Каква закуска давате?

  • 2 211
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Plovdiv
  • Мнения: 242
Каква закуска давате на вече захраненото бебе?Ние все още сутрин сме на кърма, понякога към 10 часа плодово пюре или сок , но по-натаък май трябва да въведа и попарата??Как е при вас?

# 1
  • Мнения: 5 401
В 7,30 - 8 ч. кърма, в 10,30 каша с плод и пак кърма. Плодовото пюре давам в късния следобяд.   bouquet

# 2
  • Мнения: 8 242
Попара не съм давала, не мисля и да давам Simple Smile
На вашата възраст, а и до сега, не обича особено закуската - цяла нощ като е сукал най-много да хапне 3-4 лъжички.. Правя грис (царевичен или пшеничен), овесени ядки (и/или пшеничени ядки), кремче с нишесте (царевично), оризова каша, каша от елда,  кус-кус, с плод или без, или само плод.. Понякога и манджа давам направо (ако е станал след 10-11, което се случва доста често..)
Аз глутена го въвведох 11 месец чак, а хляба още не съм, масло давам от 2-3 дни, сиренето е в далечно бъдеще, та попарата няма шанс засега  Mr. Green

Последна редакция: сб, 26 май 2007, 09:16 от duhi_puhi

# 3
  • София
  • Мнения: 1 368
В 7 часа кърма,в 10.30 редувам попара,кус кус,грис.

# 4
  • Мнения: 241
Dida_t, ако може да използвам темата ти: имам един въпрос към тези, които на закуска дават грис, кус-кус, бисквити, каша и др. такива. Предполагам на обяд давате зеленчуково/месно пюре. А следобяд  какво давате??

# 5
  • Мнения: 8 242
Dida_t, ако може да използвам темата ти: имам един въпрос към тези, които на закуска дават грис, кус-кус, бисквити, каша и др. такива. Предполагам на обяд давате зеленчуково/месно пюре. А следобяд  какво давате??

Пак нещо такова или само плод. То няма много избор - 2 закуски - сутрин и след обед и 2 манджи - на обед и вечер  Mr. Green

# 6
  • София
  • Мнения: 1 368
Dida_t, ако може да използвам темата ти: имам един въпрос към тези, които на закуска дават грис, кус-кус, бисквити, каша и др. такива. Предполагам на обяд давате зеленчуково/месно пюре. А следобяд  какво давате??
Приготвям кисел или кремче с натурално нишесте,също и плидово пюре с бисквити.Понякога давам и от пюретата Лека нощ.

# 7
  • Plovdiv
  • Мнения: 242
 Масло и сирене и аз още не съм дала, но глутена вече го въведах. duhi_puhi какви са ти съображенията за по-късното въвеждане на глутена?Аз четох ,че след 6 месец може да се въведе вече? А и за тези пюрета ден и нощ-аз взех едно такова на ХИПП но като чета съдържанието виждам и сметана , а за нея знам ,че май след годинката е добре да се веведе??

# 8
  • Мнения: 487
Аз четох ,че след 6 месец може да се въведе вече?
Ето една статия за глутена http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1123
И аз мисля да го въведа в 10ти месец.  Peace

# 9
  • Мнения: 5 277
аз вече им давам попара от една - две седмици,не винаги с голям успех Confused Опитах да им дам и овесени ядки пак приготвени с масло и  сирене,но не бяха очаровани,момиченцето направо повърна само като го опита,сигурно е голяма Sick не знам ако им ги приготвя с мляко дали ще е по-различно,трябва да пробвам. Давала съм също и елда с банан,но не се хареса особено. Освен това не знам като се приговя закуска само от плод и някакви бисквити например или ядки няма ли да им липсва млякото?Ние се кърмим все още и все пак предпочитам и закуската да съдържа млечен продукт.Към мамите,които приготвят грис и кус-кус - пак ли с мляко ги  приготвяте или с вода и сирене?

