Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 2 март 2005, 14:06 ч.

Виталиго

• 12 232
  • 15
  •   1
Отговори
Моят син вече 6 година е с диагноза Виталиго .Има ли някой друг който има същият проблем ?

# 1
  • The new Earth
Имам приятелка от съседния вход,също с три деца.Едното момченце,което е в шести клас е с витилиго.Доста са обикаляли и са пробвали какво ли не.От скоро ,виждайки нашите резултати с хомеопатията,започнаха и те с нея.Ще я накарам да се включи във форума,за да обмените опит.

# 2
В момента сме на терапия с масла и резултатите са много добри  Grinning Моя син също беше в 6 клас като му се появи за първи път.

# 3
Здравейте,

и моята дъщеря, която е на 13 години, също има витилиго от 5 годишна възраст - едно доста голямо петно на вратлето и на гърдичките. Казаха ни, че няма лечение. Лятно време я мажа със слънцезащитно масло и забелязвам, че от година-две вече започва да се притеснява от по-отворени блузки, бански и т.н. За сега не забелязвам петното да расте, макар че ни казаха, че това е възможно да стане в пубертета. Навремето в България ни бяха препоръчали някакво облъчване, но аз четох, че може да предизвика рак и не се съгласих. Единственото, което бях открила е че трябва да се ядат много сурови бадеми и от тогава в къщи винаги купувам и тя си похапва редовно. Ще съм благодарна ако някой има повече информация за нетрадиционни начини на лечение.

# 4
Радвам се, че се включиха още майки - здравей Диди3 и добре дошла при нас.

# 5
Имам много добра приятелка с подобен проблем. Наистина се твърди, че няма лечение. Тя е с петна по цялото тяло и като е била малка са я водили при някакъв поп, който бил излекувал дъщеря си от Витилиго. Но методът е доста зверски, въпреки, че върши работа. Доколкото знам от нея е била подложена на диета - само картофи и ориз без сол и мазнина и петната са били надирани със стерилна игла и после намазвани с чесън. Част от тях са изчезнали напълно, а при други са започнали да се появяват тъмни точки с нормална пигментация в средата. Знам, че никоя от вас няма да подложи детето си на подобен стрес, но наистина хомеопатията може да се окаже добро решение, защото Витилигото се появява "при неизяснени обстоятелства". При нея е било следствие от силен стрес. По повод разголените блузки и тя е имала такъв период през пуберитета, но от както се познаваме си ходи и с потничета, и с ултра мини поли и панталони лятото. Просто свикна с мисълта, че хората като я погледнат не виждат "петната".

# 6
Това което при нас имаше ефект
вани - пълня ваната с топла вода 37-38 градуса , правя разтвор 5 капки еквалиптово масло , 5 капки лавандулово мосло разтворени в малко мед сипвам го във водата ваната е 20мин.
 Прави се всеки ден в продължение на 15 дни след това още 3 месеца през два дена . Отделно мажем петната сутрин и вечер със смес 25% еквалиптово масло 25% лавандулово масло 50% масажно масло . При нас това има ефект . Grinning

# 7
Цитат на: Didi3
Здравейте,

и моята дъщеря, която е на 13 години, също има витилиго от 5 годишна възраст - едно доста голямо петно на вратлето и на гърдичките. Казаха ни, че няма лечение. Лятно време я мажа със слънцезащитно масло и забелязвам, че от година-две вече започва да се притеснява от по-отворени блузки, бански и т.н. За сега не забелязвам петното да расте, макар че ни казаха, че това е възможно да стане в пубертета. Навремето в България ни бяха препоръчали някакво облъчване, но аз четох, че може да предизвика рак и не се съгласих. Единственото, което бях открила е че трябва да се ядат много сурови бадеми и от тогава в къщи винаги купувам и тя си похапва редовно. Ще съм благодарна ако някой има повече информация за нетрадиционни начини на лечение.

Лошото е , че в един момент могат да се появят още петна , а в тая възраст децата много се притесняват да са различни . На нас ни казаха , че един от факторите за появата на Виталиго е стреса прекалено чувствителни и емоционални , но задържат емоциите в себе си .
Това е сина ми

http://community.webshots.com/photo/197467849/197915961YnleQi
но сега е значително по-  добре  ще го снимам и ще кача по-нова снимка Grinning

# 8
Много благодаря за съветите. Ще пробвам с маслата и ще ви кажа как се развиват нещата. Ая-Киара, специално те поздравявам за инициативността ти с домовете!   Simple Smile  Simple Smile

# 9
Аз съм с ветелиго от 4-5 годишна. При мен петната се получаваха след зарастване на раната, мястото оставаше бяло, не се пигментриаше. Всяко лято на морето нашите ме мажеха с някакво масло и след 20год. въраст почти нищо не е останало, а имах огромни бели петна на коленете, лакътя и т.н. Чувала съм, че се използва сока от бъз за мазане, но трябва да се разровиш в интернета да провериш.

# 10
Цитат на: Didi3
Много благодаря за съветите. Ще пробвам с маслата и ще ви кажа как се развиват нещата. Ая-Киара, специално те поздравявам за инициативността ти с домовете!   Simple Smile  Simple Smile

Благодаря Grinning Надявам се поне малко да зарадваме дечицата там Grinning
Дано при вас има ефект  Grinning
Ние по-рано ползвахме :
VITIS - Skincare gel
Solaire anti-age sunactiv

и от тях имаше подобрение в началото после настъпи застои. Хубавото е , че не се образуват вече нови петна Grinning

# 11
това е снимка на сина ми след  започване на лечението с маслата
http://pg.photos.yahoo.com/ph/sakbeku/detail?.dir=4f17&.dnm= … e.jpg&.src=ph

# 12
  • София
Здравейте на всички!
Включвам се, защото мога да ви дам полезна информация. Има един лекар в Своге - д-р Порязов. За лечение на виталиго предлага билки и кремчета за мазане, които сам приготвя. Съпругът ми има виталиго от 8-9 години и петната бяха започнали доста да личат - под очите и около устните. В навечерието на Коледа преди година в един магазин за часовници собственичката го извика, попита го дали това е виталиго и му препоръча този лекар в Своге. Тя също имала подобен проблем от 20 години, но лечението с неговите продукти помогнало и, наистина - жената нямаше петна по лицето, бяха останали само по ръцете, но доста бледи, почти не личаха. Ние, разбира се, бяхме скептични, но решихме да пробваме. Свързахме се с него, той ни изпрати необходимите билки и кремчета и започнахме. Отнема доста време, но след 6 месеца вече нямаше петна под очите - въобще и бавно започнаха да се заличават и другите. Резултат има и затова пиша и на вас. Оставям координатите на лекаря, ако решите да се консултирате с него или просто да му се обадите за информация:
д-р Порязов, тел. 0726 2193, 0726 4921
Желая ви здраве и резултати за дечицата!

# 13
Благодаря Grinning

# 14
Моят син вече 6 година е с диагноза Виталиго .Има ли някой друг който има същият проблем ?

az sam na 17 godini i tova lqto zabelqzah 4e imam stranno beli petna po laktite si. Bqhme na more hvanah strahoten , no 4ast ot laktite mi ostanaha beli. kato se pribrah ot moreto hodih na doktor i toi mi postavi diagnoza vitaligo i s 6egovit toi mi kaza 4e edinstveniq na4in da go zali4a e s blajna boq. sega ve4e razbiram 4e ima na4ini 4rez koito moje da iz4eznat petnata no nqmam predstava kym koi da se obyrna

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт