Важат ли ни направленията???

  • 788
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 414
Току що по новините гледах, че от 1-ви март трябвало да дават направления и рецепти на нови бланки, иначе връщали от болницата.
Ми на мен като са ми дали направлението и обменната карта миналия месец, сега ако ида в болницата какво, ще ме върнат ли, или ще ме карат да си плащам???

# 1
  • непостоянно
  • Мнения: 981
Thinking Ха сега, ново 6! Това наистина е интересно, ама аз нямам идея. Ако някой знае нещо по въпроса нека сподели

# 2
  • Мнения: 3 146
Днес ходих да си взема направление от джи пи -то за гинеколог..Беше бесен човека нови са формулярите и днес ги изпробвах - важат.Да, ама ако джи пи-то не е наясно, не знам какво става.

# 3
  • Мнения: 414
Цитат на: mama kenga
Днес ходих да си взема направление от джи пи -то за гинеколог..Беше бесен човека нови са формулярите и днес ги изпробвах - важат.Да, ама ако джи пи-то не е наясно, не знам какво става.


Новите ясно, важат. Ама аз като съм със стара бланка за раждане какво? Пак ли да ходя да ми дават? Проблемът бил и там, че джипитата нямали още от новите бланки и ставали луди опашки там дето ги им продавали, купували ограничени бройки, а нямали право да дават от старите...
И сега ако ме напъне бебето, както го чакам всеки момент, какво да правя със старата си бланка??? Ще ме върнат ли? Егати!

# 4
  • Мнения: 3 146
Да ти кажа на принтера си го изпринти, не беше на някакъв нарочен формуляр.

# 5
  • Мнения: 3 595
А няма ли възможност да попитате в болницата за вашия случай. Сигурно има и други мами като теб.

# 6
  • Мнения: 414
Цитат на: Ivy
А няма ли възможност да попитате в болницата за вашия случай. Сигурно има и други мами като теб.


Обадих се в болницата, казаха че не са чували още такова нещо и никой няма да ме върне ако ида нощеска да раждам. Ама ми казаха да проуча въпроса щом така са казали по телевизията и да си взема ново направление ако устискам до утре...

# 7
  • Мнения: 3 595
Това би било голяма глупост, но то в нашата страна кое не е така?!? Дано не те разкарват за глупости! Леко раждане!

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Утре иди си вземи от новите ако имаш възможност, защото днес мъжа ми ходи при личната лекарка, която нямала от новите направления и му казала, че ако му даде от старите ще го върнат. Така че сега ще е много замотана работата и много хора няма да са в час с новите разпоредби.
Леко раждане ти желая Wink

# 9
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Преди малко се върнах от поредната консултация. Днес влизам в 9-ия месец и трябваше да си получа всички документи от лекарката - направление, обменна карта, изследвания.
Но поради тази поредна цигания с новите направления, тя не ми даде, защото още няма в наличност направления от новите, и ми каза да отида другата седмица в началото, защото за мой "късмет" предстоят 4 почивни дни, в които по обясними причини тя не може да си ги набави тези проклети листчета. Тя самата потвърди, че болниците от днес не приемали старите направления Sad
Така че по-добре отиди и пробвай да си вземеш ново направление, но пък от друга страна ми се струва нелогично да те върнат, ако започнеш да раждаш. Няма да раждаш на улицата я!!!
Желая ти леко и безпроблемно раждане:)

# 10
  • Мнения: 3 200
Аман вече

# 11
Днес си разгледах документите от ЖК и нямам никакво направление, ното старо ,нито ново.Чудя се дали да отида до поликлиниката, и дали изобщо има смисъл?

# 12
  • Мнения: 1 771
Е хубава работа. На мен термина ми е в понеделник и ако тръгна да раждам тези дни не знам как ще стане за други документи.

# 13
  • София
  • Мнения: 88
Дават нови направления. Който има старо направление за раждане трябва да го смени с ново. Лекарката ми каза, че ако тръгна да раждам няма да ме върнат от болницата, но ще накарат мъжа ми да ходи да го сменя. Туй то. Най- добре да сме подготвени и готови с новите направления.

# 14
Аз съм възмутена! Вчера бях на ЖК, изрично попитах няма ли да ми дадат ново направление /видях, че имат от новите формуляри/ но ми отговориха, че "няма нужда, ако те върнат?!?! ела, ще ти напишем ново"! В същото време е ясно, че няма да ми уважат старото... и какво пречеше да ми дадат ново?! В мометна, в който съм тръгнала да раздам едва ли ще ми е до това да обикалям кабинетите да ми пишат ново!!! Та дори и таткото да хвана да свърши тая работа?! Не е ли безмислено, като можеха да ми напишат ново... Но като всяка друга работа, така и тая...

Общи условия

Активация на акаунт