# 10
  • Мнения: 294
Аз давам сутрин попара (с бисквитки, иначе не иска ), а следобед давам плодово млекце или сиренце (готови ,тук има специални бебешки с по-малко захар и истински плод ).
 Да питам и аз- с какво да разнообразя закуската, моят глезеник яде само неща, който му пасирам и са леко течни... newsm78

# 11
  • Мнения: 1 081
Айде и аз да попитам за пореден път, хем да се запиша да следя темата? Кашите, кус-кус-а, овесените и т.н. мацаници с мляко ли ги правите?Или кърмите преди/след това?

# 12
  • Мнения: 1 949
Dida_t, ако може да използвам темата ти: имам един въпрос към тези, които на закуска дават грис, кус-кус, бисквити, каша и др. такива. Предполагам на обяд давате зеленчуково/месно пюре. А следобяд  какво давате??

На закуска давам кус-кус, царевичен грис със сирене и масло, попара, филийка със сирене или кашкавал. Следобяд давам по-скоро сладките храни  - бисквити с мляко (кисело или след годинка - прясно), корнфлейкс с плодове, пшеничен грис, кисел, кремчета, кроасанчета с ванилов пълнеж. Преди годинката давах и каша, но от известно време, откакто вече опита "храните за големите", не иска каши.  Joy

# 13
  • Мнения: 1 949
Айде и аз да попитам за пореден път, хем да се запиша да следя темата? Кашите, кус-кус-а, овесените и т.н. мацаници с мляко ли ги правите?Или кърмите преди/след това?

Ако имаш предвид прясно мляко - май сте още малки за него. Аз поне го въведох след 1г 1м, т.е. след като спрях да кърмя. Иначе, ако вече си давала кис.мляко, мисля че е въпрос на вкус. Аз лично кус-кус с кис.мляко не бих яла  Sick Но пък овесени ядки с кис.млекце - мммм даааа  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 1 081
Забравих да спомена, че Мартин е с АБКМ, наследена от мен...До ден днешен не ям нищо млечно и нищо с каквото и да е с мляко, понякога само кисело, и то от страх за зъбите ми:). Така че се чудя просто с какво да компенсирам кърмата...

# 15
  • Мнения: 1 432
За закуска двам плод или плодово пюре.Не сум се замисляла за кус-кус  newsm78
Но има и друго нещо,4е той като е сукал цяла нощ и торта д аму предложа няма да е гладен ,така 4 е и от това зависи какво ще хапне,не6то по-леко и нещо засищащо  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 1 440
Ние закусваме пасиран банан с кърма и бисквити (понякога добавям и някакъв друг плод), но за сега това има нйа-голям успех при злоядото ми дете Mr. Green Следобяд давам или плодово пюре, или готова плодова каша на Хип или Алете (поне са разнообразни, и овес, с ориз, мюсли и т.н.). Веднъж сварих овесени ядки и ги сложух в кашата и тя отказа да яде newsm78 Повече не съм давала, а мисля, че е доста вкусно Thinking

# 17
  • Мнения: 3 760
До 12-15 часа е само на кърма. Тогава окончателно става и направо обядва.

# 18
  • Мнения: 1 081
До 12-15 часа е само на кърма. Тогава окончателно става и направо обядва.

А бе хора, какво ги правите тия деца, че да спят до толкова късно??? Моето диване си ляга посреднощ, не спи, разбира се, и в 5:30 е като репичка покатерен отгоре ми. Иначе през деня го водя по градинките, лази, учи се да ходи, за 1 минута не седи мирен, уж се измаря...Какво е това спане да обяд, леле, как ви завиждам...

Sorry за офф-а, ама не се стърпях да питам...

