Ех чужбина, ех Англия!

  • 5 793
  • 51
  •   1
Отговори
# 30
о, а за Италия какво се е изписало в този форум  ooooh! направо се 4удя тук ли живея или не

# 31
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
о, а за Италия какво се е изписало в този форум  ooooh! направо се 4удя тук ли живея или не

хм. за Италия забелязвам масово оплакване то4но от неЩата, от които аз съм най_доволна. Thinking

# 32
  • Мнения: 1 526
Биляна, мила ужасно съжалявам за това което си била принудена да преживееш.
За това нехуманно и безсърдечно отношение. Надявам се бързо да се възстановиш. И се радвам че се чувстваш добре и на място в нашата родина. Желая ти всичко добро.
Но, тъй като медала има 2 страни си позволявам да кажа, че точно заради здравната с-ма напуснах втори път Бг.
На 2 год синът ми получи фибрилен гърч. Тогава разбира са не знаех почти нищо за това и много се уплашихме. В болницата в Бг решиха, че е епилепсия и още повече ни наплашиха. И му предписаха диазепам- на дете на 2 год. Дори и без да му направят ЕЕГ. Тогава си събрах куфарите и обратно. Тук за нула време му направиха всички изследвания. Казаха, че това не е епилепсия и се израства.
Въобще 2 раждания имам тук, без да ги усетя и мъжът ми претърпя операция и само хубави неща мога да кажа. Чисто спретнато, професионално, винаги навреме. Никъде и нищо не са ни отказали.

# 33
  • Мнения: 5 475
офф от темата

  Фактите винаги имат само една гледна точка –субективната,т.е. нашия личен опит - на едни добър ,на други лош.  Rolling Eyes
  Може да има много истини,които изглеждат различно, погледнати от различен ъгъл и през различни очила.  Peace
За някои един човек е герой, за други фанатик. Confused

Реалното положение е някъде по средата, обикновено.
Peace

Това ,което написах по-горе е принципно и в никакъв случай не омаловажава голямата лична драма, преживяна от Биляна. Hug
Още веднъж сила и кураж ти желая! Heart Eyes
И скоро да се похвалиш с нова лентичка. Hug

# 34
  • Мнения: 3 098
 Tali ,за вашите лекари само хубави отзиви съм 4увала. Hug

# 35
офф от темата

  [size=7pt]Фактите винаги имат само една гледна точка –субективната,т.е. нашия личен опит - на едни добър ,на други лош.  Rolling Eyes
  Може да има много истини,които изглеждат различно, погледнати от различен ъгъл и през различни очила.  Peace
За някои един човек е герой, за други фанатик. Confused

Реалното положение е някъде по средата, обикновено. [/size] Peace




колкото и филисофски да зву4и, не мога да се съглася  Thinking

# 36
  • Мнения: 5 475
И защо ? Че ми стана интересно?  newsm78

# 37
  • Мнения: 2 292
Биляна, съжалявам zа преживяното от теб.  Дано имате друго бебе и всичко е наред.
НЕ zнам доколко успешно може да е по принцип една бременност с раничка на шийката на матката. Вероятно първо трябва да се иzлекува и след това да се опитва пак. Не zнам.
Имам приятел, француzин, учил в Англия. Каzваше, че в Англия хората се делят на черни и бели (не по цвета на кожата). Поне имаш право на частна zдравна zастраховка, zа раzлика от роднините ми в България, които нямат тоzи иzбор. В България са се отнесли с теб добре, ОК, но колко са оставени на съдбата си?
За Франция, имам роднина , радиолог в Парижка болница. Каzа, че се харчат луди пари zа иzследвания zа някакви  коремни болки например , които се окаzват от гаzове например, zащото са длъжни при оплакване да направят всичко въzможно, zа да не рискуват ... Та не zнам zащо да е лошо zдравеопаzването newsm78

# 38
  • Мнения: 382
Билянка много съжалявам за загубата ти и за ужаса който си преживяла Sad
Аз живея в Норвегия и миналия месец преживях почти същото тук.Не бях бременна,но имам киста.Никой не ми предписа нито лекарства нито се загрижи.Моят мъж също искаше да ме прати в БГ,но аз за сега отказвам.Моето е по-леко.Подкрепям те в думете ти,че в БГ докторите ни са на едно много по-високо ниво(винаги има изключения).
Тали,а за лекарите при вас спор няма.Там се лекуват и си правят операция хората от цял свят newsm10

# 39
  • Мнения: 2 051
Много е тъжно и страшно, съчувствам ти много... Cry
Пожелавам ти много сили и подкрепа.
И още едно хубаво дете, където и да се роди.




# 40
  • Мнения: 490
Биляна съжалявам,въпреки че колкото и да ти съчустваме няма да е утеха за теб ( знам какво е да загубиш и колко тежи)

за нехайството на докторите мога да кажа ,че навсякъде го има и в България - само ,че там ако си платиш обслужването е бързо ( за отношението некоментирам) Тук в Англия съм забелязала,че са много мудни и туткави за всичко,ако се случи пък нещосе престарават с ненужни иследвания и прегледи.
 Били защо непоискаш отговорност на някой,който не си е свършил работата,акоо и тук си мълчим както в България няма да има никакви последици за докторите,поискаи обяснение,поискай да се поеме вината от някой
неоставяй нещата така,поне моят съвет е такъв
п.п спомням си когато пишеше в по-старите теми ,че искаш да отидеш на преглед и се чудех дали си ходила и как е минало...

# 41
  • Мнения: 253
Много съжалявам за случилото си!  Hug
Пожелавам на теб и на семейството ти  много здраве и сили да продължите напред и скоро да се похвалиш с друга бременност!

Иначе безразличие, небрежност и некадърни и мързеливи хора и доктори има навсякъде!  Cry
както в "прехвалената" Англия така и в бг здравеопазването.
Дано сте взели най-доброто за вас решение, и не ти се налгада да пускаш тема с обратно заглавие на тази!

Много успехи!

# 42
  • Мнения: 7 605
За Франция, имам роднина , радиолог в Парижка болница. Каzа, че се харчат луди пари zа иzследвания zа някакви  коремни болки например , които се окаzват от гаzове например, zащото са длъжни при оплакване да направят всичко въzможно, zа да не рискуват ... Та не zнам zащо да е лошо zдравеопаzването newsm78

Аz пък имам друг опит, в спеШното в гр. Грас, южна Франция. Отидох със силни болки в корема, дежурният ми се присмива 4е zаради това отидох, вzеха ми кръв, откриха 4е съм бременна и ме пратиха у дома. Лекарят дори не е пипал корема ми. Ами ако е било апандисит?  Thinking

# 43
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
Биляна, много съжелявам. Физически ще се въстановиш, но психически минава време...
За съжеление това което описваш си е стандартна практика при ранна бременност тук в Англия. Бебето или ще се развие и всичко ще е ОК или не, и тук така процедират-не се хабят излишни средства/изследвания при ранна бременност. Или ще стане или не-и тук така си го мислят и са такива процедурите в болниците. Знам че на теб това не помага, напротив, защото това си е твоето бебе, но си е такава действителността тук.

Дали е по-добро задравеопазването тук или в бг-незнам, в бг загубих майка си заради немърливост на лекарите - хепарин или един прост аспирин два пъти дневно щеше да е достатъчен.
Абе най-вече да сме здрави и господ да ни пази!!!
Биляна съжелявам!

Последна редакция: пт, 25 май 2007, 18:41 от GI

# 44
  • Мнения: 650
Биляна съжалявам!
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт