Моля за съвет от Мамите с предизвикано раждане

  • 2 274
  • 25
  •   1
Отговори
Здравейте Мами! Моля, някоя родила с предизвикано раждане да ми разкаже малко за него: продължителност, 
болезненост и т.н....и много моля да не ме плашите! ooooh!

# 1
  • Мнения: 941
здравей,моя термин беше на 4 май 2006г.Започнах да преносвам и трябваше на 6-ти да отида в болницата да ми слушат тоновете и доктора искаше по принцип да ме приеме,но тъй като всичко до момента беше наред с бебето,ме пусна да си ходя.Но преди това каза,че ще започне да ми отлепя мехура #Crazy мисля,че така се казваше,той бърка с ръката си и преживяването не беше от най-приятните Wink.Но пак нищо-бебо се запънал и неще да излиза Grinning На другия ден,7-ми май пак ходих за същата процедура и беше доста по-болезнено и доколкото си спомням трябваше да изпия 4 таблетки Бусколизин.Всичко това беше с 1см. разкритие и беше към 8 вечерта.С мъжа ми се прибрахме и седнахме да вечеряме,но тогава започнаха леки и поносими контракции.Обадих се на доктора ми,той каза да си легна и ако заспя,добре,ако не да му се обадя през ноща.Заспах,но сутринта към 6ч. започна пак да ме боли и отидохме в болницата.Вързаха ме да му слушат тоновете и ми пуснаха система с Окситоцин-резултата беше 2см.Доктора пак реши да ме бърка,незнам,не помня с каква цел точно,но такава болка през живота си не съм усещала #Crazy направо отидох в другия край на леглото.Когато най-накрая свърши,помолих вече да ми поставят упойката,защото не можех повече.След като ми я сложиха,вече всичко беше песен-доктора си ме бъркаше Embarassed спука ми водите,слага ми катетър,но аз нищо не усещах.Отнесох още един Окситоцин.И така постепенно до 13.27ч. на 8 май,когато се появи на бял свят моя син Grinning  Дано не съм забравила нещо,но все пак беше преди година,дано всичко при теб мине добре,не се притеснявай,не си първата с предизвикано раждане,успех,леко раждане на здраво и хубаво бебче Hug

# 2
  • Мнения: 96
Здравей! Аз също родих предизвикано и го препоръчвам. Наложи се, защото бебето всеки ден се въртеше - седалищо и главично. Една седмица преди термина родих. В 7 ч. сутринта ме приеха в болницата, клизма и т.н. и към 9 ч. ми пуснаха 2 системи с Оксилоцин, в 12.00 ч. ми спукаха мехура при 6 см. разкритие, не усещах контракции. Ким 15.30 започнах да усещам по-силни контракции и в 16.15 ч. родих. Не е така болезнено както го описват /раждах без упойка/, аз даже през цялото време се смеех и не ми вярваха че раждам, 10 мин. преди да родя ходих до тоалетната и за малко там да родя. Не се пплаши и леко раждане.

# 3
  • Мнения: 451
Дадоха ми хапче, болеше. Всичко мина за 3 часа- от първата контракция до появата на бебето.

# 4
  • Мнения: 473
Преносвах и всеки ден ми слушаха тоновете и ми правиха запис и така докато не стана 6 -тия ден в който разбрах че по закон трябва да вземат решение какво да ме правят. Моята лекарка е много симпатична, но за да се вземе решение трябваше някой по- главен, и така се включи завеждащия с който на един стол се борихме около 10 мин. / усещането не е приятно - то си зависи от лекаря/ и така според него трябваше още същата вечер нещата да тръгнат... но уви -не. И така на другия ден постъпих сутринта, приготовления, взимане на кръв, тонове, хапче във влагалището и така от 9 до 12, разходки из коридора, но за контракции никакви усещания... към 13 ми включиха окситоцин венозно и така се почна... заедно с моите контракции, лекарката ми помагаше и от 2 см на 8, след което ми спука мехура и се родих без упойка в 14.30 прекрасна дъщеря. С помощта на лекарката не усетих за какво става дума и ме боля точно 1.5 часа. Направо песен.  Много зависи от екипа който ти извършва процедурата - при мен ако беше се започнало със завеждащия, незнам какви спомени щях да имам. Не се притеснявай, не го мисли, в такъв момент човек се мобилизира и намира сили за всичко, желая ти леко раждане.

