¿Calladita, más guapita....? Nooooo, estamos en España y hablamos mucho!

  • 31 660
  • 283
  •   1
Отговори

Анкета

Живота ви в Испания - харесвате ли го?

Опции:

# 45
  • Мнения: 3 098
Вес,наистина ли мислиш,4е ще вдигнат олелия,ако напиша материал за болниците им?Съвсем сериозно те питам,защото аз искам да го направя и за целта съм събрала каквото ми трябва+снимков материал?
А относно филма,някак си в тяхна защита съм,защото както писах по_горе съм се нагледала на педерунгел4ета и мизерното им съществувание.Не го приемам някакси,за едната кола да обърнеш резбата,па макар и за година да е. Shocked
Друго има наши сънародници,незнам толкова ли мизерен живот са живяли в България какво ли,оба4е адски сервилни4ат и лижат подметките на испанците.Освен това изпаднах в шок и ве4е не контактувам с едно семейство,след като 4ух какви приказки изприказваха на испанците за България(при положение,4е 10 години не са се прибирали там) и на какви парцали се направиха собственоръ4но.
Да,кой каквото сам си направи никой не може да му го направи.Филма действа отрезвяващо.
На мен никой не е дошъл да ми се подиграва например,докато с други бг се подиграват.Ами затова,щото те самите си слагат дупетата,пък после ги боли.

# 46
  • ES
  • Мнения: 2 172
Кажете ми от къде да го изтегля този филм. Напълно подкрепям постинга на Вес.

# 47
  • Мнения: 3 098
Аз си го дръпнах с еМулето.

# 48
  • Ispania
  • Мнения: 4 482
Добро утро от мен Hug
Аз ли4но определено не мога да сравня София сьс БудапеЩа или пьк Берн,но и на мен си ми е мила(и аз сьм от там Embarassed) и си я харесвам.Има оЩе мноооооого да желаем за нея ,но както бях писала в един от последните ми постинги през последните години центьра не може да се познае Heart Eyes.Придобили сме европейски вид Heart Eyes.Не сьм сигурна на кого то4но беШе заслугата за разкрасяването (модернизиране)на София,но си е свьрШил добре работата.
Не споменавам кварталите около центьра Sad,за тях Ще ни трябват оЩе поне 20 години да се оправят. Cry

Ами като ви 4ета ,май неЩо не е както трябва Shocked, познавам доста испанци които са гледали филма и никой от тях не е казал ,4е наистина сме такива Rolling Eyes Shocked.От филма става ПРЕДЕЛНО ясно,4е е комерсиализиран и ,4е такива филми се продават.Това тьрсят хората това им се предлага.
Един средноинтелигентен испанец няма да си направи мнението за Бьлгария от този филм Shocked Shocked Shocked.
От сценария на филма става ясно,4е е Шега и дори да е реалност това което казва Марица,от един  4овек ,не се прави цял народ.
Аз 4естно да си кажа ,не познавам бьлгари гейове с испански приятели.
Не мисля ,4е някой има нужда да гледа филм за да си изгради мнение за определен народ,сьЩо така не мисля ,4е е нужно да се гледа този филм.....колко бьлгари има в Испания............Мнението на един испанец за нас е/Ще бьде изградено от това ,което вижда около себе си , а не от разни трагикомедии :hahaha.Междузвездни войни гледалили сте(аз не сьм).........е там май имаШе някакви летяЩи сьЩества ,които бяха подобие на хора(не сьм много сигурна  Embarassed)Да вярваме ли ние ,4е наистина сьЩествуват?

# 49
  • Ispania
  • Мнения: 4 482

Да,кой каквото сам си направи никой не може да му го направи.

Ей това е,писах,писах  Laughingа ти само в едно изре4ение си го казала Wink
 smile3501

# 50
  • Мнения: 348
Я да се запиша. Мен ме няма в списъка  Cry, но вината си е моя, че влизам рядко.
Аз пък ви пращам целувки от Барселона  Heart Eyes

# 51
  • Ispania
  • Мнения: 4 482
Я да се запиша. Мен ме няма в списъка  Cry, но вината си е моя, че влизам рядко.
Аз пък ви пращам целувки от Барселона  Heart Eyes

Welcome
Няма да ти пожелавам да ти е интересно при нас ,заЩото сьм сигурна в това Wink Laughing Hug,но Ще ти пожелая да сме ти полезни с неЩо.

# 52
  • Мнения: 3 098
jupeto ,страхотно детенце имаш. bowuuДа ти е живо и здраво. Hug
Val кажи как я караш?Завърши ли обу4ението,доволна ли си?Малкия тази година ще го записваш ли на у4илище?

# 53
  • Мнения: 2 825
Ай ся и мен ме запалихте по този филм, дайте линк от каде може да се смъкне.
Аз познавах доста такива българи (на Майорка), които бяха с испански приятели или доста възрасни приятелки само заради колите и дрехите...  Tired тъжно, но факт, опитвах се да го приема като нещо нормално, но не можех, винаги изпитвах съжаление към тях.

# 54
  • Мнения: 1 128
На патерици.
ЧЕСТИТ ПРЗНИК НА БЪЛГАРСКАТА КУЛТУРА И ПИСМЕНОСТ.
Ако знаете какви ухайни спомени имам от този празник.........Мама е учителка и винаги на тази дата е било препълнено с цветя у нас Flutter
Филма нарочно не съм го гледала.Чух коментари и затова.

