Kaк да отбия детето си най-безболезнено за него?

  • 3 800
  • 20
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 1 942
Здравейте,

След като ме убедихте /напук на баби и познати/ да кърмя до този момент мисля, че именно вие трябва да ми помогнете в това не леко начинание  Rolling Eyes Опитвам се да изложа нещата възможно най-кратко и ясно: Никол заспива /денем и вечер/ само на гърдата ми докато суче или докато ме ползва за биберон. Никой друг, а и самата аз по-друг начин не успявам да я приспя. Нощем се буди многократно и за да се отпусне и заспи иска пак да суче. Понякога ме ползва за беберон. Когато е истински гладна нощем пие от млякото, което и носи баща и, но в повечето случаи не желае шишето, а иска да си виси на мен.
Бих желала отбиването да не е отведнъж, да не се чуства отхвърлена от мен, а някак постепено да стане /ако е възможно сама да се отбие  Grinning/
Вие какво бихте ме посъветвали, как да постъпя? Как да направя нещата да са най-лесни за нея?

# 1
Аз имам абсолютно същия проблем. Дъщеря ми е на 1г. 6 м.  и 8 дни. Също не заспива без гърдата ми и се будеше през нощта много често до 1г. и 3м., когато след като е сукала известно време я слагах в леглото, тя започва да плаче, става, аз пак я слагам да легне, обяснявам й че трябва да спи и така няколко пъти, докато престане да става, после я оставям да поплаче и сама заспива. На следващата нощ пак така. Времето за плач ставаше все по-малко, но се научи да спи през цялата нощ и най-после след около 2 г.(включвам и бременността) и аз се наспах.
Но все още е пристрастена към гърдите ми и ме използва за биберон. идва да си иска,  когато реши, дори и когато сме навън. Аз също искам да я отбия безболезнено и неусетно, но не знам как. Още повече че според мен по-скоро ме използва като биберон, отколкото наистина да суче, защото вече кърмата не е кой знае колко.

# 2
  • Мнения: 1 942
Така, такаааа станахме двама  Hug Ама явно мацките от форума само "вкарват в капана" на кърменето, а е възможно да не знаят как да ни изкарат  Joy /това е майтап ей  Heart Eyes/

# 3
  • Мнения: 1 942
Браво бе! Няма ли кой да даде акъл?
Това ми прилича на някакво състезание, дето постояно ти викат "Айде бягай, давай, можеш, а сега така направи, а после така ..." и като стигнеш до финала няма никой т.е. "оправяй се"  Crossing Arms /сама си се хванала сама спирай/!
Честно очаквах поне няколко компетентни мнения!  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 1 942
 Rolling Eyes

Последна редакция: вт, 22 май 2007, 22:33 от Sillveto

# 5
  • Мнения: 5 393
При нас отбиването стана без проблеми, така че от личен опит не мога да говоря, но ето няколко неща от библиотеката
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/568/
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=32082.0
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/569/

# 6
  • Мнения: 3 760
Освен да започнеш да обясняваш, че нощем титите спят и млякото става горчиво (и за доказателство да се мацотиш с горчив лак) друго не се сещам.
Имай предвид, че Никол по всяка вероятност ще продължи да се буди и ще трябва да дондурите, давате вода и т.н.... Т.е. не разчитай след отбиването да започнеш да спиш  Twisted Evil

# 7
  • Монреал
  • Мнения: 84
Предполагам, че повечето мами все още кърмят, затова не могат да ти дадат адекватен съвет.
Без рев надали ще мине, не знам доколко ще е "безболезнено"  Thinking Повече гушкане, повече внимание, за да компенсираш кърменето и не би трябвало да е чувства отхвърлена.

# 8
  • Мнения: 1 942
Благодаря на отзовалите се  Hug

Прочетох линковете и се потвърждава мнеието ми, че първо трябва да може да заспива без да я кърмя, но как да стане това? Аз я приспивам и денем и вечер  Rolling Eyes Как да я науча сама да заспива? И идея си нямам. Някакви съвети?

# 9
  • Мнения: 4 915
Денем сама ли си с детето?
Вечер може таткото да я приспива. Изчезват в спалнята и се приспиват. Приказки, гушкане и т.н., ще открият начин. Няма да стане лесно, трябва време.

За през деня - по-трудничко ще е, ако си сама.  Rolling Eyes Варианти има, но не знам доколко ще сработят на този етап: пак песнички, пак приказки, приспиване на играчките, гушкане, разсейване. Возиш ли я още в количка? Вариант да я приспиваш вън на следобедна разходка?
Свекърва ми приспиваше голямата щерка в кошницата за кола, докато бях още на работа и тя я гледаше. Не че е добър вариант, но е някакъв...

# 10
  • Мнения: 3 164
идеи нямам, щото и аз съв кюпа Mr. Green
понеделник на обяд ни беше последното сукане,  вечерта разказвах приказки до посред нощите Twisted Evil #Crazy и плашене с бялата мечка Tiredмного тъпо, да...но нашето положение е трагикокомично с неизвестна развръзка, на 3г4м. е Stop а гърдите ми са пред пръсване-дори днес се изцеждах, та много се замислям дали да не пробвам с "плавно" отбиване Thinking

# 11
  • София
  • Мнения: 790
Аз отбих Ралица постепенно за около 2 месеца като намалявах брой на кърменията. Пак я гушках докато заспи, но и давах биба или водичка. В началото мрънкаше, но постепенно прие нововъведенията. Когато кърменето стана само вечерно преди сън,започнах да  го намалявам като времетраене и така веднъж просто я гушнах без да й дам да суче. Не е протестирала. Но не е била никога прострастено кърмаче. Та така на 1 г.и 6 м. я отбих - безпроблемно за мен и за нея. Все  още я приспивам като я гушна, вече и биба не иска. Не ми пречи да я приспивам така. И без друго скоро ще порастне и тогава няма да иска да се гушим толкова често.
Успешно и безпроблемно отбиване  Hug

# 12
  • Мнения: 1 942
Благодаря ви за идеите и съпричастността и споделения опит Hug

Идеята за външното приспиване ми допадна  Peace

Лошото е че не се лъже с шише с вода или мляко. Като не и дам да суче летят шишета из цялата стая  Crazy, а най-лошото е че става да слиза от леглото. Тази нощ започна да ми надига тениската да суче и аз се обърнах и  не и обърнах внимание. После съм заспала докато се катерила по мен, когато се събудих в 5 часа щях да получа инфаркт - НЯМАШЕ Я в леглото между нас! Скочих да я търся и я намерих завряна в краката на баща си.  Shocked

# 13
  • Мнения: 3 929
Моят бозайник е на 1 год. и 7 мес. Изключително пристрастен към кърменето. Преди няколко дни започнахме отбиването. Преди го кърмех за приспиване преди обяд, следобед и вечер, като през нощтта при всяко събуждане пак го кърмя. Първа премахнах сутрешното кърмене, след 3 дни премахнах следобедното. кърмя го вечер и през нощта. Засега ще продължа така може би месец. Така поне възнамерявам. Първият път рева 10 мин., не издържах и му дадох да цока. После баба му го приспива, плака около половин час, но с триста зора заспа. Сега още се опитва да пробие, но съм по-твърда. Казвам му, че нямя цици, те нанат, за да си починат, да са готови за вечерта. Той отпуска глава на рамото ми, засмуква ми фанелата или презрамката на сутиена и заспива. Приспиваме се на ръце, но засега целта ми е първо да го отбия, да се научи да заспива без кърмене, а после ще отработваме начина на приспиване, т.е. да не е на ръце. Опитвам се да го подготвя за яслата на есен. Там няма да го приспиват и искам, доколкото мога, да му спестя рева.
Според мен най-добрият начин е постепенното отбиване, намалявайки броя на кърменията и после и тяхното времетраене.

# 14
  • Мнения: 122
Здравейте и от мен, прочетох темата след като вече бях пуснала моята, ами значи до колкото разбирам ми е твърде рано за отбиване като чета Вашите деца на колко са  Rolling Eyes

Същия проблем, не мога да го оставя дори и за 1 час, по простата причина че през това време може да му се досуче  ooooh!

