много високи стойности на LH и FSH

  • 23 577
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 494
сега си прочетох амбулаторния лист от прегледа с размера на кистичките 46мм.там пише следното:яйчници с множество хипогенни сенки с характерен вид на поликистоза с р-р46/35мм.а пък с тези хормонални резултати много се объркан.може ли да нямам поликистоза?знам ли?

# 31
  • Мнения: 7 716
А лекарят какво каза?

# 32
  • Мнения: 494
още не съм ходила на лекар.чакам да си направя на другия цикъл изследвания и за надбъбречните жлези,та тогава.защото аз не ходя при гинеколожка която да работи с здравна каса.и ми излиза скъпичко да я посещавам толкова често.

# 33
  • Мнения: 1 224
Момичета, ще ми помогнете ли и на мен?
Днес ми излезе резултата от LH-RH теста :

FSH   mIU/ml    6.2
                        7.3

LH     mIU/ml    6.8
                        12.3


Коментара на лекаря беше, че за FSH 7.3  LH 12.3 е високо, но било в норма и засега няма да предприемаме нищо по въпроса. Изследването беше на трети ден от цикъла.Нямам поликистоза и досега никога не са ми откривали нещо по хормоните, предния цикъл правих пролактин, тестостерон - всичко си е ОК.Редовно ми гледат яйчниците и мерим фоликули и досега никакви кисти, кистички или кистиченца не са откривани. Пукам си фоликулите нормално.
Да се замислям ли въобще върху това възвисочко LH или не е необходимо?  newsm78

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Самурайка,да не е нещо моментно.Нали хормоните са непостоянни.Възможно е просто този цикъл да са се поразбъркали,а и щом нямаш кисти и док казва,че е ок,не мисля,че трябва да се тревожиш.

# 35
  • Мнения: 1 224
Мерси Цеци! Heart Eyes
И аз така реших и въобще спрях да мисля за това.

# 36
  • Мнения: 1 053
повтори ги това е моят съвет,моите бяха така повторих ги 2 пати и бяха отлични касмет

# 37
  • Мнения: 4 700
samuraika, повтори ги в някой друг цикъл. Щом нямаШ проблеми и кисти предполагам, че всичко е наред.   bouquet

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 512
От поликистоза се напълнява.

# 39
  • Мнения: 29
Здравейте момичета!
Ще ви бъда благодарна ако се включите в разгадаването на изследванията ми за двата хормона ФСХ и ЛХ
ЛХ - резултат 5.12; измерителна ед. mlU/ml; норм. граници 2,4 - 12,6
ФСХ - резултат 4.45; измерителна ед. mlU/ml; норм. граници 3,5 - 12,5;
Благодаря ви!

# 40
  • Мнения: 7 716
Ами перфектни. Grinning

# 41
  • Мнения: 29
Лали благодаря, че ми отговори....

# 42
  • Мнения: 4 700
kostadinka68, като по учебник.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт