Трудно ака

  • 1 675
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 635
Здравейте, бебка не  е акъла от вчера сутринта и по принцип трудна ака , непомага и термометър какво да правя ???

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 809
Ако сте на кърма-масаж на коремчето по часовниковата стрелка.Ако сте на АМ-малко по-топличко/но го пробвай задължително/, и пак масажче.

# 2
  • Русе
  • Мнения: 2 354
масаж на коремчето....Винаги помага!
и както Margo71 ти е казала млякото да е мъъъъъничко по-топло от обикновено!

# 3
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Ние също имахме проблем с акането. Кърмихме се и за това за млякото не мога да дам съвет. Аз правех масаж на коремчето по долуописания начин и сгъвах леко крачетата към коремчето. При екстрени случаи, когато не е акал по 3-4 дни прибягвах до термометъра. Знам че не е полезно и за това само в краен случай съм го прилагала. Не винаги е имало успех.
Гледам че сте доста мънички и мисля че е добре да се консултираш с педиатъра ви ако това ви е системен проблем.

# 4
  • Мнения: 77
С дъщеря ми имахме такъв проблем,беше на кърма и пак не можеше да се изхожда и масажа по коремчето не помагаше. С тернометъра ставаше от начало ,но с течение на времето и това спря да действа някой път се налагаше и клизма да правим  Cry  След това минахме на сироп Дуфалак- имаше ефект от него, оказа се че има лениви черва  , като порастна и мина на обща храна се оправи. Но най-добре е да се консултираш с педиатър, ако продължават оплакванията, а мисля че има и специални млека за този проблем.

# 5
  • Мнения: 959
нормално е неакането до 72 часа

# 6
  • Мнения: 108
Аз забелязах, че капките против колики помагат в случая. ние ползваме mylicon Peace

# 7
  • Мнения: 676
Има и един такъв момент,ако е на кърма да не е достатъчно яденето и детето просто да няма какво да ака-ние имахме този проблем и затова го споменавам.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 522
нормално е неакането до 72 часа
  Peace Не бих предприела нищо за този период. След това, ако все още не е акала мамите са ти написали-масаж, упражнения с крачетата и консултация с педиатъра.

# 9
  • София
  • Мнения: 928
Ако се кърмите е нормално да не ака всеки ден. Според нашето педи, за проблем с акането и до термометър трябва да се прибягва ако не е акал 3 дни. Ние по едно време акахме през ден. Сега сме всеки ден - след сутрешното папо  smile3550

# 10
  • Мнения: 244
И аз имах проблем с акането и давах дуфалак.НО сега откакто мина само на  2 млечни хранения нямам проблем,ака по 2-3 пъти на ден Simple Smile

# 11
  • София
  • Мнения: 1 043
Не казваш как се храни. При изключително кърмените бебета до 10 дни неакане не е притеснително.

# 12
  • Мнения: 76
И моята Вики има проблеми с акането- сигурно защото е само на кърма, но най много е стискала 4 дни, казаха ми, че до 10 дни не е проблем, но си представям колко и е тежко на 2- 3 ден. Правя и масажи и свивам крачетата, но не винаги помага...Ако кърмиш е по- добре да пиеш топло мляко или да ядеш овесени ядки, отколкото да даваш лекарства на бебока Simple Smile

# 13
  • Мнения: 215
Ако е на кърма яж овесени ядки и сини сливи (варени или както ти харесват). А напъва ли се за акане? Ако няма напъни не се притеснявай.

Последна редакция: вт, 29 май 2007, 14:13 от e_mili

# 14
  • Мнения: 498
Мамите са ти писали достатъчно.Само искам да споделя,че и при нас докато бяхме само на кърма Яна акаше на 2-3 дни веднъж.Наблюдавай изпражненията...при нас си бяха кашави,т.е. не беше запечена и наддаваше добре,аз не се притеснявах.Съветвам те да спреш с термометъра,защото се свиква...ще си навлечеш по-големи неприятности след това.Ако има нещо,което наистина те притеснява-консултирай се с лекаря си. Peace

# 15
  • София
  • Мнения: 790
Рали имаше период на нередовно акане когато беше на 2-3 месеца. Кърмехме се и аз хапвах повече овесени ядки и други разхлабващи храни. Правех масаж - не помагаше много. Стигали сме до 9 дни неакане. Педиатърката ни предписа дуфалак.