Не ползва залъгалка, и не пие от биберон, наистина нямам представа как ще стане работата  newsm78

А за нощното сукане не ми се споменава .... край няма ...

# 15
  • Мнения: 1 942
Таня, май трябва при вас първо да почнете с биберон. Аз първо и давам да пие мляко от шишето и после се докърмваме, но тя не суче защото е гладна, а защото и е кеф. Направо пребелва очи от кеф като ме захапе.
Опасявам се, че преди да тръгне за абитурентския си бал ще отидем в кухнята ще седнем на диванчето, ще прибере парите дето и подавам и ще си цоцне от "нанитата" за довиждане  Joy Joy То до тогава и нанитата ще са станали като ластици де  Mr. Green

Та пак към Таня се връщам - може при тебе детенцето да е по-лакомо и да предпочете биберона пред гърдата, че по-лесно се пие от него и повече пуска. Дано поне при теб стане по лестния начин  Rolling Eyes Купи си шишета на Камера или Чико /не са скъпи, а формата май най-допада на кърмените бебета/

# 16
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Зуки, а как точно премахна кърменията newsm78Защото ние сме на "самообслужване" и не ми е ясно как ще стане номера. Аз не мисля за отбиване, но определено ме притеснява как ще заспива на яслата наесен.
При нас биберони, шишета и други такива не вървят. Пие отдавна от чаша и не искам да връщам назад нещата поне в това отношение.
Забравих-на 1г и 6м е.

# 17
  • Мнения: 532
Аз нямам личен опит,но тук във форума неколкократно съм чела мнения,че дечицата макар и приспивани на гърда у дома нямат никакви проблеми в яслата.Просто  явно се уморяват,а и като видят,че другите заспиват се получава.
Една моя приятелка пък приспиваше винаги на ръце,докато детенце не тръгна на ясла и там се научи само.

Успех момичета!

# 18
  • Мнения: 127
Аз отбих дъщеря си, когато беше на 1г. и 7мес. Отсега се чудя и мая как ще стане отбиването с малкия ни мъж. Той е пристрастен към гърдите ми.
Симонка явно беше готова за отбиване, защото не беше чак толкова страшно. Започнах, като спрях да я кърмя през деня. Заспиването беше трудно, с много плач. Накрая се изморяваше, лягаше до мен и заспиваше. Трябваше ми  търпение, спокоен и сигурен тон, гушкане и галене на ръчичките.
Честно казано как стана нощното отбиване не се сещам (срамота!)... Сигурно е било постепенно. Иначе нашия татко щеше да си спомня Laughing
Ако се сетя нещо друго ще пиша. Желая ви успех!

# 19
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Започнах, като спрях да я кърмя през деня.
Аз ей това не разбирам как става EmbarassedНе й даваш да суче, но как отклоняваш атаките? Мартина идва и си вдига блузата сама, дори и да върша нещо, тя се самообслужва. Ако пък откажа е един рев.

# 20
  • Мнения: 122
Таня, май трябва при вас първо да почнете с биберон. Аз първо и давам да пие мляко от шишето и после се докърмваме, но тя не суче защото е гладна, а защото и е кеф. Направо пребелва очи от кеф като ме захапе.
Опасявам се, че преди да тръгне за абитурентския си бал ще отидем в кухнята ще седнем на диванчето, ще прибере парите дето и подавам и ще си цоцне от "нанитата" за довиждане  Joy Joy То до тогава и нанитата ще са станали като ластици де  Mr. Green

Та пак към Таня се връщам - може при тебе детенцето да е по-лакомо и да предпочете биберона пред гърдата, че по-лесно се пие от него и повече пуска. Дано поне при теб стане по лестния начин  Rolling Eyes Купи си шишета на Камера или Чико /не са скъпи, а формата май най-допада на кърмените бебета/

Залъгалката я плюе като тапа, от шише така и не можах да го науча да пие, чеше си венците, но не прелъща, изтича му се по врата, пробвала съм и с двете хиляди пъти......
Иначе не пие вода, нищо не пие освен мляко (кърма), сега се учим от чаша, забавно му е, приема го като игра, гълтва 1-2 глътки и пак цицааааа #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт