Ех чужбина, ех Англия!Или преценете дали нашето здравеопазване е толкова зле!

  • 36 138
  • 495
  •   1
Отговори
# 15
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 205
хм, много неприятно. аз имах проблеми в около 9 г.с. май беше. прокървих и веднага се юрнах към паталогична в болницата. отношението на акушерки и лекари беше отвратително, а върхът на всичко бе въпросът на преглеждащата ме лекарка стерилна ли съм била, че съм забременяла чак на 30 Shocked за мизерията и липсата на лукс като топла вода няма да говоря, но хората ме надупкаха здраво 5 дни и (може би и благодарение на тях) след 7 месеца се сдобих с детенце.
честно, много ме учуди, че в Англия може да се случи такова нещо...
преди седмица лежах с малката в Инфекциозно, там пък каква нищета и мръсотия е... но, факт е, че лекарки и сестри бяха много мили и детето ми е здраво, грижиха се, хората, до колкото условията им позволяват.

# 16
  • Мнения: 7 186
Ужас, хем ми стана жал, хем ме хвана бяс, докато чета.
Желая ти бързо възстановяване и да оставиш неприятните моменти зад гърба си  bouquet
Ако имате възможност- съдете ги! Защо мислиш, че няма смисъл?
Аз също имам познати в Англия, и то точно в сферата на здравеопазването, и за мое учудване съм чувала не особено добри коментари за качеството на обслужването.

# 17
  • Мнения: 101
Много съжалявам за случилото се  Cry Желая ти успех и бързо възстановяване  Hug Останалото ще оставя без коментар  Tired

# 18
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Ужас Shocked. Чувала съм подобни неща, но това наистина е потресаващо. И си много права - тук ще отидеш на частно поне, а там...

Желая ти бързо възстановяване и забравяне на случилото се (ако такова нещо може да се забрави въобще)!

# 19
  • Мнения: 884
 Биляна ,това е наистина ужасно!  Outta Joint
Имала съм подобен  лош опит с тукашните болници малко след като родих,но за  късмет ми  се размина поради навременно напускане на болницата.  #2gunfire
За сметка на това частното здравеопазване  е много добро и не толкова скъпо(в сравнение с Америка напр.) ,даже и без застраховка.
За справка ти давам само- 150£ консултация,40£  smear test +70£лабораторно изследване - и това на Harley str.-най-скъпите кабинети в UK. От там нататък   с бърза диагноза винаги може да се предприеме нещо ,та дори и обратно в Бг.

# 20
  • Мнения: X
Биляна, много съжалявам за това, през което си минала и искам да ти кажа "евала", че описа всичко. Чувала съм почти същата история, преживяна също в Англия, разликите са минимални. Винаги съм смятала, че отношението към бременните в България е далеч по-добро от това в други държави, ама като се е рекло, че ни е смотана системата.......

Пожелавам ти бързо възстановяване и физически и психически и никога да не ти се налага да преживяваш подобно нещо отново!

# 21
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
               Благодаря ви на всички за милите думи, за мен те значат много повече отколкото може да си представите Cry Cry Hug
 Относно препоръките ви за съд....там системата просто им е такава.За тях това е нормално.Лекаря ми в БГ също ме попита дали имам снимки от видеозона за доказателство.Аз исках, но отказаха да ми ги дадат.Това ще е безсмисленно дело, което ще се точи с години.Ще ме викат за свидетел, но повярвайте ми аз не мога да отида в момента там.Изживяването и омразата ми е голяма.
 Когато бях в болницата с много уговорки се съгласиха детето да легне с мен на леглото.Там нямат болнични стаи.Един голям салон и леглата са разделени със завеси.С детето легнахме в 6ч. сутринта, а към 8.30ч. започнаха да носят на болните кафе и закуска.Александър се събуди и лежеше и си мълчеше.За 24ч. на едно две годишно дете му се бяха събрали 2ч. сън.Влизаха при нас с подносите, четяха ми диагнозата и ми казваха да не пия и да не ям нищо.Как някой не попита това дете не е ли гладно и дали не му е нужна закуска?!Просто от човещина да попитат.Обадих се на мъжа ми който беше отишъл за колата да му вземе храна.По едно време влезе една санитарка чула, че говорим с акцент.Попита от къде сме, а тя каза, че е от Румъния.Та само тази жена попита следното:"Това детенце какво ще закуси?Да му донеса ли сириъл, сандвич, или мляко?".Благодарих и и казах, че мъжа ми ще донесе храна.Като излезе се завих през глава и заплаках като магаре.Трогнаха ме думите на жената, трогна ме човещината.По-късно се върна и я помолих за поне една превръзка.Жената се върна след минута като ми носеше огромен пакет с превръзки.Сега пак ми се насълзиха очите като се сетих за жеста и.Колко малко му трябва на човек!

