страх и радост за бебе :)

  • 2 947
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 200
Незнам дали някой като мен е изпитвал толкова противоречиви чувства. Съпругът ми много иска бебче, аз се страхувах много от всичко , не от самата бременност, а за след това . "Добри родители ли ще сме ?  и такива от сорта на които никой не може да даде отговор. После ме беше страх "ами ако не мога да забременея". Аз си преодолях стараховете  и в  момента бебеправим от 2 месеца. Днес ми дойде! Тъжна съм от факта. Знам че е малък период даже смешно малък , но започвам да се паникиосвам. Просто такива противоречиви чувства не съм изпитвала.  А като чета и разни статии ме хваща тотална паника. Някой чувствал ли си е така ?

# 1
  • Мнения: 304
venducia спокойно  Hug Едва ли има жена на която не са и минавали такива мисли  Simple Smile Продължавай смело напред и скоро да се похвали6   bouquet

# 2
  • Мнения: 1 906
Чувството ми е напълно познато  Hug!
Преди и ние бяхме така. Моя приятел страшно много искаше бебе, а аз не. Мина време и аз реших, че е дошъл момента да започнем с бебеправенето. Оттогава минаха шест месеца и бебе няма. Междувременно аз имах малко здравословни проблеми, които надявам се съм преборила.
След като доста прочетох и аз започнах да се паникьосвам, но вече се опитвам да приемам нещата по-спокойно. Вече много искам бебе, но...
Стискам палци другия месец да се похвалиш с двете чертички   bouquet!!!

# 3
  • Мнения: 200
Ами сигугно ама нали съм си шаш и паника Simple Smile Много е странно че докато беберавиш постоянно имаш някакво чувство да си обръщаш внимание на тялото.
Дано да стане скоро , защото като ви чета направо се разтапям от радост.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Аз напълно те разбирам как се чувстваш и ти пожелавам съвсем скоро този страх да бъде заменен от радост!

# 5
  • Мнения: 3 414
и аз се страхувам Sad а като чета темите из форума така ми се иска бебе  Crazy успех дано скоро да се похвалиш  Grinning  bouquet

# 6
  • Мнения: 16
Здравейте и от мен, искам да споделя , че и аз изпитвам абсолютен страх и съм напълно объркана. Женени сме вече от близо две години и през цялото това време мечтаех за бебе, но ме беше страх от това дали ще сме добри родители, дали ще можем да му осигурим вс, от което се нуждае и т.н. Но вече съм решена на 100%. Другия месец е първия ни опит.  Praynig Стискайте палци, успех на всички  Heart Eyes Hug

# 7
  • Мнения: 674
Нищо страшно няма,само радост е .
и радостта от ден на ден е по голяма!
така че давай смело напред и бързо да се похвалиш!
УСПЕХ желая на всички ви !

# 8
  • Мнения: 207
Незнам дали някой като мен е изпитвал толкова противоречиви чувства. Съпругът ми много иска бебче, аз се страхувах много от всичко , не от самата бременност, а за след това . "Добри родители ли ще сме ?  и такива от сорта на които никой не може да даде отговор. После ме беше страх "ами ако не мога да забременея". Аз си преодолях стараховете  и в  момента бебеправим от 2 месеца. Днес ми дойде! Тъжна съм от факта. Знам че е малък период даже смешно малък , но започвам да се паникиосвам. Просто такива противоречиви чувства не съм изпитвала.  А като чета и разни статии ме хваща тотална паника. Някой чувствал ли си е така ?

 НАПЪЛНО ТЕ РАЗБИРАМ КАК СЕ ЧУВСТВАШ.ВСЕ ЕДНО АЗ СЪМ ГО ПИСАЛА ТОВА.С МОЯ СЪПРУГ СЕ МЪЧЕХМЕ ЗА БЕБЧЕ 1 ГОДИНА.ХОДИХ ПО ЛЕКАРИ УЖ СЪМ ДОБРЕ , НО НЕЩО НЕ СТАВА.И ЕТО НАКРАЯ ЧУДОТО СТАВА.ИЗПАДАШ В ЕДНИ ТАКИВА ДЕПРЕСИИ , КОИТО САМО ТЕ НАТОВАРВАТ ПОВЕЧЕ.НЕ СЕ ТРЕВОЖИ.НА МЕН МНОГО МИ ПОМОГНА МОЯ ПЕРФЕКТЕН МЪЖ.ТОЛКОВА МНОГО МЕ ПОДКРЕПЯ И УСПОКОЯВА, ЧЕ СЪМ МУ СТРАШНО БЛАГОДАРНА.КАЗВАШЕ МИ , ЧЕ Е НАЙ - ВАЖНО ДА СЕ УСПОКОЯ И НЯМА ДА ЗАБЕЛЕЖА КАК ВСИЧКО ЩЕ СЕ НАРЕДИ.СЪЩОТО ТИ КАЗВАМ И АЗ НА ТЕБ.УСПЕХ В БЕБЕПРАВЕНЕТО.  bouquet