# 55
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Mарица, сигурна съм, че ще вдигнат олелия. Само, че не такава, която впоследствие да те накара теб и другите хора, да си оставят детето спокойно в лекарските им ръце. Ще се вдигне шум първо за некадърността на лекарите. После, ако стане голям скандал, хората от други градове може би ще вдигнат шум за техните доктори. Пострадали от здравеопазването сигурно има навсякъде. Изправени пред риска да им се срути цялата здравна система, "тези отгоре" ще насочат недоволството в друга посока - "от какъв зор имигрант ще им оценява здравеопазването". Тази тема е доста болезнена за испанците, и ако пък те насочат протеста в друга посока, ще си решат 2 проблема - отвличане вниманието от здравеопазването и заковаването му в проблема с имиграцията. Ако и да има испанец, който би му било неудобно да си плюе системата, па макар и нефункционираща, със сигурност с удоволствие би плюл имигрантите.
От друга страна пък, би могло да се направи нещо покрай скандала с анестезиолога. Сигурно е имало безброй денунсии, но чак след като се откриват тези 160 ли бяха, случаи на зараза с хепатит, тогава най-накрая го закопчават. А този тип е учел младите специалисти как се слага епидурал  Sick Може пък да им дойдат в много "разкритията", и пак да стане както писах по-горе.
В този смисъл, какво е развитието на онзи проблем с детската градина в Мадрид, където със скрита камера снимаха как направо си измъчват дечицата? Вдигна се шум, но после? Не съм в течение, наистина питам.

# 56
  • Ispania
  • Мнения: 4 482
jupeto ,страхотно детенце имаш. bowuuДа ти е живо и здраво. Hug
Val кажи как я караш?Завърши ли обу4ението,доволна ли си?Малкия тази година ще го записваш ли на у4илище?
Вал4ето завьрШиии newsm44,оЩе не са ми дали дипломата от единият курс ,но свьрШиии newsm44
СЕга само остава да си намеря и работа по това ,което у4их толкова време  Thinking
Много сьм доволна от обу4ението ,ако имах вьзможност пак Щях да се запиШа ,но не мога ве4е да стоя без работа,заЩото финансовата 4ас на неЩата не е никак добре Crazy.
Мисля за курс по английски,заЩото годините ми в Испания не са мu подейсвали добре на моя ingles.Но пьрво работа Thinking.

Алекс тази година Ще е у4еник,на мама детето....колко има да пла4а като го оставя пьрвият ден,аз за детската градина толкова трудно го преживях hahaha а детето много добре ,даже сутрин се буди и ме вика и мен ,4е Ще закьснеем за guarderia_та Laughing.
НеЩо ги е наплаШил там....все бие някой ,все не слуШа Thinking и като го накажат на следваЩият ден моето дете е най_доброто и най_послуШното Heart Eyes Laughing.
В4ера ходих да видя в кое у4илиЩе са го приели и беШе излезнал временният резултат според ,който има еднакви то4ки за вси4ките у4илиЩа които сьм поискала.Ами да... Thinkingаз нито живея близко до у4илиЩето ,нито работя близко...Ще видим кое Ще ми дадат..

Анет"4естито" за мом4енцето,скоро Ще си имаШ в кьЩи двама мьже Wink.
Дано да ти вьрви вси4ко по вода Hug

Clara,и тук има много моми4ета бьлгарки с дооооста вьзрастни мьже а за мьже бьлгари с доооста вьзрастни испанки да не говорим ,но все оЩе май няма никой гей с испанец...пьк и да има аз все едно Ще зная hahaha

# 57
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Вал, права си. Интелигентен човек няма да си направи изводите от него. Laughing Само, че в тв примерно работят доста хора с над средно ниво на интелигентност. Видяхме ги на еврофинала. В критиките им имаше всичко друго, но не и обективност.  Peace
И аз се имам уж за интелигентен човек, но ако се запозная с някой киргизстанец  Laughing, все ще ми е на езика да го питам дали са верни всички тези неща, които показаха в Борат Mr. Green Не, че им се връзвам, ама човечец съм, все ще ме човърка "дали пък...?" newsm78 Това точно имам предвид. Никой няма директно да каже, че всеки бг=педал. И че всяка бг праща любимия да "работи" и да изкара пари за сватбата. Но ще го подозира. Което е по-лошо.

Не знам, малко сме българите. Мисля, че не можем да носим такава ирония. Не сме дорасли.


Честито завършване!   bouquet  Успешно прилагане на наученото в най-скоро време!  Hug
Много се смях с детенцето ти и детската градина  Mr. Green

# 58
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Я да се запиша. Мен ме няма в списъка  Cry, но вината си е моя, че влизам рядко.
Аз пък ви пращам целувки от Барселона  Heart Eyes


Здравей! Кажи нещо повече за теб, откъде си в Бг, за да те включа в списъка ни. Брей, колко много станахме  Hug


Уффф, вече не мога да вляза в първия си пост, заключен е. Нищо, следващия път ще те добавим  Peace

# 59
  • Мнения: 3 098
Я да се запиша. Мен ме няма в списъка  Cry, но вината си е моя, че влизам рядко.
Аз пък ви пращам целувки от Барселона  Heart Eyes


Здравей! Кажи нещо повече за теб, откъде си в Бг, за да те включа в списъка ни. Брей, колко много станахме  Hug


Уффф, вече не мога да вляза в първия си пост, заключен е. Нищо, следващия път ще те добавим  Peace
Tя не е нова мама.Даже се у4удвам,4е я няма в списъка,но аз не съм го и гледала него.

Общи условия

Активация на акаунт