А непоносими книги?

  • 21 221
  • 225
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 080
Много рядко се отказвам от книга но от "Сняг " на О.Памук  го направих .Сигурно ще я дочета но някоя друга година .

# 31
  • София
  • Мнения: 1 176
За първи път я прочетох на 10, не бях впечатлена, но сега я оценям по-различен начин...
Мен не ме грабна примерно"Евгений Онегин" на Пушкин  Whistling

# 32
  • Мнения: 1 363
ужас..
видях някой от любимите си книги в този списък..
параграфа е най-великата кринга.. че съм я 12 пъти.. и като се замисля от миналият век не съм я препрочитал.. и май е време..
тропиците (на рака и на козирога) - когато бях тийнеджър ми бяха от любимите.. сега не бих казал, че Х. Милър ми харесва.. същото се отнася и за Уилиам Стюърд Бъпрлс - Голият обяд и Дрога.. Също ми бяха много любими на времето.. Полета на Кен Киси е просто невероятна книга... Пътеводителят на Адамс.. Нямам думи.. Жестока е.. И се чете на един дъх.. Пилето.. Уилям Уортън.. Как да кажа.. Уортън е велик.. Името на Розата - е как да е "непоносима" - Еко е може би най-великят италиански автор (естествено след Данте, Бокачо и Перарка)
Парфюмът верно е тежка.. Но е върви доста лесно.. На мен ми е трудно да чета "Тъй Рече Заратустра" - не успявам да прочета повече от страница на ден.. Но изобщо не ми е непоносима.. Просто се чете бавно..
Принципно ако искате да опитате книга, която е ужасно тежка, но върви на един дъх - опитайте "Джони грабна пушката" от Тръмбо..
поздрави  newsm78

# 33
  • Мнения: 389
Забравих последния си непокорен връх - "Бялата крепост" на Орхан Памук.  ooooh!

Мъча се като грешен дявол, стигнала съм на средата и просто не мога повече  Tired

П.П. Половинката определя "Сняг" като единствената му най-добра книга, а ето ... на други не им харесва. Явно е до вкус.

# 34
  • София
  • Мнения: 2 958
"Бягай заеко..(бягай )" или нещо такова , толкова пъти я започвам и не помня как се казва  Crazy

На мен пък Джон Ъпдайк ми е сред любимите автори.  "Зайците" му също. Wink

Аз едвам , напук и на инат прочетох " Една любов на Суан"- Марсел Пруст  Tired
Друга ,която НЕ харесах е "Спокойни дни в Клиши" - Хенри Милър

# 35
  • Мнения: 669
Аз Коелю не го понасям.


Изключителен плагиат, претендиращ, за оригиналност!! Twisted Evil

# 36
  • Мнения: 4 585
Фройд и Кафка. Фройд е самодоволен,
Кафка може да събуди с нова сила детските ви страхове.

# 37
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
Забравих последния си непокорен връх - "Бялата крепост" на Орхан Памук.  ooooh!

Мъча се като грешен дявол, стигнала съм на средата и просто не мога повече  Tired

П.П. Половинката определя "Сняг" като единствената му най-добра книга, а ето ... на други не им харесва. Явно е до вкус.


Аз се пробвах с "Името ми е Червен", но не ми върви....

Аз Коелю не го понасям.


Изключителен плагиат, претендиращ, за оригиналност!! Twisted Evil

Това пък защо? От любопитство пусто питам...

# 38
  • Мнения: 1 363
Всъщност не казах коя книга не понасям.. Май няма такава.. Но като се замисля сериозно най-скучна ми беше Мъртви Души на Николай Василевич Гогол...

Фройд и Кафка. Фройд е самодоволен,
Кафка може да събуди с нова сила детските ви страхове.
Фройд наистина е не кефи.. Баси пича.. Предпочитам К.Г. Юнг.. Но Ф. Кафка.. Кафка е ВЕЛИИИИК!!!
иначе "колю" е тъпо копеле.. комерсиален тип, който е твърде далеч от истинската литература.

# 39
  • Мнения: 3 268
"Махалото на Фуко" не мога да преглътна вече няколко години.Умрях от смях,когато преди време питаха една миска коя е любимата и книга и тя ,мигайки с очи каза напевно"Махалото на Фуко"Щях да падна!Сигурна съм,че ако изобщо е хващала книгата,не е стигнала до 3 страница.

# 40
  • Мнения: X
Не непоносима, а три пъти недовършена- "Под Игото" - страшно ми е интересна, но все стигам до едно mqсто след средата и я зарязвам Embarassed Embarassed
Удхаус ми е любим, но не всеки разбира, че талантът му не е в историите , а в начина им на разказване. Peace

# 41
  • Мнения: 5 539
Дафина, отмъкна ми темата под носа Mr. Green От няколко дни се канех да питам същото уважаемите съфорумки/ци Wink

Засега ще се запиша със "Спасителят в ръжта", на която така и не разбрах кое й е ценното.
Изобщо Селинджър май не е от моята кръвна група, защото от половин година чета и 1 негов разказ, а съм до половината Sick

Стайнбек също не ме впечатли с "На изток от рая", хем наскоро го четох.

"По пътя" обаче е велика книга за мен, направо ми влезе в топ 10 от раз Peace Дни наред ходех като замаяна, след като я прочетох. Сега съм си взела за четене и нещо друго от Керуак, дано не ме разочарова.

# 42
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
От споменатите,  "Голият обяд " и "По пътя" .... останалите са ми много любими ... явно наистина зависи от момента  ... аз понякога започвам някоя книга, но усещам, че не ми е време да я чета и я оставям за друг път .... като И дойде момента, четенето ми върви и ми носи удоволствие  ....а като я свърша ми е тъжно

# 43
  • Мнения: 3 268
Аз Коелю не го понасям.

И аз.Ужасен ми е.

# 44
  • София
  • Мнения: 3 421
 Жалко, че повтарям, но и аз не можах да се преборя с "Махалото на Фуко" - а толкова пламенно ми беше препоръчана от състудентка. В интерес на истината и "Името на розата" доста трудно изчетох - явно Умберто Еко не е моят автор.
 Майка ми чете Стендал...решавам да се образовам и аз и вземам "Червено и черно" - ей, няма такова нещо, не се преглътва - две страници с описанието на дамаската на дивана...не можах да се справя.

Общи условия

Активация на акаунт