# 9
  • Мнения: 7 201
И аз като теб съм се страхувала за всичко около бебето.Но желанието да гушкам малкото съкровище беше по-силно от всички страхове!Никой не е бил научен как да бъде добра майка,но всичко си идва с времето! PeaceОстави страховете настрани и се наслаждавай на настоящия момент!И другия месец да се похвалиш! EFP

# 10
  • Мнения: 2 422
Страха винаги ще го има. Cry Cry Cry
Но когато усетиш човечето там в теб ще си на седмото небе. Laughing
УСПЕХ стискам палци на всички ни.. fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed

# 11
  • Мнения: 405
Ей, все едно аз съм го писала !  Hug  Всички тези чувства изведнъж започнаха да нахлуват и да ме объркват. На шестия месец бях бременна, точно когато реших, че няма смисъл да се вторачвам и притеснявам за всеки най-малък признак в тялото ми. Успех и опитай да не го мислиш толкова. То си става от самосебе си   bouquet 

# 12
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
   Години наред вървяхме по трънливия път към така желаното бебче.  Имам два спонтанни аборта , много сълзи пролях от мъка...абе съсипах се. Сега съм бременна в края на трети месец, а такива мисли ми минават през главата, че не мога да се позная. Не мога да му се зарадвам, чудя се защо след като го имам още не го обичам, притеснявам се дали ще съм добра майка...абе, да ме хване някой и да ме набие, това заслужавам аз.   Sick

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Разбира се,че ще си добра майка.Може би още не можеш да му се зарадваш,защото се страхуваш.Но като гушнеш малкото човече,ще си най-щастливата жена на този свят.Не го казвам от опит,но си мисля,че ако е рекъл Господ някой ден да си имам свое детенце,бих се чувствала така Hug

# 14
  • Мнения: 268
   Години наред вървяхме по трънливия път към така желаното бебче.  Имам два спонтанни аборта , много сълзи пролях от мъка...абе съсипах се. Сега съм бременна в края на трети месец, а такива мисли ми минават през главата, че не мога да се позная. Не мога да му се зарадвам, чудя се защо след като го имам още не го обичам, притеснявам се дали ще съм добра майка...абе, да ме хване някой и да ме набие, това заслужавам аз.   Sick

Голдън Роуз изобщо не заслужаваш някой да те набие!  Naughty Истината е че най-вероятно дори да не го осъзнаваш страха подтиска останалите ти емоции. Как да се зарадва човек като е преживял толкова много ужасни моменти, сълзи, разочарования, болка.... Освен това миличка ти все още не го имаш. Ще го имаш чак когато го вземеш в ръцете си Peace А тогава сигурна съм ще го обикнеш с цялото си сърце и душа  Hug Успех ти пожелавам!

# 15
  • Мнения: 1 277
И аз да се присъединя към групата на момичетата, изпитващи подобни страхове. Всъщност не се страхувам дали ще съм добра майка, защото идеални хора няма, пък и постепенно ще се учим да се грижим възможно най-добре за децата си. По-скоро се опасявам да не отнеме много време бебеправенето и най-вече да е здраво бъдещето ми бебе. Тъкмо се почувствах готова за тази крачка и възникнаха при мен здравословни проблеми, които ни възпрепятстват да бебеправим.  Но в крайна сметка човек трябва да не се шашка много и така нещата потръгват по-лесно в желаната посока.
Успех на всички бебеправещи!

# 16
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
   Години наред вървяхме по трънливия път към така желаното бебче.  Имам два спонтанни аборта , много сълзи пролях от мъка...абе съсипах се. Сега съм бременна в края на трети месец, а такива мисли ми минават през главата, че не мога да се позная. Не мога да му се зарадвам, чудя се защо след като го имам още не го обичам, притеснявам се дали ще съм добра майка...абе, да ме хване някой и да ме набие, това заслужавам аз.   Sick

Голдън Роуз изобщо не заслужаваш някой да те набие!  Naughty Истината е че най-вероятно дори да не го осъзнаваш страха подтиска останалите ти емоции. Как да се зарадва човек като е преживял толкова много ужасни моменти, сълзи, разочарования, болка.... Освен това миличка ти все още не го имаш. Ще го имаш чак когато го вземеш в ръцете си Peace А тогава сигурна съм ще го обикнеш с цялото си сърце и душа  Hug Успех ти пожелавам!
   Много красиви и силни думи.   bouquet Благодаря ти.  Heart Eyes