# 19
  • Мнения: 196
Аз четох ,че след 6 месец може да се въведе вече?
Ето една статия за глутена http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1123
И аз мисля да го въведа в 10ти месец.  Peace
Ами, ако детето не дава симптоми на тази болест, значи  организма му добре понася глутена. Дали пък дразненето не се осъществяват вътре в организма, там където е тънкото черво, без тялото да дава някаква реакция, след като е постъпил глутена? Ми то в такъв случай може и от водата нещо да ни има. Ние как ще разбереме, след като пиеме вода и нищо ни няма.То вътре в организма става нещо. Може да имаме алергия към водата
    Вече почвам да се замислям дали му няма нещо на моето детенце,след като съм въвела глутена след петия месец с попарата.О забравих, в попарата има и сирене.Трябва да му пусна изследване да видим дали няма АБКМ заради сиренето,което е млечен продукт.Аз му правя прясно мляка с грис,прясно мляко с ориз, нишесте с прясно мляко и др. Но не мисля, че е нужно  изследване след като детето не дава никакви симптоми за хранителна алергия

# 20
  • Мнения: 1 091
Днес за пръв път предложих по-сериозна закуска към 10 ч. - каша. Досега все не ми се получаваше с опитите. То и ние по цяла нощ си цокаме... hahaha За пръв път давам млечна каша и много се хареса. Е хапна 100 гр. и после си поцока пак...

# 21
  • Мнения: 1 503
Редовно закуската ни е плод,а обяда ни е към 1 часа.Та до тогава сме на плод и понякога на 1-2 бисквитки newsm78
Кашата ни е следобед Wink

# 22
  • Мнения: 1 081
Но не мисля, че е нужно  изследване след като детето не дава никакви симптоми за хранителна алергия

Звездичка, тук никой никого не кара да прави нищо:) Информацията е за майки, които ЖЕЛАЯТ да са информирани от повече и различни източници, освен педиатрите. Освен това, според разни други източници, именно алергиите са чумата на 21 век.

Радвай се, че ти е здраво детенцето, храни го с каквото и както намериш за добре Peace

# 23
  • Мнения: 8 242
Масло и сирене и аз още не съм дала, но глутена вече го въведах. duhi_puhi какви са ти съображенията за по-късното въвеждане на глутена?Аз четох ,че след 6 месец може да се въведе вече? А и за тези пюрета ден и нощ-аз взех едно такова на ХИПП но като чета съдържанието виждам и сметана , а за нея знам ,че май след годинката е добре да се веведе??

За глутена - просто така се получи - пробвах в 10тия месец, ама повърна след това (не знам от глутена ли беше, но изчаках за всеки случай). Не виждам смисъл да го тъпча още от сега с хляб, кроасани, солети и бисквити..
И пюрета Ден и нощ не съм давала и изобщо не мисля да ги купувам - в тях също има мляко, и хич не е АМ..
За сметаната - туй при нас доста ще почака  Wink

zvezdi4kata, храни си детето както смяташ за правилно и не обиждай наляво-надясно.. Радвай се, че сега на детето ти му няма нищо.. макар че доста реакции могат да позакъснеят с месец и години дори..

Аз с детето си не играя на руска рулетка. Предпочитам да му дам нещо месец-два по-късно, отколкото цял живот да не може да го яде или да стане нещо по-лошо със здравето му..

# 24
Ние се кърмим 2-3 пъти нощем и сутрин към 6,7,или 8 зависи кога се събуди сме на кърма, после към10-11ч. пасиран банан и кърма,но кърменето е по негово желание,към14ч. плодова каша  и понякога пак си иска кърма а в18ч. кърмене и в 20-21ч. зеленчуково пюре-домашно и ако се сети пак кърма въведох глутена към11месец ,а желтъка чрез пъдпъдъче яйце пак там,месо още не съм въвела много ме притеснява качеството му и за сега го отлагам,надявайки се да намеря подходящото месо.Сега е на 1г.1м. но корегирана възраст1г.

