Как върви захранването - част 15

  • 11 075
  • 264
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 298
Кус кус има и оризов,но не смея да дам още че няма да може да го дъвче.Направо ще гълта  Thinking
Аз меса замразени също не купувам  Naughty
С черешки смятам да захраня след 10-на дни че сега са едни грозновати  Tired
За закуска вчера дадох за първи път препекан сандвич с кашкавал и доматки.Понеже нито иска попара,нито каши разни.Само правя и хвърлям.

# 16
  • Мнения: 241
Относно заешкото, в момента въвеждам заешко на хип/ с картофи, лук и копър/.Специално за месата предпочитам захранването да става с фабрични пюрета. А иначе смятам да си купя домашен заек  от познати, които отглеждат,  ще си го направя на кубчета и хоп във фризера. По същия начин ще  намеря пуйки и пилета от село.В Пикадили продават цял заек, но знам, че тялото на заека е абсолютно идентично с това на котката/без главата/ и никога не бих посмяла да  купя от магазин, особено за бебе/sorry за описанието, малко гадничко прозвуча, но съм чела такива статии за злоупотреби../

# 17
  • Мнения: 1 091
За зехтина - аз слагам в домашно приготвените пюрета, полезно е за бебчовците.
За заешкото - досега сме яли само на Гербер и е любимо на бебка. Все се каня да купя заек от Била и да си направя пюренца. Продават незамразени зайци, а въобще не допускам, че в Била може да продават котки вместо зайци Naughty

# 18
  • Мнения: 277
Е това за заека-котка ме хвърли в оркестъра! Mr. Green
bouclessa , даде ми идея как да се оттърва от котката, че тия дни много ме дразни, а в същото време и да захраня със заешко smile3532

# 19
  • на странно място ......
  • Мнения: 493
Е това за заека-котка ме хвърли в оркестъра! Mr. Green
bouclessa , даде ми идея как да се оттърва от котката, че тия дни много ме дразни, а в същото време и да захраня със заешко smile3532
Тъкмо и бебо ще е сит и ще остане едно гърло по-малко за хранене  Joy

Момичета благодаря за отговорите, а череши вече имам домашни така че смятам да се пробват!!!  bouquet

# 20
  • Мнения: 791
Аз само да се запиша!!!
Още не сме се захранили! Е давам му по малко - по лъжичка-две, плодово пюре. И един път до както си похапвах сандвича така ме гледаше и премляскваше, че му дадох една прашинка сиренце и му я размазах на езичето така сладко и звучно замляска  Grinning Мисля от другата седмица да започно постепенно да въвеждам оризовата каша и после към нея да прибавям плодове.

Относно сокчетата за по-големите бебчета - голямото ми момче редовно пиеше зелени сокове - домашно изцедена целина, магданоз, спанак - "отваряха" му апетита и му подобряваха имунната защита.

# 21
  • Мнения: 394
да се запиша и аз, че ми предстои захранване скоро. и въпрос имам - кога въведохте елдата?

# 22
  • Мнения: 2 159
да се запиша и аз Simple Smile
иначе давам зехтин когато се сетя или малко масалце
за заека Mr. Green и аз съм чувала, че одран приличал на котка, за това по заведенията го сервирали с главата за доказателство Mr. Green

# 23
  • Plovdiv
  • Мнения: 242
аз дадох елда миналата седмица- т. е. на 8 месеца, но нещо не се прие добре, абе въобще не се прие.Яде само оризова , взех и една с много плодове ,ориз и царевица на Blevit но и нея не я харесваме   Simple Smile

# 24
  • Варна
  • Мнения: 366
И аз да се разпиша
Аз вчера дадох жълтък и му хареса.Елдата я дадох около 7 месец и то с плодово пюре и се хареса.А може и да добавяш по 1 лъжичка в попарата и така докато свикне.Аз слагам зехтин и рядко масло,че не знам къде е расло  Wink.

# 25
  • Мнения: 487
Аз имам един въпрос.
Днес за втори ден дадох броколи, и двата дни с картоф. Днес изяде 30-40 г. и после повърна  Sick. Вчера също не беше очарован. Да дам ли утре пак или да изчакам? Може ли да не му понася и затова да е повърнал?
Иначе и аз слагам зехтин в пюретата.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 941
Catty,на мен така ми повръщаше по малко като яде спанак и аз спрях за известно време да му го давам. За месата - купувам замразени. На охладените им слагат някакви консерванти, за да издържат по няколко дена.

Последна редакция: ср, 23 май 2007, 19:54 от 4U

# 27
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Аз лично елда не съм дала и не смятам да давам. Това ми е нещо отвратително и не мога да се прежаля да го дам на детето си.

Иначе днес за първи път опита череша и много й хареса.

# 28
  • Мнения: 277
marulka_s , черешата трябва ли да е обелена? Аз до сега суров плод не съм давала, веднъж опитах да дам настъргана ябълка и не се прие, затова не зная как да дам череша, за да я яде. newsm78

# 29
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
marulka_s , черешата трябва ли да е обелена? Аз до сега суров плод не съм давала, веднъж опитах да дам настъргана ябълка и не се прие, затова не зная как да дам череша, за да я яде. newsm78

Ами аз й дадох 4-5 черешки първите ги белих, но последните две й ги дадох небелени и пак си ги изяде, остана много доволна, но и доволно оплескана, все едно беше с разкървавена уста  Mr. Green Разчупих ги, махнах костилките, на първата черешка се понамръщи от новия вкус, но като й стиснах сокчето в устата, веднага лапна парченцето и го изяде. За следващите парченца не съм я подканяла.

Общи условия

Активация на акаунт