Въртележка над леглото

  • 5 455
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 108
Креватчето, в което спи беба в момента има вибрации и като я сложа ги включвам. Явно това я успокоява и заспива... в повечето случаи Wink но скоро ще се наложи да сменим леглото и незнам как ще заспива тогава Sad
та въпроса ми е - има ли смисъл от такава въртележка, върши ли работа за приспиване на бебето? заглеждат ли се въобще децата ви в нея? а мелодията приспивна ли е, т.е. може ли бебето да заспи на нея?
в темите как се приспива бебето все чета неща от рода на "навивам му играчката и то си заспива". в тази връзка приемам идеи всякакви за "самоприспиване", нещо да пее, да дрънка, да бръмчи или каквото ще да е, кое работи при вас? защото с каката се видях в чудо, не искаше и не искаше да заспива сама, та сигурно една година от живота ми е минала само в приспиване Tired

# 1
  • Мнения: 985
За мен тия играчки са ала-бала.Заглежда се ако й пусна музиката ама само си играе и се радва newsm07.Да заспива на такова чудо-забрави.Най-добра работа върши "люлката на мама" Hug breastfeeding baby

# 2
  • Мнения: 1 121
Тези играчки са изключително подходящи за малките бебчета, защото ги стимулират да различават и следят с поглед отделните предмети, стимулират ги да разпознават цветовете, а и в повечето случаи мелодията успокоява детето и му помага да заспи. Определено си заслужава да се вземе.

# 3
  • Мнения: 639
Въртележките са направени не за да приспиват детето, а да стимулират развитието му.

# 4
  • Мнения: 994
Въртележките са направени не за да приспиват детето, а да стимулират развитието му.

Точно така. Те са да привличат вниманието му.
За приспиване помагат машините за бял шум. Не знам дали обаче ги има в България.  newsm78
Ето така изглеждат:



http://www.toysrus.com/product/index.jsp?productId=2401840&c … parentPage=search

# 5
  • Мнения: 676
Бебето е твърде малко, за да обръща внимание на каквото и да е, а и аз също смятам,че целта не им е за приспиване.Аз никога не съм приспивала малкия-слагам си го в кошарата и когато заспи заспи,сега когато е малко по-големичък (почти 8м.) се върти около половин час, а като заспи аз само отивам да го завия.

# 6
  • Мнения: 983
Въртележките са направени не за да приспиват детето, а да стимулират развитието му.
Дори не се препоръчва преди сън да се пускат, защтото възбуждат бебето и то трудно заспива...

# 7
  • Мнения: 2 257
Никога не му я пускам преди сън, макар че я обожава. Само когато е буден и щастлив, тогава му я пускам и той се подхвърля целия от радост - много си я обича, нея е загледал най-напред като е започнал да различава нещата от света наоколо. Heart Eyes
Заспива си сам, на много тиха музика и затъмнена стая, с едва доловима светлина. Опитай с някой диск с приспивни музики.

# 8
  • Мнения: 510
Правилно - въобще не заспива, ами се заслушва и е нащрек какво става около него. За заспиване му помага тишина, нежно погалване по челцето и естествено люлката на мама  Peace

# 9
  • Мнения: 2 950
Въртележката я разнообразяваше, защото я зяпаше с интерес. А заспиването ставаше на пусната музика.

# 10
  • Мнения: 24 467
Това е по принцип играчка, чиято цел е не да приспива бебето, а да стимулира интереса му към външния свят- цветофе, форми, звуци, движение. Ако, обаче, такава играчка успокоява бебето и му помага да заспи по- лесно не виждам каквато и да било вреда от използването й в тази насока.

# 11
  • Русе
  • Мнения: 2 354
за заглеждането- да, заглежда се, но не си задържа вниманието кой знае колко в/у тази въртележка, а да заспи, докато тя се върти е просто не възможно...

# 12
  • Мнения: 24 467
Тези въртележки се препоръчват за деца до около 4 месеца. След тази възраст те се нуждаят от друг вид стимулиране, тъй като вече могат да хващат предмети и да ги поднасят към устата си. по препоръка от книжка на А. Бакюс махнах въртележката след навършването на тази възраст.
Ние също не можехме да заспим, когато се въртеше или още повече- когато свиреше мелодийката. Затова преди заспиваме не съм я пускала. Някои бебета биха могли да реагират коренно противоположно. Трябва да се опита.

# 13
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 982
Е, аз пък да споделя, че моето момче заспива с въртележка. Може би по-точно ще бъде да кажа: слагам го в леглото, когато му стане време за сън и му пускам въртележката. Той я гледа, гука й, с две думи - забавлява се сам, докато заспи. Никога не съм го носила на ръце - той не обича!!! ако искате вярвайте, от първия си ден е такъв (за късмет на мама и тате)  Simple Smile.
Когато не иска да спи, просто го слагам до мен на спалнята и го галя, но това вече не е към въпроса ти.
Успех и кротко бебче!

# 14
  • Мнения: 4 546
а от каква възраст се препоръчват тези въртележки и къде се закрепват - над главата на бебето, напречно на кошарката или срещу главата на бебето?

Общи условия

Активация на акаунт