Водното раждане на Данаил. Прекрасно почти;).

  • 8 189
  • 72
  •   1
Отговори
# 60
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Дали ще разрешат да се сложи на бебето шапчица и да му метнат едно одеалце отгоре? Предполагам, че не би трябвало да е проблем, ако майката си ги носи - макар че не са свикнали с това и сигурно ще им е странно Laughing

# 61
  • Мнения: 11 607
Леле, колко неща установих,че не знам за раждането....... Embarassed Embarassed Embarassed

# 62
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Направо страхотно ми прозвуча,но съм изпуснала момента Hug

# 63
  • Мнения: 3 161
Леле, колко неща установих,че не знам за раждането....... Embarassed Embarassed Embarassed

За следващите три ще ги научиш!   Grinning

Поздрави!   bouquet

# 64
  • София
  • Мнения: 2 249
Дали ще разрешат да се сложи на бебето шапчица и да му метнат едно одеалце отгоре? Предполагам, че не би трябвало да е проблем, ако майката си ги носи - макар че не са свикнали с това и сигурно ще им е странно Laughing

Бе носех си и шапчица, и одеалце, обаче като не ги подържат тия неща е трудно, понеже пак се нуждаеш от съдействието им. Или трябва да имаш точно изградена представа как да го направиш. Щото си представи - след ваната на самата майка й е студено - трябва и за нея одеало. Тук или пак трябва да си носиш или те трябва да ти го метнат още докато си на стола. Столът пък не е най-прекрасното място за лежане, особено като ти разлеят йод и под дупето Laughing. Трябваше да го обмисля по-добре.

# 65
  • София
  • Мнения: 2 493
Иве, за следващите ще сме вече много добре подготвени Wink

# 66
  • Мнения: 4 451
Иве, и аз останах много впечатлена от разказа ти. Благодаря, че сподели с нас!  bouquet Да ти е живо и здраво бебчето. Heart Eyes
И аз като Мама Цоцоланка, разбрах, че всъщност нищо не знам за раждането. И двете бяха със секцио, поради седалищно предлежание. Интересно, как и двете (родени през 4г.), така и не се обърнаха? newsm78 Но съм голяма мераклийка за трето детенце, обаче след две секцио, едва ли е възможно да раждам по естествен път. Иначе бих отишла до София да родя във вана.

# 67
  • Мнения: 332
Ива, чудесно раждане си имала. Завиждам ти благородно Simple Smile Честито и от мен и много здраве, любов и щастие на теб и семейството ти!   bouquet
Разказа ти е много описателен и полезен, заедно със сайтовете.
Аз бих искала да помогна, доколкото мога със статий.  Защото тук почти всичко , което си описала, го практикуват в болниците, а ти е трябвало да си го искаш. Та би било полезно да се знае от бъдещи майки. Явно и намен раждането ми е било мътен процес и не знаех какво точно искам, освен, че исках да е във вода поради ред причини, но толкоз. Имам прекрасни спомени от първите мигове с бебето, въпреки, че накрая не го родих във ваната, където бях за изгонването. За второто съм решила, за сега, да пробвам пак във вода, където и да съм, живот и здраве Simple Smile
 
Поздравления и пак честито!

Последна редакция: чт, 14 юни 2007, 21:18 от Aleksi

# 68
  • Мнения: 46
 smile3501браво много ми хареса.Да ти  е жив и здрав мъника!

# 69
  • Мнения: 1 896
basilisk Simple Smile, разбира се. При теб сега е момента да започнеш да се наблюдаваш за оптимално предлежание. В сайта на spinningbabies казват, че много по-лесно се коригира проблем през 2-ия триместър (макар че при второ+ раждане се предполага, че всичко е по-лесно). Знаеш ли как е разположено бебето? Интересно ще ми бъде да споделиш заради носенето на първото дете със слинг на хълбок и дали ти се е отразило.

Ами бебето още не се е установило в определено предлежание според лекаря - все още е доста подвижно. Макар че аз си усещам - до 1 ден преди последния ми ултразвук все още не беше с главата надолу - усещах движение само много ниско долу, каквото никога не съм усещала при предишната бременност. И 1 ден преди да отида при лекаря за пръв път усетих бебо там където трябва - наистина ехографът показа перфектно предлежание - главата надолу и гръбчето отляво, само че след това пак имаме местене май.
Надявам се слингът да не даде голямо отражение - аз горе-долу редовно се виждам с един кинезитерапевт, който ми намества кокалите, защото преди време имах проблем с едната тазобедрена става и оттам с лумбалната част на гръбнака, дори ми се прищипваха някакви нерви и имах проблеми с органи в малкия таз. Оправиха се откакто почнах да се намествам редовно плюс още няколко други процедури на прочистване и т.н.
Като разбрах че съм бременна сега, извиках терапевта пак да ме намести, за да знам, че стартирам правилно от самото начало - и не съм имала проблеми с гърба през бременността. Сега след някой друг месец пак ще се гледаме, но общо взето поддържам форма в това отношение и се надявам да не ми се отрази на предлежанието и на раждането.
Засега толкоз - по-нататък ако има нещо пак ще разказвам и разпитвам. И другата седмица ще си купувам birth ball, макар че и сега ползвам една такава чат-пат, за да люшкам бебката и да си релаксирам таза.
Целувки на Данаил и на теб, ще се четем пак надявам се.

# 70
  • София
  • Мнения: 2 249
basilisk, супер е това с кинезитерапевта Simple Smile. Изпрати ми, моля те, координати на лични - да ги имам просто така.
За движението на бебето - като ти гледам лентичката сигурно вече ще се установи Simple Smile. Топката е страхотна. Ех, как ме връщаш назад...
Ще чакам да пишеш как се развиват нещата при вас Hug.

# 71
  • Мнения: 4 242
Ива, basilisk,  кажете моля повече за тези топки, както и от къде ги взимате, колко струват, от кога се ползват и т.н.

# 72
  • Мнения: 260
Иве, разказа ти е страхотен.   bouquet  Ще имам предвид материалите, които си дала за второто бебче.  Party

Общи условия

Активация на акаунт