Евромайчета, гласувахте ли за евродепутати?

  • 2 343
  • 63
  •   1
Отговори
# 30
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Както и да е. Не съм длъжна да имам български документ за пътуване, каквото е международният паспорт, и не може някой да ми "отнеме" гражданството или правата заради това.

Всеки бг граждани е длъжен, по закон, на влизане и излизане от България да показва бг си паспорт  Peace, независимо дали има и друго гражданство.
Има глоба, ако имаш и бг гражданство, но влизаш и излизащ с чуждия си паспорт. Това, че не са ти  направили проблем, е късмет... досега.


Извън горния пост - мисля, че много проблеми с гласуването биха се решили, ако България, както редица европейски държави, премахне двойното гражданство.  Peace

# 31

Извън горния пост - мисля, че много проблеми с гласуването биха се решили, ако България, както редица европейски държави, премахне двойното гражданство.  Peace

да, ама в такъв слу4аи, всеки Ще предпо4ете 4уждото си граждаство и после кого Ще изнудват за здравни осигуровки примерно или неЩо друго, което си реШат  Wink

# 32
  • Мнения: 2 032
Всеки бг граждани е длъжен, по закон, на влизане и излизане от България да показва бг си паспорт  Peace, независимо дали има и друго гражданство.
Има глоба, ако имаш и бг гражданство, но влизаш и излизащ с чуждия си паспорт. Това, че не са ти  направили проблем, е късмет... досега.


Значи, 17 години късмет.  Mr. Green Показвам български официален документ, което е личната карта.

Ако ти е подръка, прати моля те къде пише, че трябва да влизаш с български межуднароден паспорт, мерси.

# 33
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Алиса, копирам ти:

"Съгласно чл.12, ал.2 от Закона за българските документи за самоличност българските граждани, притежаващи и документ за самоличност, издаден от органите на друга държава, в отношенията си с българските държавни институции са задължени да удостоверяват самоличността си с български документи за самоличност.
В изпълнение на горното изискване, на граничните контролно-пропусквателни пунктове са дадени указания, българските граждани да бъдат допускани да влязат в страната с българските паспорти, независимо, че техният срок на валидност е изтекъл. В тези случаи се съставя предупредителен протокол за необходимостта от снабдяване с нов паспорт за излизане от страната."

# 34
  • Мнения: 2 195
Здравей, Евротатенце!
С риск да те разочаровам споделям,
че не гласувах. Не ми дреме. Обичам
цирк и при възможност свиря с уста
на най-опасните номера. Политиката
в БГ ми е странна. Знам кои ще станат
Евродепутати. Знам, че не им пука за
мене. Що на мен да ми пука за тях.

Лиска го е казала много точно ! Нямам какво да допълня  Peace

# 35
  • Мнения: 2 032
Вес, мерси, това е полезно. Значи в закона пише, че трябва да се показва български документ за самоличност. Личната карта е такава.

Аз ще продължа да я показвам, пък ако някой се опита да ме глоби, ще му мисля тогава какво ще му покажа  Mr. Green, и закона ли ще спазваме, или указанията (които леееко му противоречат).

# 36
  • Мнения: 2 032
Надзърнах и в закона сега.
Пише, че:

Глава втора
ЛИЧНА КАРТА НА БЪЛГАРСКИТЕ ГРАЖДАНИ
Раздел I
Общи положения
Чл. 23. (1) (предишен текст на чл. 23, изм. доп. ДВ бр. 105/2006 г.) Личната карта на българските граждани е основен идентификационен документ за самоличност, валиден на територията на Република България или на територията на друга държава съгласно международни договори.
(2) (нова, доп. ДВ бр. 105/2006 г.) Всеки български гражданин има право да напуска страната и с лична карта и да се завръща с нея през вътрешните граници на Република България с държавите - членки на Европейския съюз, както и в случаите, предвидени в международни договори.

# 37
Мерси, Алиса, това са новите поправки, преди беШе по_разли4но. Екстра, пове4е няма да се занимавам с бг паспорти, а ли4ната карта е на 10 години  Heart Eyes

# 38
  • Мнения: 3 423
Кой гласува за БСП?!
Честността е добродетел.

# 39
  • Мнения: 4 406
това какво значение има? във всяка една от партиите има по 1 ново лице. всичките са старите муцуни, ненаграбили се...

# 40
  • Мнения: 2 032
Кой гласува за БСП?!
Честността е добродетел.

Сигурно баба ми.

Защо жените имат мнение по всеки въпрос, тема и нюанс във форум като този например , ама като стане дума за гласуване, например, повечето са пас. И участие в политика.

# 41
  • Мнения: 3 423
О, и една за НСДВ.
Алиса, баба ти в чужбинския форум ли е?
Еваларка!

# 42
Кой гласува за БСП?!
Честността е добродетел.

Сигурно баба ми.

Защо жените имат мнение по всеки въпрос, тема и нюанс във форум като този например , ама като стане дума за гласуване, например, повечето са пас. И участие в политика.

лиска маи имаШе предвид анкетата: има 1 глас са БСП _ аз не искам да знам кои е  Crossing Arms  или баба ти у4аства въа форума

не съм съгласна, 4е жените тук имат мнение по всеки въпрос _ доста ограни4ени са темите, които предизвикват интерес Simple Smile


упс Лиска ме изпревари

# 43
  • Мнения: 2 427
Аз не мисля да гласувам,живея извън страната и не знам какво е положението на политиката в момента.Мисля че гласуването е нещо много отговорно и не бих гласувала при положение че не съм запозната нито с програмите,нито с представителите.Не знам дори дали българите в България  са особено наясно,все чувам хората като казват ми за кого да гласуваш и от няма къде гласуват за тези които са им по-малко противни,въпреки че не им харесват особено.

# 44
  • Мнения: 2 032
Мисля че гласуването е нещо много отговорно и не бих гласувала

Да знаеш, че и на нас, простите, е позволено да пуснем бюлетина. Не ни изискват бележка за завършен курс по политикология.

Ти да не си мислиш, че баба ми е дълбоко запозната с програмите и представителите? Ама тя си е казала мнението.

Gioia, не взимай думите ми буквално, ами виж ежедневно каква лавина писания се излива тука. На фона на които драсването на едно кръсче на бюлетината не ми изглежда като огромно усилие.

Общи условия

Активация на акаунт