Как изтърпявате бебешкия плач?

  • 3 099
  • 72
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 924
Като почти всяко новородено и моят син страда от прословутите колики,
които предизвикват остри изблици на непоносим рев.Сърцето ми се къса, докато го слушам, а не винаги съм в състояние да го успокоя,
независимо какви средства ползвам.
Лошото е, че на моменти дори ме избива на агресия и това ме притеснява.
Как да свикна да слушам невъзмутимо тези писъци?
То че ще се мъча да го успокочвам , ще се мъча, но когато няма ефект...

# 1
  • Мнения: 466
Така и не можах да свикна  Cry И на мен ми се къса сърцето , когато виждам ,че не мога да му помогна и аз се нервирам по някога и плача с него даже  Mr. Green. Тъкмо му минаха коликите и сега зъби ли ще му никнат  newsm78 ама такива са признаците - страшни ревове са , а вече не се успокоява съвсем пък от нищо , защото е нахитрял и гласа му е още по - силен  Laughingи е голям екшън , но трябва да мине - предполагам , че постепенно ще свикнеш да плаче . newsm78

# 2
  • Мнения: 576
Ох, и аз не мога да свикна с това!

# 3
  • Мнения: 983
Понякога си поплаквах с него  Cry Добре, че минават...

# 4
  • Мнения: 959
Не съм слушала "невъзмутимо" а се опитвах да помогна,с каквото мога.Най-малкото беше гушкането и успокояването-ефект имаше.

# 5
  • Мнения: 1 691
Не вярвам да има много майки, които се научават да си слушат невъзмутимо плача на бебето. Естествено е да ти се къса сърцето. Аз моя си го гушкам, а се случва и да плача с него.

# 6
  • Мнения: 1 924
Да, и аз плача с моя.Забавна картинка сме отстрани сигурно,макар хич да не ми е до смях....

# 7
  • София
  • Мнения: 928
Трудно се изтърпява. Като го гледам толкова малък и беззащитен. Още повече и като знам, че не мога да му помогна. Гушкаме се, носим се и чакаме да отмине.

# 8
  • Мнения: 772
Не се свиква!Но се старай да не се нервираш,защото бебчето усеща и ще е още по-неспокойно Hug

# 9
  • Мнения: 941
оставях го на мъжа ми и правех една обиколка на квартала,вярно,че плачът още ми оттекваше в главата,но пак си е нещо.Иначе се носехме на ръце,топлехме коремчето,плачехме заедно и т.н.Ще отмине ooooh!

# 10
  • Мнения: 6 390
плача в повечето случай е зов за помощ  Hug
така го приемай, няма смисъл да се нервираш, по разумно е да търсиш начин да го разсееш, или успокоиш бебчето
При големи кризи свалях пампа и я оставях да рита по голо дупе , това почти винаги е спирал истеричния плач за известно време, докато намеря решение на проблема в момента Peace

# 11
  • Русе
  • Мнения: 2 354
не се свиква!  Sad
Слава богу, Вайана нямаше мн силни колики..., но все пак като плачеше ми беше мн трудно (и сега е така) - нося я , гушкам я, опитвам с песнички...

# 12
  • Мнения: 1 425
Когато имаше колики много му помагаше да рита по голо дупе, а когато много плачка се гушкахме, стискахме през коремчето, дори сме плачкали заедно  Laughing

# 13
  • Мнения: 318
Плача е сигнал,че нещо не е наред.В началото са колики,както е при вас,после идва ред на зъбките.A  може би просто е гладно или жадно.Постепенно ще се наyчиш да разпознаваш бебешкия плач,така ще ти е по лесно да намираш верния път.Понякога искат просто да бъдат гyшкани.Търпение.

# 14
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Не се свиква!Но се старай да не се нервираш,защото бебчето усеща и ще е още по-неспокойно Hug
Като подлудееш, иди пий една вода или изпуши една цигара - 5 мин почивка помагат с нови сили да се върнеш при бебо и да го гушнеш - все пак го боли милото, не го прави нарочно, за да те дразни  Peace

Общи условия

Активация на акаунт