Отказва да се храни?

  • 405
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 114
Момичета, моля ако някой има опит в подобна ситуация да помогне. Кърмя бебето откакто сме се прибрали от родилния в къщи, приблизително през 3 часа - на поискване, тя така си направи режима. От около 10 дни наблюдавам промяна в апетита. Отначало сучеше само за по няколко минути, интензивно и после загубваше интерес. Заведох я при педиатъра, казаха, че не можело да яде винаги като по учебник, премериха я беше наддала за първия месец 1кг. От няколко дена обаче, взе да прави дълги паузи между храненията - 4,5 часа, върха беше тая нощ 8 часа. Сутринта я сложих на гърдата, посука вяло 3,4 минути и отказа повече. Сега яде малко, пропуснах да ви кажа, че понеже се изприщих от притеснение я меря на всяко хранене и изяжда около 60-90 грама. Само снощи последното ядене беше 140 гр. Днес пак я заведох при педиатъра, отслабнала е 100 грама за 1 седмица. Посъветва ме да се успокоя, и след 10 дни пак да дойда. Ама как да се успокоя????
Моля ви ако имате идея защо е така, пишете. Иначе бебето си е жизнено, усмихва се.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 056
Децата наистина не са роботи и те си имат добри и лоши дни. В момента сте в буен период на растеж и си имат спадове и напредъци. Бебетата растат скокообразно и не е нужно да се мерите през ден. Малко прекаляваш с теглилките според мен.
Нощем може да й даваш да суче в сънно състояние, гаранция, че ще изсмуче всичко. Не я буди, ами  просто й тикни цицата/ или ако промърка/
Може да пробваш да й даваш да суче след като си поизцедиш малко кърма, точно като слиза млякото.
И по-спокойно наистина, детето ти не гладува щом не реве между кърменията и е весела.
Аз пък никога не съм се интересувала колко е пораснал Мъри, като отидех на консултация само отчитах резултата и толкоз. Независимо много ли малко ли, то детето ще си порасне независимо дали сто или хиляда и сто грама.
Едно време сигурно по цял ден са ги гледали колко сантиментра и колко грама са наддали...


Виж, ако започне да става нервна, да плаче, да усещаш, че е гладна, но да не иска да суче от гърда, то тогава може би е стачка, но случаят не ми изглежда такъв.

А ти колко смятяш, че трябва да наддаде, че да си спокойна?

# 2
  • Мнения: 1 114
Ами понеже много чета и си пълня главата с глупости, прочетох че трябва да качва по 30 гр. на ден.  Естествено, не искам да е робот, но понеже се повтори няколко пъти взех да психясвам.

# 3
  • Мнения: 66
Спокойно, нормално е да психясваш в този период  Simple Smile. Аз също го меря моето маймунче постоянно и забелязвам че може и цяла седмица да не наддава въпреки че яде и след това хоп..300грама. Така че спокойно. Моята педиатърка каза че мога да се притеснявам чак ако например за 1 месец наддаде едва 100-200грама на тази възраст.

# 4
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 983
И аз изпаднах в същата ситуация с Пресиян приблизително на същата възраст като вас. Помислих си да не би да ми свършва кърмата, да не е кърмаческа стачка и др. Не съм го мерила съзнателно, за да не психясвам. Остави бебето само да си решава кога колко да яде, но не забравяй да се изцеждаш, за да не ти намалее кърмата.

# 5
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 983
Попитах д-р Слънчева (Nivea baby), ето и нейния отговор:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=171702.msg3397377#msg3397377

# 6
  • Мнения: 1 114
Мерси, Noemy!
Ще гледам да престана с меренето, че наистина взех да лудвам.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 252
Ако мислиш, че хапва по-помалко кърми по-често. И се възползвай като спи - тогава сучат здраво. И моят съвет е да спреш с меренето - така само се изнервяш повече. Гледай детето да е спокойно и жизнено и не му мисли толкова, че като започне да мърда, да се върти и започне да ходи какъв екшън те чака Simple Smile

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 512
Да не би вит. Д да му идва в повечко. Предозирането води до упорито безапетитие- при моето бебе беше така.Спри го за някой друг ден.

Общи условия

Активация на акаунт