Да се прeброим - гласувахте ли?

  • 1 565
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 760
Опция 2 за съжаление  Cry

# 16
  • Мнения: 11 003
Гласувах Peace
Никой ли няма да посочи опция 3? hahaha

# 17
  • Мнения: 257
И така, момичета, ние, вярвам, щом сме тук, сме все будни и интелигенти жени Simple Smile
Ето и аз съм тук, обаче за това, че  вчера е имало избори, разбрах само днеска от свекърва ми Rolling Eyes нямам телевизор, не чета вестници. И не гласувам, защото нямам правото...

Иначе така и не успявам да прозрея връзката между кърмене и политическо будуване...  Laughing

# 18
  • Мнения: 336
Kъм озадачените от това, че постнах подобна тема в този форум - мислех, че става ясно, защо я пускам тук, от коментара ми в началото.
Като редовен участник (не мога в момента да измисля по-подходяща дума) тук, където всеки ден общо взето едни и същи хора обсъждаме и сме съпричастни в неща, които по някакъв начин ни отделят като социална група (първо - майки, и второ - кърмещи майки), исках за себе си (а се надявам да е интересно и за други) да направя нещо като проучване за това дали ситуацията в това социално общество е огледална на тази сред народа.
Освен това си мисля, че една млада жена, станала майка, в даден момент започва да възстановява връзките си със света и да се вълнува от нещата, които са я вълнували и по-рано (било то работа, кино, музика, литература, политика и пр.)
Е, аз винаги съм се интересувала, макар и не толкова задълбочено, от политическия живот в страната, а сега ме засяга още повече, защото въпреки идеята си да играя за зелена карта и приказките у дома затова как ще заминем тук и там, аз и семейството ми сме тук и не мога да не съм загрижена в каква среда ще расте детето ми.
И така, извинете ме за многословието и за това, че ще потретя мотива си да пусна тази анкета тук - не смятам, че задавам неудобен въпрос, нито че е неуместен за нас, като социална група, защото ние сме пълноценни хора (дори повече от всеки друг момент в живота си, както го чувствам аз) и вчера имахме право на глас за нещо, според мен, важно. Така, както всеки ден го имаме и го упражняваме в този форум.
Благодаря за вниманието   bouquet

# 19
  • Мнения: 336
А, да, и още нещо Simple Smile
Разбира се онези, които отговарят с не, не ми стават по-малко симпатични - не е това целта ми и не според това определям симпатиите си (което, разбира се, може изобщо да не ви интересува, както и може аз да не съм ви симпатична и сега да съм ви станала още по-несимпатична Simple Smile ). Нито търся сметка някому. Сигурно понеже работата ми е журналистическа, ми хрумна да направя нещо като социологическо проучване, освен това реших че се вписва доста оригинално между проучванията за това колко дълго искаме да кърмим и с какво ще захранваме първо. Това, разбира се, и мен вълнува много повече от каквито и да било избори и политики, но просто не е единственото, което ме вълнува и както виждам от временните резултати - и не малко други майки.

# 20
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не гласувах - нямах желание, нито бях особено информирана около тези избори. Обикновено аз ръчкам вкъщи да се гласува поради добре известните причини - че ако не гласуваш, нямаш право и да мрънкаш после - но пък ми писна, честно казано. Предпочитам да си насочвам алтруизма и вярата в други посоки, не в политиката.

# 21
  • Мнения: 2 309
Не, въобще не се поинтересувах кои са кандидатите даже, имах възможност да отида на 5 мин. от нас е, но не го направих.

# 22
  • Мнения: 1 427
Този път не гласувах-за първи път откакто имам право. Не ми беше изборно нещо.....

# 23
  • Мнения: 1 896
И на мен ми беше много интересно да прочета как отговарят кърмачките.
Щом сме правили анкети за образованието и даже за доходите на кърмачката, не виждам защо да не направим анкета и за политическата й активност. Даже би ми било интересно и как сте гласували, ама айде - не съм Сова Харис все пак.
И много се радвам, че освен образовани, явно сме и по-скоро политически активни.
Блатодаря на Иглика за интересната тема и на тези, които отговориха.   bouquet

# 24
  • Мнения: 5 026
За първи път не гласувах  Naughty

# 25
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Ne гласувах.До сега винаги съм го правела,но не видях добър резултат за България нито веднъж.

# 26
  • Мнения: 8 242
НЕ, защото валеше  Mr. Green

# 27
  • София
  • Мнения: 2 162
Да, гласувах. Никога не пропускам да упражня това си право, колкото и да съм разочарована и да смятам, че няма кандидат, който наистина да подкрепям. Защото мисля, че от ниската избирателна активност печелят хардлайнерите и пронационалистите. А това обикновено са хора, които не искам да ме представляват където и да било.

# 28
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Гласувах и не съжалявам.  Че то само пенсионерите останаха да гласуват....

# 29
  • Мнения: 313
Посочих 2 опция. Времето ми попречи. Няма кой да ми гледа децата и трябваше да станем вир вода, за да гласувам. Иначе смятам, че всяка майка отговорна и ангажирана да кърми детето си е отговорна и ангажирана по принцип във всичко.

Общи условия

Активация на акаунт