# 16
  • Мнения: 5 362
Аз забелязах, че капките против колики помагат в случая.
И аз това съм забелязала Peace
И до ден днешен усетя ли,че има проблем й давам Еспумизан или Мезим Форте.
Става и с Дуфалак.

# 17
  • Мнения: 635
Благодаря ви , но не сме акали 3 дни и педито препоръча да пробваме с термометър, но и това не помогна , а аказ че не е хубаво с медикаменти защото понякога от тях се обезводнявали и може да влезем в болницата  и така ме е страх !!!  Cry

# 18
  • Мнения: 318
При изключително кърмените бебета неакането до няколко дни е нещо което не бива да те притеснява,стига бебчето да е спокойно.Докато ние бяхме само на кърма беба акаше на 4дни,правех и масажчета и леко притисках крачетата към коремчето.Сега,когато въведах обедното пюре,започна да си ака всеки ден.Не прибягвай до лекарство,защото това не е решение на проблема,a и бебенцето ти е много малко.Това се препоръчва в краен слyчай.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 289
той и моят бебон от 3 дни не е акал,ама какво да се прави... Weary

# 20
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Когато беше на 4-5 месеца имаше проблеми с ходенето и му давах Дуфалак! Не знам защо, но аз лично не вярвам на приказките, че кърмено бебе е нормално да не ака повече от седмица!

# 21
  • Мнения: 1 910
Благодаря ви , но не сме акали 3 дни и педито препоръча да пробваме с термометър, но и това не помогна , а аказ че не е хубаво с медикаменти защото понякога от тях се обезводнявали и може да влезем в болницата  и така ме е страх !!!  Cry
Така и не каза на кърма ли е бебто ти. Това не е без значение. До седем дни е съвсем, ама съвсем нормално да не ака. Важното е да има мокри памперси. Т.е. да пишка. Пишка ли кокото обикновенно - не се е обезводнила.
Моето бебе беше на смесено - АМ и кърма и пак минаваше за нормално да не ака по една седмица. Не знам твоя педиатър как не ги знае тия неща и ти предлага веднага "термометърчето".   #Silly
Ако даваш АМ - смени го с някое друго. Примерно Нутрилон Омнео/Комфорт.

# 22
  • Мнения: 635
Здравейте, на кърма сме изцяло, но пак не ака , изака се 2 пъти с термометър и пак и е трудно ! Притеснявам се защото се напъва , а нищо и плаче !

# 23
  • София
  • Мнения: 3 609
Мило мамче,не се притеснявай.Нормално е кърмените бебета да не акат до 10дни.Това е така защото кърмата се усвоява почти изцяло и няма какво да се изхвърля Peace.Моя акаше веднъж седмично до около третия месец и постепенно нещата се регулираха.Не тормози детето с термометри и други щуротии,защото така има наистина риск да му направиш лениви червата и тогава ще имате проблем с акането доста дълго Naughty

# 24
  • Мнения: 5 362
Не тормози детето с термометри и други щуротии,защото така има наистина риск да му направиш лениви червата и тогава ще имате проблем с акането доста дълго Naughty
Така е.
Към Дуфалак не се привиква Peace

# 25
  • Мнения: 215
Щом се напъва, значи има какво да изака, но се е запекла. И за това плаче - тормози се. Консултирай се с педиатъра й дали може да й дадеш малко дуфалак. Аз на моето юначе съм му давала на 2 месеца. Резултатът беше, че след 2 часа дедето си се изака и му олекна! Пиши какво става.

# 26
  • Мнения: 957
Мило мамче,не се притеснявай.Нормално е кърмените бебета да не акат до 10дни.Това е така защото кърмата се усвоява почти изцяло и няма какво да се изхвърля Peace.Моя акаше веднъж седмично до около третия месец и постепенно нещата се регулираха.Не тормози детето с термометри и други щуротии,защото така има наистина риск да му направиш лениви червата и тогава ще имате проблем с акането доста дълго Naughty

 Peace Peace Peace Много правилно ти го е написала liani. Има достатъчно информация по темата и в този форум и в интернет. За запек на бебето се говори не, когато не е акало няколко дни, а когато това, което изака след няколко дни има по твърда консистенция от нормалната. Не можеш искаш бебето ти да има твоята перисталника. Просто нещата не могат да се сравняват на този етап. Бебето може да ака няколко пъти на ден или веднъж на няколко дни. И двете са в рамките на нормалното. Важното е да пишка редовно.  Върмущавам се като прочета как масово се врат термометри мушкато и какво ли не Twisted Evil

# 27
  • Мнения: 635
Благодаяря ви за информацията ! Бебка се изака днес , явно ака на три дни ! Сама се изака ! Док каза да не давам Дуфалак, защщото можела да се обезводни и да влезем в болница ! А като чета как масово се дава !

