Аз съм на 38, мъжът ми на 52, а искаме бебе!

  • 6 225
  • 61
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 28
Имам приятелка, американка, която е родила за първи път на 37 г. и сега има 3 здрави, жизнени и много красиви деца. И аз като теб много се бях притеснила - скоро ставам на 37 г. и какви ли глупости не ми наприказваха, даже един приятел-гинеколог ми каза: "Е, що сте чакали!", но тази жена много ме успокои. Има страни, в които е вече нормално да се ражда за първи път след 35 г.

И още нещо - не бързай да мислиш за стерилитет и за това, че "по нормалния начин няма да стане". Защо да не стане? На мен ми правиха пълни изследвания, не намериха проблем и въпреки това ми предложиха /срещу съответното заплащане/ хормонална стимулация, която отказах /защото излишната стимулация може да доведе до многоплодна бременност/.
Разбира се, иди на доктор, изследвай се, за да не губиш време в напразни опити, но все пак мисли положително и недей априори, само заради ЕГН-то си да се чувстваш "пациентка с проблем".

От все сърце успех!!!!!!!!!!!!  Peace

# 31
Успех на всички, които желаят скоро да гушнат едно малко бебче. Praynig Praynig  bouquet

# 32
  • Мнения: 255
Привет на всички момичета ! Аз изпратих на Palinka лично съобщение с пожелания за късмет и успех. Явно всички, които пишете до момента тук сте много млади щом реагирате така емоционално. Аз също съм на 38 и съм в подготовка за ин витро. Може би на повечето възрастта им се е видяла понапреднала  Wink

# 33
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
kalianna, ще стискаме палци и ще чакаме да се похвалиш  Peace

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Калиана,успех с инвитрото!!!

# 35
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Успех на всички момичета и спокойно,ще има бебоци Laughing
Като започнах сегашната ми работа бях по заместване.Колежката излезе по майчинство и си роди на 39 год първо дете. След нея няколко месеца друга колежка на 38г. роди, след нея аз Laughing, а сега първата ще ражда септември второ бебче и ще е на 41 год.

# 36
  • Мнения: 1 668
Страхотно е, че не се оставяте предрасъдъци и това какво ще карат хората да се откажете от мечтите си!
Най-искрено ви поздравявам и ви желая от сърце сроко да се похвалите с една прекрасна безпроблемна бременност.
Не губете кураж!
Какви предрасъдъци, не сме ли в 21век  newsm78? Жени на 40 раждат всеки ден. Като бях в болницата за запис на тоновене един ден до мен лежеше жена за същото на 40, която след 6-7 ин витро неуспешни /с доста проблеми по нейните думи при нея/ беше отишла на море да си почине от глупости и бебето беше станало по естествен път.
Успех в бебеправенето пожелавам. Имам приятелка от квартала на 38, мъж 58 - отскоро са с бебе /имат и голям син/. Радвам им се много...

# 37
  • Мнения: 4 076
Стига с тези предразсъдъци!Жената на 40,50 и нагоре днес няма нищо общо с баба ми,която е била на 36,когато съм се родила.Все повече ще стават жените,които ще раждат по-късно.Свършиха глупостите на комунизма,че жената трябва да ражда,учи и работи едновременно и в ранна възраст.Край на кравите-рекордьорки!Жената трябва да се погрижи за собствения си живот първо,и чак след това да създава нов.Кога ще стане това-решава тя,а не идиотът-доктор,който пита"ама какво сте чакали досега".Плаща му се за резултати,не за мнение.То щото много хубаво деца деца да раждат...та баба да ги гледа после.

# 38
  • Мнения: 4 451
Ами, чудесно! Браво на вас! Какво значение има възрастта? Аз примери няма да давам, около мен са много. Така, че дерзайте и успех! Аз съм мераклийка за трето и живот и здраве, съм си избрала точно тази възраст за раждане на дете.

# 39
  • Мнения: 255
Поздравявам всички за оптимизма ! Стига с тези предрасъдъци ! Важното е да има любов и разбирателство ! Желанието за дете е естествено и на 40, стига с тия остарели разбирания. Hug

# 40
kalianna благодаря Ви за съобщението, изпратих Ви отговор.
Желая на всички момичета много здраве, късмет и така желаните сладки бебенца.
90 % от моите приятелки са по на 37-40 години и само две от тях имат деца, А ВСИЧКИ ЖЕЛАЯТ ДА РОДЯТ, СЕГА ПОВЕЧЕ ОТ ВСЯКОГА. Когато се съберем си говорим само за това колко много искаме бебета вече. Явно като станеш на нашите години, ако не си раждал няма нищо по важно от това. Осъзнато  душата ти плаче за майчинство и забравяш и за кариера и за всичко друго.  Дано имаме късмет и да изпитаме и ние това щастие.
kalianna Желая ти безпроблемно  и успешно инвитро. Дано се похвалиш скоро. Ще стискам палци.
А на Вас мили момичета благодаря, че Ви има и дано мечтите Ви станат реалност. А на тези, които си имат вече сладки бебенца ДА СА ВИ ЖИВИ И ЗДРАВИ И МНОГО ДА ВИ РАДВАТ.

ПРЕГРЪЩАМ Ви  bouquet  Heart Eyes Praynig

# 41
  • Мнения: 553
xxx

Последна редакция: пт, 15 юни 2007, 11:33 от mishana

# 42
Здравейте и от мен!! И аз имам приятелка, която наскоро роди първото си детенце на 40 год., така че - действайте и не се отказвайте. Напоследък единственото, което си повтарям е, че няма невъзможни неща.И аз вече 7 мес. се опитвам безуспешно да забременея.....но....с моите ПКЯ трудно ще стане, но не се отчайвам. Желая на всички скоро виждане на заветните две чертички!!!!!

# 43
  • Мнения: 5 475
  Стига вече с тези предрасъдъци за възрастта. Peace
  Аз живея в Италия и тук болшинството от жените се женят след 30 год възраст,а за деца се замислят около 35. Peace

  На всички ви желая успех!   bouquet
 

# 44
  • Мнения: 1 174
Здравейте и от мен,ще ви кажа само не се отказвайте никога да имате бебе,ако единствената пречка,която си мислите,че имате е възрастта-няма такава пречка.Ще ви дам само един пример,имам приятелка,която след 3 опита инвитро на 47 години роди близнаци- да са и живи и здрави.
Никога няма да забравя какво ми каза,когато беше вече бременна в 7-мия месец "Винаги съм знаела,че трябва да имам  и ще имам дете и никога не съм си помисляла и за миг,че ще остана без дете"
Успех на всички!
 П.П.Моите близнаци са заченати по естествен път,инвитро стават по-често,чакам скоро някоя мама да ме пита как се гледат две наведнъж  Hug

Общи условия

Активация на акаунт