Как се пече в силиконови форми ???

  • 2 603
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 376
Това ми е въпроса. Каква е технологията на печене , какво трябва да спазвам за да не я съсипя от първия път ,  върху какво се слага във фурната. Или всичко каквото се сетите .

# 1
  • Мнения: 6 243
Повечето силиконови форми издържат на Т до 220*С, което е напълно достатъчно за изпичането на какъвто и да е сладкиш или тестено произведение.

По правило, ако тестото ми съдържа мазнина (олио илимасло), не мажа самата форма. Ако обаче е по-сухо, съвсем леко намаслявам формата. Досега не съм имала случай да ми залепне нещо за силикона.

Понеже е много мека силиконовата форма, ти препоръчвам първо да я поставиш върху решетката на фурната и тогава да сипеш в нея тестото. После заедно с решетката я пъхни във хурната. Ако я вземеш в ръце, може да ти се огъне и да разсипеш нещо.

Като изпечеш каквото имаш, остави формата да поизстине за 5 минути и можеш да вадиш и печивото.

# 2
  • Мнения: 2 724
Е, добре ,че погледнах темичката, ще имам впредвид съветите ти  Hug.

# 3
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Последното, което четох за тях е,че се напръскват леко с вода, но не съм го пробвала, недоверчива съм. Laughing
Вижте каква форма си купих онзи ден, направо се влюбих в нея- 3D тиква
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=136028&photo=4

Последна редакция: чт, 24 май 2007, 19:58 от Джемма

# 4
  • Мнения: 27 524
Нищо специално. Аз лично имам три различни, по веднъж позлвани. Не ми допадат за печене, не се запича с коричка отдолу, стои като варено. Правя си в тях торти и сладкиши, които се "правят" в хладилника, без печене.

# 5
  • Мнения: 6 243
Чудна работа, Русокоске  newsm78 При мен не се е получавал този д/ефект. Аз непрекъснато ползвам тортената форма - стават перфектни блатове в нея, както и силиконовите подложки за тавите. Сега съм мераклийка и на една къдрава форма за кексчета, ама имам точно три тефлонови такива форми, та не ми е спешно... Ако не бях оборудвана с метални форми всякакви, щях да карам изцяло на силикон.

# 6
  • Мнения: 27 524
А, те блатовете и не трябва да са препечени. Но на много неща е хубаво да има едно коричка отдолу. Де да знам и аз. Пекох и кексове в къдрава и продълговата, но пак, долу стои белдо такова, не е сурово, ама не си е коричка.  Thinking Може пък аз да бъркам някъде  Confused

# 7
  • Мнения: 6 243
Беличко е отдолу, права си. Но в листа с приоритетите ми стой на първо място да се вади лесно от формата, та затова предпочитам силикона. Мразя да изрязавам кръгчета от хартия за печене Crossing Arms .

# 8
  • Мнения: 27 524
В тефлоновите форми, особено леко намазнените, не излиза ли винаги лесно?

# 9
  • Мнения: 6 243
Зависи какво печеш. Ако е с много захар и малко мазнина, захарта карамелизира, залепва и става мазало. А последната торта - един американски бананов кейк, беше толкова лепкав, че залепна дори за силикона  Sick и после го сглобявах от парчетата. Общо взето, с тефлона рядко съм имала провали, но го отдавам на това, че имам доста опит и когато има риск, слагам пекарска хартия отдолу. Но ми е досадно и го правя с нежелание.

# 10
  • Мнения: 376
Момичета много ви благодаря за съветите , ще пека мини кексчета и после ще покажа .

Общи условия

Активация на акаунт