Гласуването - задължително или доброволно?

  • 3 578
  • 132
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 765
Не искам да налагам мнението си, но някакси ми се струва, че проблемът идва от нас, от хората като общество, от факта че по-скоро няма такова!
Всеки се е затворил и гледа той да е добре! А нашите мили "побратя", бидеха мобилизирани и дадоха своя глас, направиха своя избор за България!
Гласувайте з акойто си щете, но го правете!
Пак ще кажа - под Турско робство сме, в съвременен и почти цивилизован вариант!
Laughing Само 2 от листата им са турци - останалите са си чисти българи . Стига драми .

# 16
  • Мнения: 1 072
Laughing Само 2 от листата им са турци - останалите са си чисти българи . Стига драми .

Ма, как ти личи, че не гледаш СКАТ, ако знаеш...........  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 677
Трима, но с баща Сокол! Драма, но и опера и балет, а турците обичат балетисти..

# 18
  • Мнения: 2 700
За, по две причини:
1/ с изключение на тези избори, всички останали избори отиват до балотаж, поради ниска активност. Това е грешна пара, която може да бъде спестена.
2/ има хора, които от мързел не отиват до урните (познавам не малко такива, които имат мнение, но ги мързи). Е, ако стане задължително, ще се наложи да си кажат мнението. Пък и да не си го кажат, поне ще се са размърдали.

# 19
  • Мнения: 765
За, по две причини:
1/ с изключение на тези избори, всички останали избори отиват до балотаж, поради ниска активност. Това е грешна пара, която може да бъде спестена.
2/ има хора, които от мързел не отиват до урните (познавам не малко такива, които имат мнение, но ги мързи). Е, ако стане задължително, ще се наложи да си кажат мнението. Пък и да не си го кажат, поне ще се са размърдали.
Да бе . "Задължително" не значи нищо повече от това , че може да има глоба , ако не гласуваш - познай как ще спреш мързелите с една глобичка от 10 лв ..или от колкото и да е , но няма да е кой знае колко по-голяма  Wink

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 494
Аз съм за задължително гласуване,явно това е начинът да се събуди този апатичен народ.Друг е въпросът ,че никога няма да приемат такъв закон.

# 21
  • Мнения: 11 607
Който иска да пише за ДПС - МОЛЯ...

# 22
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Чудя се, как може да има толкова хора, които все искат да се лишават сами от правата си и все някой да им създава повече и повече задължения и санкции.

# 23
  • Мнения: 4 841
За, по две причини:
1/ с изключение на тези избори, всички останали избори отиват до балотаж, поради ниска активност. Това е грешна пара, която може да бъде спестена.
2/ има хора, които от мързел не отиват до урните (познавам не малко такива, които имат мнение, но ги мързи). Е, ако стане задължително, ще се наложи да си кажат мнението. Пък и да не си го кажат, поне ще се са размърдали.

 Peace Особено точка първа!

# 24
  • Мнения: 377

Като в секса е, всички трябва да са удовлетворени..
Вие правите ли секс само защото е петък например?


Сравнението не е много удачно. Секс ще има независимо дали искаш или не, въпросът е дали сам ще си избереш с кой, или ще оставиш други да ти го изберат.  Twisted Evil
По темата съм съгласна с НелиСА.

# 25
  • Мнения: 25 600
Могат да те задължат да гласуваш, но не могат да те принудят да пуснеш валидна бюлетина.
100% гласуване просто дава по-големи възможности за манипулации на вота.
Живяхме, видяхме го на практика.
99% гласували за БКП.  Joy

# 26
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз искам  да си избирам управляващите  ... който не иска,  да не гласува ... аз ще избирам вместо него ... но за съжаление,  не могат да се подаряват гласове така че да имам повече .... но аз  не живея със самочувствието, че моя избор е по- правилен от този на мнозинството

# 27
  • Мнения: 6 029
и кво кат ме задължат. и ше пусна от всички бюлетини по две... ай сиктир.

Нямам стимул да гласувам. Никой нищо не променя. Ми не искам пък. протестен вот. тва е.

# 28
  • Мнения: 678
Аз също съм против задължителното гласуване. Мисля, че хората трябва да гладуват, но не насила. И ако не отида да гласувам какво ще стане? Санкция? За мен това е потъпкване на правата.
Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Аз съм за задължително гласуване - така, както е в Гърция и Белгия. А щом искаш да покажеш протест към политиците, то пусни празна бюлетина - иначе не е протест, иначе подаряваш гласа си на някого (пропорционална система на гласуване).

# 29
  • Мнения: 9 865
Чудя се как си създадохме това общество от учители и наставници.
Задължително гласуване, ми чИ дай който не гласува направо да го рзстреляме.
Не съм съгласна, че народът е апатичен, напротив, но кой дава алтернатива на цинизма на политиците, които познаваме?! Как да гласувам за тези копелета, които въобще не си мърдат пръста за нищо, освен за собствените си интереси?! Защо да си направя труда да излизам в пороя, улицата ми до колене във вода, не мога да отида да купя на детето закуска, мостът се срути, защото реката преля, защото шахтите са запушени, защото имаме работлив кмет, защото СИ ГО ИЗБРАХМЕ... Защото тези мутри диктуват правилата на играта и помежду си, а дали ще гласуваме или не това тях хич не ги засяга...
И какво значи задължително гласуване при 28% активност?!

Общи условия

Активация на акаунт