Главата ми горииии :(

  • 3 618
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • ES
  • Мнения: 2 172
Според мен щом положението е толкова плачевно, иди на дерматолог. Чувала съм, че пърхота е гъбично заболяване.

# 16
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
И аз си бях завъдила един "много приятен" пърхуд и след като се изтръсках 30 лв за Керастас ( който изобщо нямаше ефект) започнах да се мия  с "Pe`trole hahn "  на Eugene Perma и ефекта не закъсня - след 3 измивания в рамките на десетина дни косата ми стана идеална и пърхута изчезна Peace

# 17
  • Мнения: 35 951
не про4етох темата, но Дав е гадост, която докарва пърхут

# 18
  • Мнения: 2 673
Адекватен съвет ще получиш САМО от добър дерматолог. Мога да ти препоръчам такъв, ...лекува детето ми. Беше ми препоръчан от форумски мами. Много съм доволна- за три дни овладя с терапията проблема при детето ми...

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Кaril, ще се радвам да препоръчаш.
Твърдо съм решила да ходя другата седмица.


Засега се сдобих с коприва и селен, шампоаните ще ги мисля още.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 328
С ръка на сърцето ще ти кажа какво ми помогна да спра да се чеша в края на миналата седмица, след като пак бях започнала. Купих си от аптеката, в която съм редовен клиент, полски шампоан с брезов катран - "Мисис Потър". Гадничко мирише, ако не си свикнал с мир измата на катран, но аз съм ползвала и преди години българския шампоан "Алгопикс", та не се впечатлих. Този последният обаче вече не е същият или поне за мен не е.
Успоредно с избора на шампоан се спри и на продукти за почистване и мазане на лице. Изключи за седмица-две употребата на всякакъв сапун - дори само за миене на ръце да го ползваш, себореята може да пламне и да се поддържа.
Никакви почистващи средства са лице със спирт - лосиони, тоници и пр.
Вземи и за вътрешна употреба - кварц и селен /селениево съединение е основната съставка в Селсън блу и Деркос/.
За седмица спри да ядеш месо и производните му, както и изобщо мазни храни. Ако ти понася на стомаха, хапвай само череши. Не ягоди.
И спри да пипаш раните.
Хей, това за диетата с череши откъде го знаеш?
Пак от опит. След първата "черешова" седмица тенът се избистря, кожата става като порцелан, пърхотът го нема, килцата тръгват надолу.

# 21
  • Мнения: 224
Лечение на сух пърхот
Препоръчва се 15-20 минути преди миене в кожата на главата да се втрива смес от 1 жълтък 2 лъжички мед или от 1 жълтък, 2 лъжички студено пресован зехтин и 1 лъжичка сок от столетник.

Против пърхот и сърбеж по кожата на главата
Изплакнете косата си с комбинация от 2 с.л. ябълков оцет и 1 чаша вода като оставите да подейства 10 минути. След това нанесете бирено-меден шампоан, чиито съставки са: 1 ч.л. мек шампоан, 1 ч.л. мед, 1 с.л. бира
 
 

Общи условия

Активация на акаунт