дете на 2.5г. погълна малко веро- опасно ли е ?

  • 8 878
  • 8
  •   1
Отговори
  • Oslo
  • Мнения: 659
 
--------------------------------------------------------------------------------

Детенцето на моя приятелка току-що изпи малко количество от препарата - майка му сложила в шишето за вода , за да го измие, а докато почиствала бибата, малкият надигнал шишето! Моля ви, ако някой знае опасно ли е и дали трябва да го заведе на лекар-нека пише! Благодаря!
 
 

# 1
  • Мнения: 176
Трябва разбира се. СПЕШНО да му направят промивка или да пие нещо назначено от лекар.

# 2
  • Oslo
  • Мнения: 659
Майката току-що говори с лекарката - тя е казала, че не е опасно. Просто да пие повече вода, и това е!

# 3
  • Мнения: 765
Не мисля че е опасно , особено , ако е малко .
Миналата година изживях голям ужас с дъщеря ми - бяхме на гости в Италия и глътна една треска , но се задушаваше и добре че накрая успя да премине - по този повод посетих спешен кабинет към една Италианска болница . Там имаше дете изпило почти цял парфюм (и то за стая , от тези които се слагат в контакта )лекарката обясни на родителите , че трябва да пие много вода , но че не е страшно , защото няма нищо токсично , силно отровно или киселинно .
Много е опасна белината , разни силни прахове и препарати за чистене , но веро и сапун в малко количество не застрашават живота .

# 4
  • Мнения: 5 362
И аз не мисля,че е опасно.Колко е голямо детенце?

Много е опасна белината , разни силни прахове и препарати за чистене , но веро и сапун в малко количество не застрашават живота .
Peace

# 5
  • Мнения: 1 404
Дъщеря ми миналата година глътна съвсем малко докато правехме балончета EmbarassedПедиатърът каза да изпие чаша активен въглен веднага и дая я накарам да повърне.Не успях с повръщането,но и дадох активен въглен,ако искаш кажи на приятелката си,със сигурност не вреди.

# 6
  • София
  • Мнения: 748
Не съм сигурна, но мисля, че в такъв случай е хубаво да се даде препарат за колики, тъй като те възпрепятстват образуването на пяна. Така съм чувала.

# 7
  • Мнения: 109
Моето дете пи детски шампоан като бебе, яла е крем за лице също и маслени пастели, но по малко. Само глътка-две шампоан. Винаги съм се обаждала на докторката ни, но тя ни е успокоявала и нищо специално не сме преприемали. Винаги ни казва да пие много течности, и да наблюдавам детето да не повръща. Ако повръща - веднага в бърза помощ. Няма страшно да черпим децата с парфюмерия/измиващи вещества,но в умерени количества Grinning

# 8
  • Oslo
  • Мнения: 659
Благодаря на всички, и аз мислех така, но все пак не е моето дете и я посъветвах да се обади на педиатърката си. Тя потвърди, че наистина не е опасно.

Общи условия

Активация на акаунт