Гласуването - задължително или доброволно?

  • 3 576
  • 132
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 264
Доброволно

# 121
  • Мнения: 1 299
Доброволно, но ми се иска повече хора да гласуват, защото при турците си е задължително...

# 122
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Това, че на политиците ни не им дреме, че аз не гласувам, още повече ме мотивира да не гласувам.

А, хм, таковата, би ли имала нещо против да разясниш логиката при това взаимодействие? Аз ли съм тъп, че не вдявам как точно смяташ, че ги наказваш, или?

Що да си тъп - не си!
Изобщо не мисля, че ги наказвам. Просто съм сметнала, че даже и да гласувам - положението ще е същото, а може и по-зле. Спестявам си не разходката до циганското "приветливо" и "проветрено" училище, а си спестявам излъгани надежди и очаквания.
Ако ме задължат да гласувам, или ще пусна празен плик или ще е за някоя малка партия, която няма да окаже влияние, ама ей така за стимул.

# 123
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Някой да има идеи, ама не сапунени все пак, а?[/b][/color]

Аз имам! Право на глас да имат само грамотни данъкоплатци.

ПП Натъртвам за неразбралите:
1. Грамотни
2. Данъкоплатци
 Peace

За тях задължително ли да бъде  newsm78 ...Ако ли не.. урните ще си останат празни

# 124
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Право на глас да имат само грамотни данъкоплатци.

ПП Натъртвам за неразбралите:
1. Грамотни
2. Данъкоплатци
 Peace
Ако това стане и да не е задължително аз ще съм първа пред секцията ми, да знаете, обещавам  Peace

# 125
  • Мнения: 3 323
Това за грамотноста.... няма как да се проверява ...(разбираш какво имам предвид, да не разводняваме нещата), но за данъкоплатците ми хареса! Представя документ за подадена декларация - гласува....обаче  Cry- нема да стане, щот сички сме равни, нали....
В моите (щото бях застъпник) изборни секции, имаше по 1 член от партия и всичко беше ОК, обаче в София беше това....

# 126
  • Мнения: 677
Айде скоро и интернет гласуване..
Ха на бас, че ДПС пак ще бие  Grinning

# 127
  • Мнения: 6 992

В моите (щото бях застъпник) изборни секции, имаше по 1 член от партия
И в моята имаше представители. 2 вътре. 4 отпред пред вратата в коридора на УЧИЛИЩЕТО!!! с цигари!!!!!!!! наредили 4 столчета и вървят клюки....щото на различни партии, ама съседки. Побеснях. Цигари в коридора на МОЕТО училище. Не са отишли, за да пушат и да клюкарстват!
Иначе имаше доста гласоподаватели следобеда в моята секция, доста хора, на вратата имаше леко изчакване по 2-3 човека...И циганин не видях. Турци може и да е имало, тях не ги различавам много...

# 128
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073

 Peace

# 129
  • Мнения: 2 792
  Пак избързвате, то вярно, че всяка една демокрация в един момент се изражда я в диктатура, я в полицейска държава, но дайте първо да я осмислим тази демокрация.
  Не съм за ограничения на ничии права, на какъвто и да е принцип, дори и да не ми изнася.
  Съм за по-голяма рестрикция при неизпълнение и при нарушаване на нечии права. Проблемът ни не е в кой гласува и кой не, не е в това съществуват ли закони или не.
 Каквото и да има, реално, контролът по прилагането и санкцията при не спазване е хипотеза и добро възпитание, смятате ли, че това е база за стабилна държава. Лекинко се отплеснах, сори  Rolling Eyes
   
 

# 130
  • Мнения: 3 323

В моите (щото бях застъпник) изборни секции, имаше по 1 член от партия
И в моята имаше представители. 2 вътре. 4 отпред пред вратата в коридора на УЧИЛИЩЕТО!!! с цигари!!!!!!!! наредили 4 столчета и вървят клюки....щото на различни партии, ама съседки. Побеснях. Цигари в коридора на МОЕТО училище. Не са отишли, за да пушат и да клюкарстват!
Иначе имаше доста гласоподаватели следобеда в моята секция, доста хора, на вратата имаше леко изчакване по 2-3 човека...И циганин не видях. Турци може и да е имало, тях не ги различавам много...

Имах предвид в комисиите - те не излизаха (почти) навън... Т.е. исках да кажа, че машинации нямаше, но в София, де....

# 131
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
А неграмотните кой ги представлява в Парламента  Wink .... егари демокрацията  Laughing

# 132
  • Мнения: 25 589
А неграмотните кой ги представлява в Парламента  Wink .... егари демокрацията  Laughing

А убийците и изнасилвачите? И те да си направят една партия, да ги представлява?  Crazy
Това е идеята, че при положение, че образованието е задължително, щом си неграмотен, значи си престъпник. И не ти се полага да гласуваш и да определяш кой ще управлява. Как да разбереш за кого гласуваш, щом не можеш да четеш и пишеш?
Щом искаш право на глас, моля, ограмоти се. Ако не можеш, значи влизаш в категорията "невменяеми", които нямат право на глас.
Същото е и с плащането на данъци. Как може да имаш претенции да избираш хората, които ще разпределят парите, при положение, че самият ти не плащаш?
Гласуването наистина трябва да бъде право, за което хората трябва да положат усилия, за да го получат.

Общи условия

Активация на акаунт