има ли риск от преждевременно раждане

  • 1 152
  • 9
  •   1
Отговори
  • вкъщи
  • Мнения: 2 457
снощи вечерта имах болезнени контракции цяла нощ.и по едно време,около 2 часа продължиха  и болки ниско долу,като при получаване на разкритие.много се шашнах,след обяд съм на лекар,но дотогава ще се побъркам от притеснение.има ли шанс бебето да оцелее,ако се роди сега,в 28 седмица съм.а може ли на преглед с видеозон да се види имам ли разкритие,или трябва и вагинален преглед.ужасявам се от прегле в това ми състояние.знам ,че звуча много объркано,но с първата бременност разбрах какво е контракции чак на раждането,ас ега доста често ми се случва ,а лекарят ми хич не ми е обърнал внимание,а и е много зает да ме приеме днес,ще ходя при друг.

# 1
  • София
  • Мнения: 626
Не искам да те плаша,но ВЕДНАГА ОТИВАЙ В НАЙ-БЛИЗКАТА БОЛНИЦА!С това майтап не бива!
Успех! Praynig

# 2
  • Мнения: 254
Като гледам ленти4ката си ве4е в 29 седмица. Има шанс, но е доста рано. Много зависи от болницата. От Сифия ли си? Ако да аз знам 4е най-добрите неонатолози са в МД. Отивай незабавно в болница, колкото по рано толкова по-добре. Най добре е да се вземат мерки и да се спре евнтуално раждане(и в това могат да ти помогнат). Не си губи времето в 4акане наколкото  4аса са много време. Не се плаши но настоявай за спешна помощ.

# 3
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
първо - смени лекаря
може да са безобидни контракции, но може и да не са
второ
има шанс но зависи - в Сф в МД са най-големи шансовете да оцелее
риска е и за последвалото развите на бебето - не само да оцелее
дано всичко е ок и пиши как си
наистина МАХ бързо иди на лекар

# 4
  • вкъщи
  • Мнения: 2 457
бях на лекар,контракциите са били от преумора,засега няма признаци на раждане.трябва да се пазя повече и да пия магнерот.ама как да пазя,като имам и др дете и ходя и на работа.

# 5
  • Мнения: 1 951
А не можеш ли да си вземеш болнични?

# 6
  • Мнения: 268
миличка съчувствам ти  Sad със сигурност не ти е лесно. не може ли лекаря да ти даде болничен да си полежиш малко у вас на спокойствие? все пак става дума за живота на бебето.

# 7
  • Мнения: 4 700
Подкрепям мнението на другите момичета.  Peace Вzеми си болнични и си почивай. 

# 8
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ами вземи си болнични
иначе рискуваш да родиш преждевременно и ...
решила си че искаш второ - искат се малко жертви... иначе ще си имаш работа, ма може бебе да нямаш...
помиксли и направи избор - не мисли, че някой ще се погрижи за теб ако сама не го направиш
и аз износих с батко на 1.2 месеца бях като забременях - ясно ми е какво ти е, но твоето поне ходи на детска
така че - болнични и почивка в къщи

# 9
  • Мнения: 1 044
Много почивка трябва. Вземи болнични на всяка цена. Работа и след нас ще има, не рискувай бременността заради работата. Стигнала си далеч,още малко остава! Повикай бабите да помагат за голямото дете, ако имаш такава възможност. Ако почиваш повечко всичко ще бъде наред. Четох някъде, че 28 г. с. е рискова/ ти си я минала/, после бе 32 г.с. и 35 г.с. - тогава нещо ставало с плода, като етап от развитието му и мамите получавали контракции. Не знам дали е 100% вярно, но ти се пази!

Общи условия

Активация на акаунт