# 5
  • Мнения: 545
Напълно разбирам притесненията ти. На мен ми го предизвикаха, защото имах известно разкритие и нередовни контракции, та поускориха нещата. Сложиха ме на система и после спукаха мехура. Родих за три часа от приемането ми в болница. Моят съвет е да попиташ как стоят нещата с упойките. При мен всичко беше наред, т.е. съвсем поносими болки до момента на спукването на мехура. После е доста болезнено, но аз раждах със спинална и болките траеха около час (доста силни контракции на около минута). Така и не разбрах кога родих, нито пък при шиенето се усеща толкова, въпреки че шевове не е задължително въобще да имаш и спиналната упойка беше попреминала. По принцип съм чела разни мнения срещу окситоцина, който използват за предизвикване на раждането и срещу упойките, но при мен нещата се развиха повече от добре, без никакви нежелани реакции. Така че успех и не се шашкай - бързо ще родиш и всичко ще бъде наред.  Peace

# 6
  • Мнения: 1 081
Здравей! Аз родих предизвикано, точно на термина, защото от началото на 9тия месец си ходех с 3см разкритие, и се разбрахме с лекаря, ако не започне естествено до термина, тогава го предизвиква. Аз лично се бях подготвила почти да умирам-какви ли не страхотии бях чувала за естественото разждане, обаче всичко мина като по вода-сложиха ми таблетката, пуснаха ме час и половина да се разхождам, точно тагава почна да ме стяга корема, влязох за приемане, и още час-час и половина след това вече си гушках бебчето:) Самите контракции не бяха повече от 30 минути, а раждането-20тина. Е, верно, на мен ми сложиха и система с обезболяващи, затова може би на другия ден пак бях готова да родя още едно дете:)

Кураж! И безпроблемно раждане   bouquet

# 7
  • Мнения: 8 505
Предизвикано раждане с вагинална таблетка,7 дни след термина.Продължителност-5 часа от момента на поставяне на таблетката.Болка-нямам представа,поисках епидурална анестезия.Това е съвсем накратко.
Леко раждане ти пожелавам!

# 8
  • Мнения: 1 427
На мен ми го предизвикаха, един ден след термин. Бях с 4 см. разкритие почти седмица. Включиха ми окситоцин и родих за 3 часа и половина! Peace

# 9
  • Мнения: 641
И при мен стана бързо за 2-3 часа, без болки, без упойка, "преносвах" 12 дни.

Настрой се позитивно!
Леко раждане и здраво бебче Grinning!

# 10
  • Мнения: 498
Здравей!На мен също ми предизвикаха раждането.Преносих общо 9 дни.Всеки ден след термина ходех да ми слушат тоновете и всичко беше ОК,затова на осмия ден ме приеха в патология за да ми направят изследвания и да мина на комисия за да решат какво да ме правят.Минах комисията и даже ме питаха на следващия ден или на по-следващия да ми предизвикат раждането и аз избрах следващия,защото да чакаш още един ден си е гадост.Прегледа не е изобщо приятен,не мога да кажа че не е болезнен,но е поносим.
Сутринта ми направиха клизми и т.н. и ме свалиха в предродилна.Сложиха ми система в 7h сутринта.Само мога да кажа по мои наблюдения че предизвиканото раждане не е кой зане колко по-болезнено,но всичко става по-бързо.След час аз бях с контракции през 2-3 мин по 35 сек. След 7 часа такива ужасни контракции(за мен разбира се,може да има и по-издръжливи) и 7 см разкритие и 50мл само околоплодни води защото никой не беше разбрал че са дръстично намалели бебчо не пожела да слезе,паднаха му тоновете и айде в операционната.  Laughing Така се появи моя син.НО вярвай ми всичко се забравя не е толкова страшно, а и наистина човек се мобилизира и е готов на всичко в такъв момент.Да е жив и здрав мъжа ти да не му стане нещо на него отвън… Crazy
Успех и ти желая здраво красиво бебче и  леко раждане!  bouquet

# 11
  • Мнения: 60
малко се намесвам в темата, но искам да знам дали разкъсванията са повече  от колкото при непредизвикано раждане?

# 12
  • Мнения: 2 388
За разкъсванията няма връзка. Ако ,дай Боже, раждането ти е добре дирижирано и анатомията ти е нормална - можеш да минеш и без разкъсвания.
Аз родих първото си дете на 33 г. - предизвикано с таблетка за по-малко от 6 часа без нито едно разкъсване.
Важно е да слушаш акушерката какво ти казва, че има моменти, дето само искаш да напъваш, а те не ти дават. Ако не слушаш - ще се разкъсаш.

Стискам палци

# 13
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 186
Първото раждане- предизвикано, 15 дни след термин, вагинална таблетка. Повече от 12 часа, болезнени контракции, епизиотомия с ужасно много шевове.
Второто раждане- предизвикано, 18 дни след термин, вагинална таблетка. Родих за 5 часа, имам 1-2 вътрешни шева.

# 14
  • Мнения: 1 273
3 дена след термин. С хапче-вагинално и 3см разкритие от един месец. От първата контракция до раждането-- 3ч. Раждах без упойка- не боли особено (но аз съм с висок предел на болка). Наложи се епизотомия и вакуум, че бебо се беше заплел в пъпната връв и не можеше да излезе.
Леко раждане  Hug

Общи условия

Активация на акаунт