# 25
  • софия
  • Мнения: 25 399
Ние не се кърмим през нощта, откакто Мина стана на 11 дни - сама спря да се буди. Не съм заменила и нито едно ядене - каквото и да давам, преди това кърмя. Захраних я на навършени 6 месеца и въведох глутена около 9ти месец. Слава Богу, за сега, нямаме алергии.
5-6 ч. - кърма
10 ч. - кърма, прясно пасиран плод (давала съм круша, ябълка, авокадо, манго, банан, череши), към които понякога добавям овесени ядки или елда. За разнообразие, от време на време давам попара.
14 ч. - кърма, зеленчуково/месно пюре
18 ч. - кърма, плодово пюре на Хип, Семпер, Сънвал или кисел/грис/бисквитки на Хип с плод (общо взето вариация на сутрешното)
21-22 ч. - кърма

# 26
  • Мнения: 5 026
Попара въведох около 9 месец. Можеш да даваш каша.

# 27
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 922
Zvezdi4kata, не се притеснявай за глутена. Има изследвания, доказващи, че късното въвеждане на глутеносъдържащи житни храни увеличава риска от алергии и целаикия. Предполага се, че е заради склонността на поотрасналите вече бебета да хапват по повечко. Общо взето според специалистите на запад, поне съдейки от четеното, а и практиката тук, където живея, глутенът може да се въвежда след 6-ти месец. (ако си захранил след 4-ти, може и по-рано, стига да не е първа храна). Евентуално се изчаква по-дълго с пшеницата, до към 8-9 месец, като потенциален алерген. Ако бебто не проявява реакция обаче, няма нужда от притеснения. Важно е да се не бъде първа храна, да се въвежда  постепенно, по малко, за да няма натрупвания, които евентуално да предизвикат негативен ефект. Специално за целиакията, фамилната обремененост си остава основен фактор, предразполагащ към заболяването, а и ако въвеждането стане докато бебето кърмено - рискът е още по-малък.

# 28
  • Мнения: 1 947
  Я аз да ви питам Simple Smile - как смесвате плод и елда? Тя е на зърна...

# 29
  • Мнения: 1 081
Елдата я сварявам/според указанията на опаковката-за 15 минути, после я оставям още 15 под похлупак/, и я пасирам, след което добавям готово плодово пюре. И си изяждам бърканака сама после, защото на Мартин хич не му харесва. Иначе инстантната каша от елда се харесва на повечето деца, за разлика от натуралната, според моите наблюдения. Можеш ако не пасираш храната вече, към готовата каша да добавиш настърган плод, ила сварен и намачкан. Но ако детенцето ти предпочита все още "гладка" храна, натуралната елда не става...

# 30
  • Мнения: 487
Но ако детенцето ти предпочита все още "гладка" храна, натуралната елда не става...
Аз скоро мисля да въведа елдата.. Значи като за начало по-добре да му взема инстантна каша ?

# 31
  • Мнения: 1 081
Според мен-да! ХИП е подходяща, БЕБИ например е със захар. Да не говорим, че инстантната каша е далеч по-вкусна от натуралната...За това и не настоявам Мартин да я прояде, щото и на мен ми е малко гадничка...

# 32
  • Мнения: 2 614
Обикновената елда (не в инстантната каша) мирише доста неприятно, и на вкус не ми допадна, на детето също, а каши много обича все още.
Иначе елдата е много полезна, богата е на желязо, но не успявам да пробутам повече от 1-2 лъжици от нея!
Успех!  Peace

# 33
  • Мнения: 1 947
Елдата я сварявам/според указанията на опаковката-за 15 минути, после я оставям още 15 под похлупак/, и я пасирам, след което добавям готово плодово пюре. И си изяждам бърканака сама после, защото на Мартин хич не му харесва. Иначе инстантната каша от елда се харесва на повечето деца, за разлика от натуралната, според моите наблюдения. Можеш ако не пасираш храната вече, към готовата каша да добавиш настърган плод, ила сварен и намачкан. Но ако детенцето ти предпочита все още "гладка" храна, натуралната елда не става...
   Благодаря! Аз никога не съм и пасирала - сметнах, че при захранване в седмия месец това е излишно, а и тя добре се справя. Имах предвид, че щом е каша, сигурно не е от зърна. Joy А на мен не ми хареса много на вкус. Аз правя така "каша" от овесени ядки с настърган плод - залято с малко гореща вода - с ябълка става най-сладичко. Пък инстантна не съм виждала тук.

Общи условия

Активация на акаунт