# 22
  • Мнения: X
Биби, просълзих се Cry Confused .
Била съм в Германия и не искам и да си спомням какво преживах - такава студенина и лицемерие рядко се срещат. Беше преди 3 години, но още го сънувам понякога. Оправяй се бързо Hug  Heart Eyes Hug

# 23
  • Варна
  • Мнения: 178
Толкова много съжалявам Билянка за всичко,което си  изтърпяла през тези месеци!Надявам се след този кошмар да се случват само хубави неща каквито твоето добро сърце заслужава!Да успееш  да подтиснеш и забравиш мъката и гнева,и да се радваш на живота си.Моят съпруг преживя инцидент с изгаряне в Англия, и няма да забравя помоща,която ми оказаха Билянка и  Илия.Тъй като аз останах около месец при него в болницата/болница,която е печелила само първи места в някакви техни конкурси/ мога смело да заявя,че имам някаква представа от нивото здравеопазването там.Все още се чудя дали е национална черта невероятното спокойствие и безразличие на персонала-лекари и сестри, без значение колко шокова е била ситуацията-много силни болки,висока температура и др.Хигиената беше на учудващо ниско ниво - мие се и се минава с прахусмукачка на два ,понякога до четири дни.След като се прибрахме в България посетихме специалист по изгаряния и пластична хирургия,беше му интересно да види работата на свои колеги-каза че операцията е направена добре,но беше потресен от  странния следоперативен метод на лечение,а именно: на съпруга ми му бяха направени две пластики с присаждане на кожа и след като една седмица беше с превръзки с мехлеми и бинтове му залепиха съвсем обикновен лейкопласт без марля отдолу,директно върху незарастналите рани/с голяма площ/ като при всяка манипулация за да се свалят лепенките ползваха обикновен зехтин,можете да се досетите за огромната болка която изтърпяваше.Останахме в болницата още около три седмици без лекарства,без мазане, само отлепяне и залепяне на пластири, а с тях и на присадената кожа!Ако става дума за пари то здравната застаховка на съпруга ми е висока но  самостоятелната стая не промени начина на лечение.У дома му бяха направени съвсем други превръзки и лечението и съветите бяха коренно различни.За две седмици имаше огромен напредък.И си мисля точно със здравето ли са решили да правят компромиси в Англия?!

# 24
  • Мнения: 27 524
Скапана чорла, все ми се събира рев напоследък  Crossing Arms Тук е мааалко по-добре. Е, да, аз си раждах сам сама в стаята с мъжа ми, акушерка дойде след като излезе главата. Записването на час за лекар става след 2 или 3 месеца, освен ако не е частен. На дъщерята на Тайна лекарите са виновни, да, защото я оставиха 4 дни с перитонит, всеки знае колко е опасно това. По твоя случай сме си го говорили, знаеш  Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 4 390
Билянка Heart Eyes, много, много съжалявам за всичко, което си преживяла! Cry
И аз съм потърпевша от чужбинското здравеопазване, така добре
те разбирам...

Пожелавам ти бързо да се възстановиш и да не ти се случва никога отново да
преживяваш подобни неща!

  Hug

# 26
  • Мнения: 1 002
Биляна , съжалявам за твоите перипетии ,
дано всичко лошо е зад гърба ти


не мога да не отбележа отсъствието на една дузина форумки , които биха написали около стотина пъти словосъчетанието ''тая скапана страна'' , ако случката бе станала в България

# 27
  • Мнения: X
Направо съм потресена от историята ти!
                                                                                                                                                             Бях 4увала за такива истории и за Швеция и  когато пристигнах тук, бях бременна в трети месец и много се притеснявах дали ще ми обърнат внимание, нямах нито застраховка, нито  personnomer / това е ЕГН / . С приятелят ми решихме, 4е ако не ми обърнат нужното внимание, ще  се върна  да родя в БГ. През цялата бременност само веднъж ме прегледаха с видеозон, и то след настояване и молби от моя страна. Все ми казваха, 4е вси4ко е нормално и 4е в Швеция използват ехо граф само в краен слу4ай. На прегледите ми изследваха само урина, кръвно, 4ат -  пат кръв и ми мереха корема с метър  Rolling Eyes. За пола на бебето можеше само да гадаем. Но пък самото раждане мина много добре. Приеха ме в 06.30 сутринта, настаниха ни в отделна стая с милото  / той ми беше превода4  Laughing /, през половин 4ас ме преглеждаха, докараха ми апарат с райски газ, слагаха ми обезболяващи, и ве4ерта родих нормално без никакви разкъсвания. После ни настаниха пак в отделна стая тримата / тук бебета не ги взимат, оставят ги с мамите/. Хигиената беше на много високо ниво, самата болница беше като хотел.
  Подариха ми и две торби с подаръци за бебето. И вси4ко това без да съм работила в страната, без да имам застраховка и без да съм плащала данъци.
  А на теб ти пожелавам  бързо възстановяване и сила да го преодолееш! Успех!  Hug
  

Последна редакция: чт, 24 май 2007, 20:39 от Анонимен

# 28
  • Мнения: 1 100
Съжалявам. Аз нямам представа какво е здравеопазването в различните страни, но предполагам, че има хора и хора. Зависи на кои ще попаднеш.

# 29
  • Мнения: 1 288
много съжалявам за всичко, което си преживяла. пожелавам ти сили и бързо да забравиш кошмара, макар че едва ли е възможно.
аз когато бях бременна тук в бг, вярно, че ходех в частна клиника, но лекарката ми е ставала посред нощ, идвала е в клиниката да ме преглежда и не ми е взимала нито лев.
тук все някой ще те прегледа- било с връзки, било на частно. отношението е друго- има съчувствие някакво.
прегръщам те, бъди силна  Hug

Общи условия

Активация на акаунт