х4. месеца за да си сменя мнението за кърмене под режим, та и това ти го давам като идея  Wink

На болните - бързо оздравяване  Hug

Асе
страхотна ти е градината   bouquet ние няколко седмици миткаме напред на зад, и как е обрасла нашата.... не е за приказване  Blush

За пампа
браво на Дарата, знаех си аз  Wink Hug

Румбата отдавна не го бяхме споменавали в нашата тема  Mr. Green обаче тези хапки звучат много мммм  bowuu... но не разбрах защо в нишесте а не в брашно се овалват  кашкавалите newsm78

# 36
  • Мнения: 772
здравейте!
всички болнични да се оправят бързо, макар че това време нещо май не предразполага Sad а и коликите, където ги има, да отминават!

Аса, за градината просто нямам думи, а и невени имаш там!   bouquet

Браво на Дарата и пу-пу да е запълнила вече таблото!

а за 1.юни да измислим нещо не е лоша идея, май е петък като ден, да. Нещо като театралната сбирка в Дондуков на 06 януари? ама сякаш няма време да се измисли нещо чак такова...

много ви се кефя на бисерите, при нас сякаш още цели весели диалози по-рядко стават, все още сме на по-забавно произнасяне на отделни думички, например, ако не съм писала, 'галени солети' са кашкавалените; и ние взехме да го използваме.

до скоро!

# 37
  • Мнения: 4 195
на 1 юни, ДБМ ще проведе протест така да се каже пред парламента - И аз съм българче се казва инициативата, с която целим да променим настоящето и бъдещето на децата законово, да ограничим правата на родители и институции над тях  да им дадемшанс да имат свои семейства, защото отдавна е крайно недостатъчно това, което правим за тях, само носене на чували с дрехи и играчки не им и никак от полза, много от големите деца ни казват в очите - вие не ни помагате, защото идвате през седмица, за по 2-3 часа и си тръгвате, а очаквате от нас да сме ви приятели и да ви се доверим, няма да стане. Така че - знам, че много от вас ще празнуват с децата си, но ви призовавам, защото знам,ч е не ви е безразлично, да ни подкрепите и да дойдете дори и за час с нас, за да ни обърнат внимание и за да накараме властимащите да обърнат внимание на 10 000 с нищо невиновни деца.........

# 38
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Криска в колко часа и какво ще правим пред парламента?

Вчера водих Габи на зъболекар, намери и два кариеса, които оправи на момента. Забрани и да пие вече и през нощта мляко и сок и да пие Зимафлор. Снощи нямаше никакъв проблем да заспи с вода. Дано като тръгне на градина да почне да заспива сама и то в нейното легло. Сега сме се разделили двамата с Вальо с по едно дете в отделни стаи.

# 39
  • Мнения: 987
здавейте ,

и ние сме болни - децата и аз от два дена. вкьщи сме всички и в това време не може да излизаме....казвам ви луднах с тях - то не бяха игри , песни и танци на народите   Crazy.  ама време случиха да се разболеят....извеждам ги три пьти през деня с колата навьнка да се повозят. преди няколко дена им купих един пьзел ( от тези гумените) - ДАМА. вече я владеем до сьвьршенство   Mr. Green тази игра . мартин е особенно смешен , като се разскача по квадратите   hahaha  изчетах и всички книги по 100 пьти. давайте идеи за други игри в домашни условия , че както го дават до неделя да вали.... Mr. Green

вчера купихме билета на яна за франция . на 4.06 заминават. незнам как ще обяснявам на марто кьде е сестра му. сега само да я няма за 5мин. и започва едно тьрсене....а за три месеца...бая ще трябва да обяснявам. добре , че на SKYPE-а ще се виждаме и чуваме всеки ден.

за1.06. и аз не сьм мислила още какво ще правим. вие какво ще подарявате на дечковците си.

Асе, наистина много готина градинка си сьтворила  Hug браво на тебе. яна като беше малка искаше да изпразним хола и да го покрием с прьст , за да си засадим рози там.  #Crazy Joy
Нели, браво на дарата за гьрнето . как е тези дни.

