Шарка и кърмаче в къщи

  • 2 089
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 372
Днес сина ми се разболя от шарка.Личната ни лекарка ме успокои ,че бебето няма да се зарази ,но аз не знам дали съм я прекарал и дали няма да ме повтори(пази боже) , Praynig  а кърмя.На малкия преди 3 дни сложихме ваксина Пентаксим силно се надявам да не се получат усложнения .От притеснения ми понамаля и кърмата...Изследвания за антитела мога да си направя чак в понеделник  newsm45
Доста съм объркана и притеснена за малкия,а ако се разболее и с тези ваксини.....Личната ни лекарка е спокойна,но аз не съм ... smile3518 Weary
Споделете,моля вашия опит !!

# 1
  • София
  • Мнения: 896
Веднага споделям.
Преди две години голямата ми дъщеря се зарази от братовчед си. Малката, тогава на 2г3м, още я кърмех. Аз самата съм боледувала от шарка на 16 години. Малката ми дъщеря не се разболя, въпреки, че почти непрекъснато се вреше при кака си. Тази година обаче си я прекара, заедно с почти всички деца от детската градина.
Така, че според мен, ако си прекарала шарката,със сигурност бебето няма да се разболее сега. Ако ти не си боледувала и се заразиш, вероятно и бебето ще се зарази, но ще има незаменимата помощ на твоите антитела.  bouquet

# 2
  • Мнения: 384
Това което знам от майка си защото не помня е че като са ми правили питка на 40 дена съм се заразила и с шарка, е прекара ла съм я нищо и не помня, майка ми ме е кърмила, тя не се е разболяла. всичко е строго индивидуално. Пожелавам ти да ви се размине шарката

# 3
  • Мнения: 214
Е и в нас имаше случай на шарка и аз не я бях карала да чукам на дърво ни аз ни малката ми принцеска се разболя а не съм спирала да я кърмя но мамите са прави при всеки е строго индивидуално

# 4
  • София
  • Мнения: 1 252
Мъжът ми изкара шарка само преди 2 седмици. Според лекарите малкия няма да се разболее, защото съм изкарала шарката и с кърмата си му предавам антитела. Все още детето не се е разболяло.

# 5
  • София
  • Мнения: 372
Много ви благодаря  за отговорите  Hug Силно се надявам да я прескочи Мишо .Страхме е заради ваксините ,иначе ..когато тогава
Раче ,дано да ви се размине и на вас

# 6
  • Мнения: 532
За каква шарка става въпрос - варицела ли?

# 7
  • София
  • Мнения: 248
Зависи за каква шарка става въпрос. Ако е варицела и ти си боледувала, може би няма да се разболее. Стискам палци, да не се разболее бебчето  Praynig

# 8
  • sofia
  • Мнения: 562
Спокойно!
Малката беше на по-малко от два месеца, когато голямата ми дъщеря се разболя от шарка-варицела. В редки случаи малки бебета до 6 месеца се разболяват от шарка, ако майката има имунитет. Ние обаче бяхме от малцината- късметлии. Никак не съжалявам обаче. Каката я сърбеше ужасно силно за около 2-3 дни, а при мъничето шарката мина много леко. Имаше наистина много пъпки, но не е вдигала Т, не и остана нито един белег, а сега има имунитет за цял живот  Simple Smile. Така, че не се знае дали не е по-добре да я изкара, ти не позволявай на баткото да целува бебето, но истината е, че повече от това не би могла да направиш, защото човек е заразен два дни преди да избият пъпките, докато завехнат, т.е. той може вече да го е заразил. Колкото до кърменето не съм спирала да я кърмя, то по никакъв начин не пречи.

# 9
  • Мнения: 97
Два примера за това, че е строго индивидуално.
Големият ми син беше на седем месеца, когато аз се разболях от варицела.Тогава вече не го кърмех, но и без това какъв имунитет да предавам.Е, въпреки всичко той не се разболя.
Миналия месец обаче я хвана и я изкара... средна работа.Аз още кърмя малкия и си мислех, че е малко вероятно да се зазрази.Да ама две седмици след брат му излязоха пъпки и по него.
На същата възраст, кърмен от майка с имунитет и пак няма гаранция.Друг въпрос е, че я изкара по-леко от брат си.

# 10
  • София
  • Мнения: 372
Много ви благодаря за споделения опит   bouquet  Hug
Вероятно и малкия ще се разболее-на няколко пъти заварих баткото да го гушка и да му целува ръцете  #Crazy .Примирих се и чакам да избият пъпките.Ваксината вероятно ще отложим.Хубавото е че вече преминава и пъпките почти са завехнали .лошото е ,че на 1ви юни ще сме си в къщи.
Още веднъж ви благодаря за отговорите   bouquet

# 11
  • София
  • Мнения: 372
И малкият се разболя  newsm45 newsm45 newsm45
Само се моля да я изкара по-леко и без много пъпки

Общи условия

Активация на акаунт