# 28
  • Мнения: 5 362
Твоето педи направо ме разби с компетентност ooooh!
Първо те съветва с термометър да изакваш,после обезводняване от Дуфалака-направо нямам думи Shocked
Че то по нейната логика ние трябваше отдавна да сме се обезводнили и т.н.Кали пие Дуфалак от месец насам.

# 29
  • Мнения: 215
Аз съм твърдо против термометрите!!! Shocked
От еднократно даване на дуфалак няма да се обезводни!
Може би трябва да обърнеш внимание на менюто си.

# 30
  • Мнения: 1 672
при нас е същата работа.Давам и един сироп "лактулоза" 2 пъти по 5 милилитра и няма никакъв проблем.Но когато не и дам сироп е много трудна работата.Но все пак малката успя с много напъване да се изходи и самичка.Но правим и масажи на коремчето  по посока на часовниковата стрелка.Пробвай ако искаш сиропа добър е




# 31
Щом сте на кърма, е изключително важно с какво се храниш ти самата. Избягвай запичащи храни като ориз, лимони и плодове и зеленчуци, за които знаеш, че те стягат, и пий течности, като наблягаш на водата. Освен това, ако даваш на малкото топла преварена водичка с малко захар, също би могло да помогне. Общо взето другите неща са ги писали момичетата - масаж на коремчето, Дуфалак (който аз лично много-много не го препоръчвам, защото се привиква), термометър (който на нас не ни помагаше) и в краен случай (ако да речем не ака честичко в продължение на 5-6 дни) - специални глицеринови свещички за бебета (лошото е, че не се продават в България, но в почти всички други страни от Евросъюза ги има). Късмет и дано да се разминете със запека. (Да не те плаша, ама покрай захранването пак може да се запече детето.)

# 32
  • Мнения: 4 111
Не мога да ги разбера лекарите да препоръчват термометъра... Ние имахме проблем със запека, но сме на AM и го смених - сега всичко е наред...

# 33
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
Бебо се храни с АМ,в началото акаше веднъж на ден,сега през ден.Рекорда ни е 4 дена неакане,след което си се справи сам.Според мен 2-3 дена не е проблем.Твоето бебе се напъва,може би защото се опитва да си изкара газовете (поне при нас беше така).

# 34
  • Мнения: 122
При изключително кърмените бебета неакането до няколко дни е нещо което не бива да те притеснява,стига бебчето да е спокойно.Докато ние бяхме само на кърма беба акаше на 4дни,правех и масажчета и леко притисках крачетата към коремчето.Не прибягвай до лекарство,защото това не е решение на проблема,a и бебенцето ти е много малко.Това се препоръчва в краен слyчай. thumbsup

# 35
Ние от две седмици сме със запек - пием Дуфалак и преварена вода от овесени ядки.Неприятен е този момент,но се надявам скоро да отмине.

# 36
До Iva Mihova
Не мога да ти изпратя лично съощение!Препълнена ти е пощенската кутия.

# 37
  • Мнения: 22 514
Благодаяря ви за информацията ! Бебка се изака днес , явно ака на три дни ! Сама се изака ! Док каза да не давам Дуфалак, защщото можела да се обезводни и да влезем в болница ! А като чета как масово се дава !
A kак се изака-твурдо или редичко.Ако е второто-всичко е ок,нямала е запек,просто кърмените бебета понякога акат на няколко дни.И моетоп е имало такива моменти.Напъването може да е от колики,не запек.

# 38
  • Мнения: 635
Ака редичко , и жълто както си е акото

# 39
  • Мнения: 22 514
Ака редичко , и жълто както си е акото
Значи не е имала запек-всичко е наред.Това е нормално за кърмачетата,да правят неколкодневни паузи без изхождане.Бебето ти има колики,щом казваш,че се напъва.

Общи условия

Активация на акаунт