Къде НЕ слагат епидурална упойка?

  • 600
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 476
И по-конкретно в Пловдив? За ВМИ вече ясно, че не слагат, но има ли и други болници в които отказват да обезболяват раждането или пък не отказват директно - казват, че ще сложат, но в крайна сметка това не се случва? Ще съм ви благодарна, ако говорите от опит мили мамчета!  Hug

# 1
  • Станимака
  • Мнения: 123
 Аз родих във ВМИ, там може да сложат ако го заявиш при приемането, но ще се опитат да те разубедят като започнат да ти обясняват колко е вредна епидуралната упойка. За друга болница не знам.

# 2
  • Мнения: 476
Аз лежах във ВМИ половин месец и от акушерките знам, че няма да сложат в крайна сметка. А това, че е вредно е странно, тъй като пълната упойка е доста по-вредна - тя стига до плода и то 100%, все пак е венозна! Професорът бил забранил да слагат епидурална...

# 3
  • Мнения: 565
Във 2 градска и окръжна май също не слагат.  newsm78

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
Аз знам че слагат само в Весела,Селена и Торакс.
За окръжна май трябва да се направи уговорка анестезиолог.

# 5
във ВМИ слагат ,но трябва предварително да се уговориш с анестезеолог.
Няма да са във възторг докторите  Close , но  нямат избор след като ти  я сложат.

# 6
  • Мнения: 7 186
В Окръжна слагат само с предварителна уговорка с анестезиолог. Иначе не.
В болниците, където не обезболяват раждането на желаещите жени, е обикновено защото има недостиг на анестезиологични екипи или други неуредици, а не защото не искат да слагат.
Затова тези неща се уговарят предварително.
Аз също не харесвам епидуралните и спиналните анестезии, но това си е мое мнение.

# 7
  • Мнения: 2 005
В Окръжна слагат само при предварителна уговорка с анестезиолог,но не всеки лекар от там ще се съгласи и на този вариант.Странно,но изчетох доста за епидуралната в чужди издания и навсякъде я препоръчват горещо,какво й е лошото незнам   newsm78  Възможните временни неприятни последствия са по-малко от предимствата й    Peace

# 8
  • Мнения: 46
Аз знам че слагат само в Весела,Селена и Торакс.
За окръжна май трябва да се направи уговорка анестезиолог.

# 9
  • Мнения: 3 356
... А това, че е вредно е странно...
Изобщо не е странно.Ако си с дископатия и не дай си боже с друг проблем на прешлените,за който не подозираш,може цял живот после да съжаляваш за решението си да родиш с епидурална упойка.Но все пак всеки решава за себе си  Peace

Общи условия

Активация на акаунт