алергичен обрив-да спирам ли антибиотика

  • 1 786
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 91
Здравейте!Детето ми е на 1 година и има гнойна ангина,3 дена беше с висока температура,днес няма и дано не вдигне повече.Пие Оспен от събота и днес получи ситен обрив.Докторката каза,че е от АБ,изписа ни Фенистил-сиропче  и каза да продължаваме да пием Оспена.Детето ми не е боледувало досега и не е пило хапчета.Тревожа се и не зная какво да правя-да спра ли да го давам,да сменя ли АБ,да пие ли противоалергичен сироп?Моля ви,ако някой е  изживял подобно нещо,нека сподели.Благодаря от сърце!

# 1
Мойта лична лекарка винаги с АБ ни изписва и противоалергичен сироп. Ние направихме обрив от Аугментин но и аз продължих да го давам .По-добре послушай лекарката но ако обрива се увеличи го спри

# 2
  • Мнения: 2 082
по-принцип гнойната ангина може да мине и без АБ,но при малки деца лесно стават усложнения,като отит например и др..решението не е лесно-единият вариант е да смениш АБ и да си изкараш седемдневният курс.другият е ,ако виждаш,че детето се подобрява да не му даваш.но щом така или иначе си почнала-продължавай.не е лошо да отидеш и на друг лекар за да прецени състоянието на детето и да ти изпише друг АБ.мисля,че ако е детето е алергично АБ трябва да се смени,а не да се дава фенистил...и друг път ,ако детето се разболее трябва да предупреждаваш,че е алергично към оспен

# 3
  • София
  • Мнения: 3 610
Според мен,по-разумния вариант е да продължиш АБ и противоалергичното,защото в противен случай може да направи резистентност към него(към АБ).Големия син направи алергия към Аугментин,след като беше изпил доста шишета от него,но скоро пак се наложи да му дам(близо година по-късно)и му нямаше нищо Peace

# 4
  • Мнения: 234
Хм, мое дете се е изривало от антибиотик един път - първо той беше спрян веднага, второ - оттогава насам се знае, че той е алергичен към този клас антибиотици и винаги му се изписва някакъв друг, към когото не дава алергия и който е подходящ за конкретното заболяване.
Не бих го давала, при това положение. Stop

# 5
  • Мнения: 6 029
Хм, мое дете се е изривало от антибиотик един път - първо той беше спрян веднага, второ - оттогава насам се знае, че той е алергичен към този клас антибиотици и винаги му се изписва някакъв друг, към когото не дава алергия и който е подходящ за конкретното заболяване.
Не бих го давала, при това положение. Stop

подкрепям. ноооооооооооооо този ситен обрив що е решила че е алергичен?
алергичния обрив не е ситен принципно и е характерен. да не е скарлатина или нещо от този сорт?

# 6
  • Мнения: 1 984
Хм, мое дете се е изривало от антибиотик един път - първо той беше спрян веднага, второ - оттогава насам се знае, че той е алергичен към този клас антибиотици и винаги му се изписва някакъв друг, към когото не дава алергия и който е подходящ за конкретното заболяване.
Не бих го давала, при това положение. Stop

подкрепям. ноооооооооооооо този ситен обрив що е решила че е алергичен?
алергичния обрив не е ситен принципно и е характерен. да не е скарлатина или нещо от този сорт?
aми може да е мононуклеоза - даването на пеницилини там прави обрив, може да е температурен изрив, може да си е скарлатина...
какво е характерното? има ли връх, гной? ако не е таина каква е дозата на оспена?

Общи условия

Активация на акаунт