Дайте съвет-хемороиди при дете на 3г.

  • 16 782
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 154
До скоро не можех да повярвам че има хемороиди но я заведох на лекар и той потвърди. Те са в следствие на запека който има от малка. Но от няколко дни Лара е с разтройство - хвана я летния вирус, и сега вече положението е ужасно. Хемороидите явно са възпалени от постоянното акане и тече кръв от тях, а болката която изпитва детето сигурно е отвратителна, защото се чете в очичките и колко е изплашена. Кажете нещо, което е изпитано и действа. Крем не дава да и мажа, т.е. не дава да и пипна дупето.... Слагах я да седи в отвара от смрадлика, после ще направя и от лайка, но приемам и други методи - само да има ефект.  Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 20
Прополисов вазелин. Много помага и по-добре я намажи на сила от колкото да се мъчи. АА и трябва да се намаже и от вътрешната страна Sad

А лекъря не й ли предписа някакво лекарство?

# 2
  • Мнения: 154
Предписа и но то по-скоро действа като упойка и трябва да я мажа преди акане (защото по-принцип сме със запек), ама сега с това дрискане как да я хвана да я намажа...

# 3
  • Мнения: 57
Използвала съм едно мехлем-че, на билкова основа. Спомням си, че в него имаше невен и действаше много успокояващо, само дето не си спомням как се казваше  newsm78. Има го в аптеките - едно такова бяло. Използвала съм го и за децата - за подсечено дупе, разчесани пъпчици, ранички и др. подобни. Спомага за бързото заздравяване. За съжаление е за локално мазане и горкичкото детенце, ще трябва да потърпи, за да му олекне. Хубаво е да я миеш с хладка вода /че топлата много щипе  Confused - аз имам хемороиди/, без сапун и не използвай мокри кърпички, дори да са детски, защото щипе и пари /от опит знам/. Няма да е зле във водата, с която я миеш, да има смрадлика - слаба отвара, както си и правила баните. Иначе знам, че "изсушава" кожата при честа употреба /смрадликата/, затова ти казвам, да е слаба отварата.
Дано, по-скоро успокоиш детенцето, че никак не се трае болката! Успех!


П.П. Ако намериш кремчето, съхранявай го в хладилника, облекчава много, когато е студено! Поне при мен беше така! 

# 4
  • Мнения: 57
Грешка! По-скоро е мръсно бяло със зеленикав отенък. Има консистенцията на мас и е в кръгла, пластмасова кутийка.

# 5
  • Мнения: 154
Мерси за съветите! Ще попитам за мехлемчето...

# 6
  • Мнения: 57
За нищо! Дано, да съм ти била полезна!

# 7
  • Мнения: 22
Пробвай с Proktoglivenol, помага. Това е мехлем, твябва да я намажеш, иначе не мисля ,че само ваничките ще помогнат.Дано се оправи скоро. Praynig

# 8
  • Мнения: 1 942
Билката за възпалени хеороиди е ТУРТА /наричано от бабите "пожарче"/, но въобще не знам дали е добре дете да се кисне в такава отвара. Продължавай със смрадликата. Ако имаш мехмем от маз и невен мажи коремчето и дупенцето /това, която предната мама те съветва е почти същото/. Също бързо повлиява крема Родопско чудо /има го в магазините за природни илачи и елексири/. Посети хомеопат, мисля че ще останеш доволна.
Успех и дано скоро се похвалите, че всичко е ок  Hug

# 9
  • Germany
  • Мнения: 7 878
На мен нещото, което ми е помагало най много е киснене в риванолов разтвор. Каза ми го гинеколожката ми и след 2-3 такива бани, вече не ме болеше. В един средно голям леген изсипах 4-5 шишенца риванол и после седях около 5 мин. Не знам обаче, дали е добре да се ползва при детенце! Успех!

# 10
  • София
  • Мнения: 3 609
Не си прави експерименти с детенце Naughty,и не ползвай мехлеми за хемороиди по своя или форумска преценка.Отварата от смрадлика,лидокаин и дефламол(или някакъв друг крем за рани и изгаряния-мас с невен) това са основните и най безобидни неща,които ако не помогнат то поне няма да навредят,но лекарствата е редно да са изписани от специалист.

# 11
  • Мнения: 686
Аз сащо страдам от хемороиди,когато се възпалят е много болезнено,не можеш да си седнеш на дупето.Възпалението минава за някалко дни,но лошото е че след време пак се възпаляват.Мисля, че трябва да лекувате запека,за да не се възпаляват хемороидите.Много е важна хигиената след всяко изхождане по-голяма нужда трябва да се мие дупето,а не да се бърше.Може да я оставяш денем без гащички(стига да е топло ),даже и нощем.На мен също много ми помага Proktoglivenola.Маже се 2,3пъти на ден след хигиена.
 Движенията,ходенето и дългото стоене в седнало положение засилват болката и неприятното усещане,а при лежане се успокоява гадното усещане.

За да мине възпалението тръбва да оправите запека,направете диета с разхлабваща храна.
Желая ви успех и бързо оздравяване.

# 12
  • Мнения: 193
Пчелен мед или зехтин ми се струват удачни мазила за малко дете. На мен ми помагаха на един етап.
Пожелавам бързо възстановяване на детенцето ти Hug

Последна редакция: вт, 22 май 2007, 23:54 от Elen

Общи условия

Активация на акаунт