пристрастяване или нещо друго?

  • 540
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 877
пиша до вас, които имате още кърмачета, които ядат нощно време, понеже мисля, че това е важно в нашия случай.


миа е почти на година. вчера уж я приспах (заспива сучейки) и я оставих в леглото й (от доста време заспива само ако съм до нея легнала, разбирайте не в нейното легло.
мина 1 мин и като писнаааа, леле, рев изпълнен със страх. разпознавам този рев, не е лигавене. случвало ли ви се е подобно нещо? това е само при нощното заспиване. така свикна от момента в който почна да суче и за среднощно ядене, около 5 месец, преди зъбите да почнат да никнат и аз от умора не я връщах в леглото й, ами я оставях, често пъти заспивайки преди да се завия, при мен...

моля споделете дали е до типа нервна система това нощно хранене или глад? давала съм каша, супа и т.н. преди лягане непосредствено, колкото и да не е добре да заспива на натъпкано коремче, но пак се буди. явно е до навика, не до глада.. но това със заспиването до мен направо ме втрещи вчера, то беше рев какъвто не съм слушала до сега. а аз не мога да я слушам как се дави от сълзи и я вземам пак до мен. знам, че ако я оставя ще реве час и ще заспи пак от умора (но пък не смятам, че това е добре за самото дете и психологическото му развитие). споделете какво мислите моля? да продължа ли така, акто я оставя да израсте този период,колкото и да е дълъг, или да започна да я оставям с рев в нейното  Rolling Eyes,

ако сте преживели подобен случай до кога продължи това пристрастяване към спането до мама? ако това е цената за здраво психически детенце, ще я платя. просто търся мнения, ако някъде греша. благодаря.

Последна редакция: ср, 23 май 2007, 11:39 от ва ни ла

# 1
  • София
  • Мнения: 2 162
Роси спи при мен от малко бебе (беше ми по-лесно за нощното кърмене), но същото поведение, което описваш започнах да наблюдавам от 5-6ти месец. Вечер заспива и до момента, в който си легна при нея се събужда 3-4 пъти уж да яде. Когато обаче и аз легна през цялата нощ спи непробудно (освен ако не я мъчи зъбче) до към 6 сутринта. Така че според мен просто се нуждае от близостта ми, не е глад. Предпочитам обаче детето ми да не плаче и не виждам защо да не й дам нужното успокоение. Не бих оставяла детето си да реве само и само да го науча да спи в неговото си легло. С каката този период на съвместно спане отмина към 3та й година. Само да добавя, че тя е кърмена до 3я месец и спеше в нейното си легло до 6-7ми месец. И после без видима причина започна да се буди с рев през нощта и да не можем да я успокоим по час. Сега с Роси ми е много по-лесно, защото я кърмя.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 877
лилфи, значи какъв ми е проблема тогава... да се радвам, че се кърмим и да продължаваме напред.  bouquet

# 3
  • Мнения: 2 381
Поли спи при нас на спалнята от доста време.Може би от 5-тия си месец.В началото я взимах всеки път, когато се събуждаше, кърмех я и я връщах в кошарката, но това доста ме изтощаваше.В смисъл-самото будуване(докато трае кърменето), и то неколкократно през нощта.И така започнахме да спим тримата, кърмя легнала и спя.На мен ми е по-лесно така.Понякога е необходимо само едно помилване по гръбчето и детенцето ми заспива отново, без да е сукало.
Освен това сме в период на зъбоникнене и ще я караме по този начин и занапред.

# 4
  • Мнения: 37
Здрасти и от мен. Моята дъщеричка - Благовеста е на година и два месеца и ситуацията при нас е абсолютно същата. Само с малката разлика, че дори когато спи при мен пак се буди поне по 5-6 път на нощ. И аз също си мисля, че не е от глад, а просто да почувства близостта ми. Също не мисля, че е добре за тези прекрасни малки същества да бъдат оставяни да плачат, особено, ако разпознаваш плач от страх.

# 5
  • Мнения: 2 467
И моето дете спи при мен от доста малко. По -лесно ми е така нощното кърмене  Blush та при нас е до някъде от мързела на мама.
Пробвала съм като заспи да я връщам в кошарката, но след час пак става и МАМИ АМООО  ooooh!
Не плаче от страх , а защото търси близоста ми, така е свикнала.

Мисля, че ти най -добре ще си прецениш дали да я оставяш да плаче или да я гушкаш при теб. Каквито и съвети да ти дадем тук, нали знаеш, че на чужд гръб и 100 тояги са малко  Laughing

Моето дете е на 1г.и 9м. и все още е в тоя период. Та немога да ти кажа срока до кога ще продължи това пристрастяване към спането до мама. 

# 6
  • София
  • Мнения: 2 162
лилфи, значи какъв ми е проблема тогава... да се радвам, че се кърмим и да продължаваме напред.  bouquet

 LaughingАбе понякога си е проблем- особено като искаш да позакъснееш вечер... но  вярвам, че с времето ще стане по- самостоятелна. Понякога карам таткото да ляга до нея вместо мен и поне единия от трите пъти, в които се буди да ме търси, се получава.

# 7
  • Мнения: 196
Марти си спи в неговото креватче,но доста често се събужда,да папка  Grinning Имало е нощи, в които съм го държала по три чеса на ръцете ми ( не се шегувам )  ooooh! Кърмя го и той пак си реве (зъбоникнене).Сутрин съм се събуждала като зомби  #Crazy Но е  имало и нощи, в които си  спи по-спокйно.Папка и пак заспива.Снощи съм го кърмила в 9ч заспа към 9.30,след това в 24ч и сутринта  към 5ч и после в 8ч.През деня също го кърмя между хранениятя ( по точно в 12ч и към 16ч) Незнам какво ще правиме като тръгна да го отбивам.То ще е рев  smile3514 По скоро това не е пристрастяване,а навик.Това май е едно и също newsm78 Най-важното е,че бебчетата се кърмят,другото е без значение  bouquet

# 8
  • Мнения: 8 242
Тони спи при мен от как се е родил, а вечер се буди през час поне да цокне малко и пак се отнася.. понякога ме усеща дори като стана до WC и го намирам сегнал на леглото да се оглежда докато ме няма.. понякога реве като му махна цицата без той да иска.. Шантава работа  Crazy
Ей тъй се отглеждат цицомани  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 320
При нас нещата стоят по абсолютно същия начин.Примирила съм се вече, но понякога ми идва в повече и се изнервям.Вярвам обаче, че нещата ще си дойдат на мястото рано или късно, а междувременно да се наслаждаваме на тези незабравими мигове на близост

# 10
  • София
  • Мнения: 1 056
И Мъри спи при нас, но на нас ни е хубаво и не се тревожим, че ще се пристрасти /каквото  и да значи това/.
Не съм чула някое голямо дете /разбирай над 7 год, първи клас/ да спи при майка си от пристрастяване. А малките имат нужда от нашата близост, особено кърмачетата.

Общи условия

Активация на акаунт