Що за гавра е това с болничните???

  • 2 730
  • 53
  •   1
Отговори
# 45
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
а всъщност докога да чакам да ми се изплати болничния, преди да се оплача? Той ми е от 2 до 6 април newsm78
знае ли някой? newsm78

Аз моят от януари си го получих април. Crazy
Така че се въоръжи с търпение.
Но пък можеш и да им досаждаш, ако ти се разкарва.
Една комшийка ми каза че веднъж им се обадила, после отишла на крака да ги пита и до два дни са й го превели.

# 46
  • 1st floor
  • Мнения: 9 102
да ! ама до кога е законовия срок в моя случай? До кога да чакам , за да почна да им досаждам? newsm78

# 47
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
да ! ама до кога е законовия срок в моя случай? До кога да чакам , за да почна да им досаждам? newsm78
30 дни от подаването на документите от счетоводителите в НОИ. Виж линка за наредбата, която е пуснала Месечинка виторога, там мисля, че го пишеше съвсем точно.

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 563
Един съвет от препатила -  не правете справки по телефона, а отидете лично да се разправяте в НОИ. на мен ме изплатиха болничен от януари и февруари чак през април и то след като ходих няколко пъти на място в НОИ - оттам ми казаха, че по телефона просто не става. Като отидете там, ви показват пълна справка - кога и колко осигуровки са ви внесени, кога е представен болничния лист, какво е обезщетението. И мен се опитаха да ме минат с номера, че работодателят не бил коректен, но тъй като аз съм си работодател и знам много добре, че счетоводството ми е изрядно, нямаше как да се оправдаят.

# 49
  • Мнения: 2 070
А пък аз имам този месец девет дни заради малката, че беше с варицела.

Може ли да ви питам - цялата ли заплата за май месец да чакам от НОИ или те ще ми преведат пари за 9дни, а останалите ще ми ги дада утре, когато обикновено си получаваме заплатите /в края на месеца/.

Имам да празнувам мой и на детето рожден ден следващия месец..ще го караме на фотосинтеза и емоции...

# 50
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
А пък аз имам този месец девет дни заради малката, че беше с варицела.

Може ли да ви питам - цялата ли заплата за май месец да чакам от НОИ или те ще ми преведат пари за 9дни, а останалите ще ми ги дада утре, когато обикновено си получаваме заплатите /в края на месеца/.

Имам да празнувам мой и на детето рожден ден следващия месец..ще го караме на фотосинтеза и емоции...

Един ден от болничните ти отива към заплатата на 100% го плаща работодателя заедно със заплатата, а останалите осем дни си ги чакай от НОИ. Подготви се психически да не го получиш по-рано от края на другия месец, че може и по-късно.

# 51
  • Мнения: 2 070
А пък аз имам този месец девет дни заради малката, че беше с варицела.

Може ли да ви питам - цялата ли заплата за май месец да чакам от НОИ или те ще ми преведат пари за 9дни, а останалите ще ми ги дада утре, когато обикновено си получаваме заплатите /в края на месеца/.

Имам да празнувам мой и на детето рожден ден следващия месец..ще го караме на фотосинтеза и емоции...

Един ден от болничните ти отива към заплатата на 100% го плаща работодателя заедно със заплатата, а останалите осем дни си ги чакай от НОИ. Подготви се психически да не го получиш по-рано от края на другия месец, че може и по-късно.

Да знам, счетоводителката ме предупреди, че най - малко 40 дни и в повечето случаи след два месеца...

Ми да гледам позитивно на нещата тогава - към август септември и без това вече няма да работя и тия пари ще са ми добре дошли.  Laughing

# 52
  • Мнения: 3 205
Иначе днес четох в Труд, че НОИ ще търси друг начин на изплащане
на болничните. Какъв обаче ще е ... щели да се събират с експерти  Mr. Green
Офф, малиии, сега и експертите като се съберат... Изплатен болничен няма да видим до края на живота си сигурно.

# 53
  • Мнения: 5 647
Хаха. А, добър ден  Joy

Мъжът ми от януари, чак април си ги получи  hahaha

Не е единственият.

Общи условия

Активация на акаунт