Противозачатъчни или спирала?

  • 7 465
  • 35
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 10 345
В момента съм на противозачатъцхи но смятам да си сложа спирала уж за по-лесно да не се занимавам повече с хапове че кога забравя да го пия  Wink а пък и не са много полезни имат доста страничи ефекти.Не знам спиралата предпазва ли толкова добре колкото хапчетата или с нея има по-голяма вероятност да забременея  newsm78






--------------------------
Пиши на кирилица!

Последна редакция: вт, 29 май 2007, 15:42 от Доня Туфиня

# 1
  • Мнения: 2 746
Спирала, ако ти понася.

# 2
  • Мнения: 2 051
Предпазва също така добре без страничните ефекти на хормоналните препарати.
Единственият недостатък е, че не можеш вечно да я носиш.
И дано не боцка на мъжа ти, че и това се случва понякога Laughing

# 3
  • София
  • Мнения: 1 247
Спирала, ако ти понася.
Два пъти вече слагам спирала и аз и мъж сме много доволни.Хем евтино,хем ефикасно. Peace

# 4
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Няколко години съм пила хапчета, докато не решихме да имаме дете, сега съм със спирала и сравнявайки двата метода не бих пила никога вече хапчета, освен ако нямам избор. Предпазва точно толкова колкото и хапчетата, но разликата е в това че просто забравяш че я има.За да разбереш дали ти понася просто трябва да опиташ.  Peace

# 5
  • Мнения: 1 207
И аз да попитам за манипулацията.Гадно ли е?Боли ли?Упойка?

# 6
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Гадно е!Боли!Не се слага упойка!Процедурата боли 2-3 секунди и определено я предпочитам пред контракции, така че се преживява.Аз получих силни контракции след слагането на спиралата, но с по-силни болкоуспокояващи мина.Самата процедура трае 5мин. и ако някой иска подробности да пита.С две думи болка има при самото преминаване на спиралата през шийката на матката.Това е!

# 7
  • Мнения: 108
а какво ще рече "ако ти понася" Thinking

# 8
  • Мнения: 344
Аз искам да си взема противозачатъчни но незнам какви.

# 9
  • Мнения: 2 015
Аз реших противозачатъчни.

# 10
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Спирала  Peace
И аз да попитам за манипулацията.Гадно ли е?Боли ли?Упойка?
Неприятно е , но чак болка -не !Прилича на гинекологичен преглед , но самата шийка на матката се хваща с инструмент и тогава има леко щипване (за секунда ) и придърпване и това е  ако може да се каже болката!

# 11
  • Мнения: 19 289
и аз съм пред същата дилема.спиралата има ли някакви странични ефекти?примерно увеличава ли риска от гъбични инфекции?
нека някой опише подробно цялата процедура по слагането,че мен нещо ме е страх Confused

# 12
  • Мнения: 6 155
На този въпрос най-добре може да  отговори гинекологът ти  Peace

Два пъти вече слагам спирала и аз и мъж сме много доволни.Хем евтино,хем ефикасно. Peace
Кое му е евтиното? Тази, която на мен ми препоръчва лекарката е 360лв.  Confused

# 13
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Мирената ти е препоръчала,нали?(дано не бъркам името)
И моята гинеколожка я препоръча като най-добрата.
И дори и толкова пари пак като вариант е по ефтино.
Спирала - 360лв за около 5 години
Хапчета + странични ефекти= 12м. Х х 11лв=132лв х 5 год.=660лв за 5 години
......а имаш даже възможност да си сложиш и от евтините медни спирали,които мисля съм към 50-60лв.

# 14
  • Мнения: 2 068
А кога след раждането /секцио/ най-рано може да се сложи спиралата ? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт