Предучилищници - 3 /Набор 2000/

  • 23 876
  • 318
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 750
Излязоха списъците на децата подали молби за първи клас в 18 то СОУ София, сега следва събеседване с всяко дете по отделно,  и по този повод имаме определена дета и час за среща.
Някой има ли представа как протича едно такова събеседване?

# 31
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Нашето тържество е на 31.05.Дано да не вали  Praynig ,защото ще бъде в градината на една виенска сладкарница.Удоволствието ще струва 15лв.+5лв,които сме дали за албумче+5лв.за подарък на г-жите.Предупредиха да присъстват само по двама възрастни на дете,за да има място за всички.Вече имаме нова рокля и сандали.

Zmeica,нещо беше споменала за летен лагер.За София ли става дума или за море?

# 32
  • София
  • Мнения: 750

Zmeica,нещо беше споменала за летен лагер.За София ли става дума или за море?
е летен лагер му викат - иначе си е чиста занималня в София

# 33
  • Мнения: 41
Здравей,Zmeica.Видях,че детето ти ще посещава детска занималня през лятото.Към коя занималня сте се насочили и посещавали ли сте я.Благодаря за отеделеното време предварително.  bouquet

# 34
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
На мен пък ми е доста, да кажем тъжно  Confused последните два дни. Саши кандидатства за първи клас в едно училище и не го приеха. Много ме е яд. Някакси го приемам като личен провал. Яд ме е и че не го записах на уроци при предователи от въпросното училище, а разчитах че ще можем да се подготвим сами в къщи. Но се оказа, че на изпита не е имало нито една задача от типа задачи, които са публикувани в учебниците за самоподготовка.
Не съм свръхамбициозна, но това училище поне щеше да ми осигури спокойствие за сигурността и емоционалното състояние на детето.
Не знам дали съм права, но изпитвам ужас от настоящето състояние на болшинството държавни училища - от липсата на контрол от страна на учителите, от случаите на малтретиране  и изобщо от агресията сред учениците, от наркодилърите ....  Мнението ми не е от личен опит  Thinking, а от медиите и от "разкази на очевидци".

Моля, ако някой има по-близък досег със сегашната "образователна система" и с това какво действително се случва в училищата, да ме успокои  Confused

# 35
Айяла, не се притеснявай! Wink И в обикновените квартални училища учат добри деца и има добри учители. А началните класове обикновено са на отделни етажи от големите и учителките им са при тях постоянно. В нашето "неелитно" училище вече са поставили камери за наблюдение и директорът ни обясни, че нямат проблеми с агресия и наркотици. Но в крайна сметка от нас родителите зависи, как ще си подготвим децата. Ние вече от няколко години си говорим за наркотиците и секса, пък дано нещо му е останало в главата на моя син! Heart Eyes
НЕ мисля, че при социализма, когато сме били ние деца , престъпността е била много по-малка, просто във вестниците и по телевизията наблягаха на други новини. Mr. Green 

# 36
  • Мнения: 179
"Край на ДЕТСКАТА! Какво щастие!" Hug Но като разбра, че на есен я заменя с училище, посърна радостта. "Ама, нали вече знам, да пиша? Пак ли ще трябва, да се уча?" ooooh!
 Душичка!  Heart Eyes

# 37
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Айяла, успокоявам теHug Амбиции е хубаво да има човек, но важно е да мислиш наистина реално. Пък какъв е този личен провал! Въпросните частни уроци пък (направо ужас - та децата не ходят още на училище) не биха ти гарантирали сигурен прием. И тук си имаме 1-2-3 "елитни" училища, но действително изобщо не става реч за елитност. В такова като това, което си описала, приемът щеше да ти е сигурен Rolling Eyes срещу 2 000 лева (все още лева)  hahaha.

... но това училище поне щеше да ми осигури спокойствие за сигурността и емоционалното състояние на детето.
О, не, мила! Емоционалното състояние на детето ти ще се осигури от средата на класа, подходът на учителката и семейната ви подкрепа. Училището може да даде повече или по-малко луксозни условия. В повечето случаи "елитните" училища лежат на стара слава. Там не всичко е ок, както навсякъде не е.

Аз ще запиша сина си в кварталното училище. Учителката е тази, която най-много ще повлияе на формирането на детето ти в начален етап. Дано случите на добър човек и педагог. (Няма да си кривя душата, че има и непрофесионалисти.)

И в обикновените квартални училища учат добри деца и има добри учители. А началните класове обикновено са на отделни етажи от големите и учителките им са при тях постоянно.
newsm10

Погледът ми отвътре е 11 години в системата (и в частото и в държавното образование).

# 38
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
От днес до сряда само ще празнуват - днес рожден ден има едно момченце от групата на Дени, утре им е завършването, а вдругиден е и рождения ден на Дени. Тогава, по предварителен план, ще ходят на градина с велосипесите Да видим какъв ще е празник.

# 39
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 181
Отложеното тържество на цялата градина ще е утре, и заради дъждовете са наели залата на НСА. Ще видим какво са научили. То хора, песни, танци, сценки - изпуска се по нещо в къщи, но иначе било тайна Sunglasses

# 40
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Снощи премина тържеството по "дипломирането" на Дени.
Май чак сега осъзнаха, че това са последните им дни заедно... Много сълзи, много емоции... Много тежка раздяла с госпожите. Иначе децата се представиха превъзходно, както винаги - имаше игри със смятане и четене, песни и танци. И тъга, и веселие, и усмивки, и сълзи...

# 41
  • София
  • Мнения: 3 421
 Днес вече официално записах Креми в първи клас. То голямото записване...само взеха удостоверението, но поне вече ще дишам спокойно.
 Не можем да избираме учителки - всички били добри newsm78, сякаш съм малоумна така ми обясняваха...ядосвам се при такова отношение. Ясно е, че не всички са добри в професиите си, още повече учителките - това или го можеш или не.

 Сутринта Креми пя по случай 1-ви юни и за сетен път се убедих, че това моето дете се чувства чудесно на сцена - то чупки, то усмивки, то едни погледи...

# 42
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 181
На нас вчера ни отказаха да вземат свидетелството за завършена предучилищна и да запишат Ради в първи клас. Подали сме молба още в началото, когато започна подаването. Срока за подаване на молбите бил 30-ти май и класирането щяло да излезе на 5-ти юни. На 7-ми е родителската и тогава можело да пита, коментира и информира за всичко.
Ядосах се. Питам жената, която се занимава с приема, какво ще стане, ако Радо не е в класираните, аз съм подала молба само там, а и срока е свършил. Тя ми вдига рамене и казва " е-е, не може да остане дете незаписано за 1-ви клас, не знам как ще се процедира" ooooh!

# 43
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
И ние сме от днес официално записани. Laughing
Вчера макар ,че беше отвратително дъждовно и това промени първоначалния план да бъде на открито се получи чудесно тържество.Децата бяха много щастливи.Признавам си ,че на мен ми стана малко мъчно. Embarassed Край на най- най-безгрижните  детски и родителски дни.

# 44
  • Мнения: 1 608
Айяла, всяко зло за добро. Heart Eyes
ДеВаня, девойката ти  е много красива!
Ние също сме записани за първи клас официално вече.

Общи условия

Активация на акаунт