# 40
  • София
  • Мнения: 2 493
ами  за 1ви Юни ви предлагам най-малкото да си организираме м/уградска среща. Може например всички дружно да идем на старозагорския зоопарк (нали беше много готин). Какво мислите?

# 41
  • Мнения: 987
да , добро предложение Янче,  Peace
само времето да се оправи... ooooh!.
аз сьм ЗА - старозагорската зоологическа градина. и без това от както бяхме, марто всеки ден ме кара да ходим при малките мечета ...

# 42
  • Мнения: 1 568
01.06 е работен ден, 02.06 също. Принципно съм много навита да отидем до Стара Загора, но през работен ден ми е невъзможна организацията.
Крис, дай подробности около протеста на ДБМ - час, място.
Получих онзи ден покана от списание "Моето дете" за техния първоюнски купон - 10.30 часа - Южен парк - входа откъм Витошка. Щяло да има песни, танци, подаръци ...

За подарък - баба й се връща тия дни от Ница, ще донесе  Mr. Green Може и онази дъска за рисуване от Хиполенд или вълшебна пръчица /покрай Коледа гледах такава в Хепиленд, на Дисни/ или микрофон /тя си няма, а днес си пожела/. Ще видим. Идеи имам  Wink

Ние се отказахме да пътуваме за празниците.
Във Феите са свободни цяла събота сутрин. Ако искате може да се срещнем там за по кафе. Специално искам отговор от Кристина!
Пак за събота - от 16.30 в Кукления театър ще играят Любопитното слонче. Отдавна съм му се наканила.

Как са болните днес?

Дара се справя чудесно с гърнето. Няма пропуск детето. Днес бяхме във Феите, бях й сложила памперс за всеки случай, но си остана сух - свърши работата преди да излезем и като се върнахме. На таблото наистина вече почти няма място за звездички, голяма радост пада. Очаквам изненади само като започнем да излизаме, но съм сигурна, че ще свикне бързо. Признавам си, че се бях настроила за много повече трудности и съвсем не очаквах да е толкова лесно. Първо псувах заради дъждовното време, което случихме, но това се оказа плюс. Имаме доста време за затръждаване на навиците.
Радвам се, че не се налага да седи по половин час на гърнето пред телевизора. Казва, сяда, пишка/ака, ръкопляскане, бърсане, лепене на звездичка, казване на "чао" на акото. Ритуала е много стриктен. Голяма хамалогия е обаче. Тоооолкова по-лесно си беше с памперса  ooooh!
Пожелавам успех на следващите, на които им предстои обучение  - Ванеса и Виктория  Peace

Деси, направо ме шашна с тия кариеси! Габи не плака ли докато ги оправяха? Не я ли беше страх от машинката?

Браво на Ванилка за кашкавалчетата. Ммм доядоха ми се и на мен. Ще си поръчам на Р. /да не му споменавам името  Sick/.
Ели, не знам защо нишесте, а не брашно. Аз съм проста готвачка, не влагам никакви чувства в готвенето.
Заека по малтийски се получи. Мнението на Дара не знам, защото тя яде друго, в тази рецепта има много подправки. Имам си обаче аз една друга рецепта за заек по Звездев и тя си ми харесва повече.

# 43
  • София
  • Мнения: 2 493
Отде ги купуваш тез зайци. На мен отдавна ми е мерак да сготвя заек... Тея дни ще правя едно агнешко бутче дет остана в камерата от Великден. Търся си готина рецепта Simple Smile Ще намина май през гответесмен.ком

# 44
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Зъболекарката ги изчагърта без машинка. Каза, че маха червеи, но се оказа че са доста навътре. Едвам я одържахме двете, дори се опита да ухапе лекарката. Иначе пусна доста сълзи. После имаше възможност да си избере подарък от един кош и харесахме ветрило.

Янче виждала съм да продават заешко на пазара Римската стена.

Общи условия

Активация на акаунт