Как се разпознава оригинала от фалшивия парфюм?

  • 2 470
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 722
Има ли някакви знаци по опаковките, шишенцата и прочее от които да се твърди със сигурност, че даден парфюм /марков/ е оригинален или единственото що годе добро доказателство е, че е купен от съответно също толкова марков магазин?

# 1
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Обикновено се разбира едва след като си го купиш. По аромата, трайността му. Ако ментето е добро не можеш да ги различиш.

# 2
  • Мнения: 1 722
Ами интересува ме, защото от днес имам Мадмоазел Коко на Шанел /подарък/ и много ми прилича на оригинала на външен вид /като снимка в интернет/, сутринта се напръсках и още мирише, а дори съм си мила ръцете /мирише от вътрешната страна на китката/ ... абе мисля си, че е оригинален, но все пак исках да знам дали има нещо като при парите, някакъв оригинален знак, който не може да се фалшифицира.

# 3
  • DE
  • Мнения: 967
Ако фалшивия е направен добре, можеш да го различиш само ако познаваш миризмата на оригинала!!!
Имат разлика, макар и малка!

# 4
  • Мнения: 5 317
Аз ли4но не мога да ги разпознавам.Ве4е има много добри ментета.Аз съм имала такива.

# 5
  • Мнения: 211
Фалшивите парфюми наистина имат малка разлика с истинските, но имат. Освен това някои фалшификати си сменят миризмата с времето, което е дразнещо. Иначе по опаковката понякога е невъзможно да разбереш дали е оригиналът. Примерно скоро ходих в една парфюмерия в мола и помирисах Шанел номер 5, беше си различен от този който си купих от САЩ, имаше една тънка нотка, която беше различна.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 6 923
Оригиналният парфюм трябва да е запечатан със стикер, указващ производител, вносител, адрес, срок на годност.
Нито кутията, нито шишето е допустимо да имат дефекти - размазани надписи, драскотини, хлабава капачка... Гледа се и дупчицата на пулверизатора - ако е наранена - значи е менте, вкарано със спринцовка. Ако надписа на шишетоо се изстъргва с нокът - пак менте.
За  миризмата са обяснили вече.

Лошото е, че повечето белези можеш да забележиш едва след като купиш и отвориш парфюма.  Confused
А тогава вече е късно.

Общи условия

Активация на акаунт