# 17
  • Мнения: 712
Мисля, че няма жена, която да не се страхува от майчинството, колкото и дълго да е чакала и да се е молила за детенце. Дори ми се струва, че колкото по-дълго е чакала, толкова повече страх има  Thinking Ние сме сравнително отскоро на бебешкия фронт  Simple Smile на когато за първи път ми закъсня, заедно с лудата надежда този път да е станало, трябва да си призная, че имаше куп други мисли. Лежах си в тъмното до отпуснатото тяло на любимия и мислех ли, мислех. Че ако сме успели, скоро ще стана едра и тежка, може би ще ревнувам мъжа си от секси-небременните хубавици. Че може би ще имам проблеми и ще се наложи да огранича социалния си живот в първите и последните месеци. Че поне 1 година няма да мога да излизам вечер, защото ще имам ангажименти по бебето. Че ще се простим временно със спонтанните излизания за сладолед в 1 вечерта, киното, вечерите навън, защото ни мързи да готвим... Осъзнавах - за пръв път от решението ни да имаме бебе- какво ще ми коства детето. Уплаших се. Но желанието за дете остана.
И сега се страхувам дали ще бъда добра майка. Защото знам, че ще дам на детето си времето и вниманието, от което се нуждае. Но се страхувам да не се обезлича през това време - и ако стане така, мога ли такава да бъда добра майка?  Blush Thinking

# 18
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Няма жена, която да не я терзаят подобни мисли. А след като чудото стане, новите чувства, усещания и мисли за бъдещето те затрупват като лавина. Но е толкова хубаво...
Момичетата с перфектно тяло и сплосък корем не ми смущават дъшевния покой, нямам комплекси, че вече не съм с "онова" тяло, напротив, чувствам се по-красива от всякога.
Стремя се, каквото и да стане, да съм положителна (е, не винаги успявам), защ. знам, че няма по-голям дар за бебето от една щастлива майка!

# 19
  • Мнения: 27
Преди година и половина бяхме решили че искаме бебе и бях изпълнена с толкова любов и нямах страхове и притеснение но с времето с чакането изследванията и надеждите, страха ми измести хубавите мисли понеже се плашех да не останат само мисли и гледах да не си ги мечтая. Понякога само си позволявам да си представя как си имаме детенце. И сега като чуя за бебе и само ми става мъчно. Дано ако е рекъл Господ някога да си имаме дечица да мога да забравя всичко и да си ги обичам, защото вече и от това ме е срах.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Мечо,я по оптимистично мила!Ще си имаме бебенца всичките по един или друг начин.Разбирам те как се чувстваш,но така не си помагаш.Скоро всички ще забравим страховете си,защото ще гушкаме това,което най-силно желаем.

# 21
  • Мнения: 27
Да съжелявам за писимистичния постинг  Embarassed Просто темата провокира тия мисли в мен ("анализирайки" страховете си  Grinning), иначе си права cafti няма място за отстъпление !

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
 Peace

# 23
  • Мнения: 2 751
Всяка жена изпитва различни страхове.
Това е повече от нормално.
Но един съвет: спри да четеш "какво ли не". Нормалнит страх ще премине в паника и паникьосване, което няма да е добре нито за теб, нито за бъдещето ви бебенце.
Успех  Hug

Последна редакция: пт, 01 юни 2007, 14:26 от kalli

# 24
  • Мнения: 2 751
   чудя се защо след като го имам още не го обичам,
Golden rose,  ще ти кажа, че ние имахме много проблеми преди да забременея. Както ти си казала: "трънлив път" в продължение на година и половина-изследвания, лутане, операции, манипулации, разочарования....
Като забременях, бях щастлива, да.
Обаче знаеш ли кога го заобичах?
Доста след като се роди.  Peace
Добрата майка става добра майка с течение на времето.  Peace
Пожелавам ти успех.  Hug

# 25
  • Мнения: 1 919
Всяка жена изпитва различни страхове.
Това е повече от нормално.
Но един съвет: спри да четеш "какво ли не". Нормалнит страх че премине в паника и паникьосване, което няма да е добре нито за теб, нито за бъдещето ви бебенце.
Успех  Hug
Много добре казано!

# 26
Привет и от мен!
Пиша за първи път, но доста отдавна чета всичко във форума.
Ето и моите страхове и опасеня. Скоро ще стана на 28. Това е хубава възраст за безгрижен живот, но от друга страна съм раздвоена, точно заради "напредването" на възрастта. Всичките ми приятелки вече са се отчели с едно, а някой и с по 2 деца. Само аз се увъртам още и им се радвам - отстрани. От една страна заради страхове, нерешителност, и какво ли още, а от друга и заради не дотам ясната позиция на половинката по въпроса. Уж сме си говорили за бебе, открили сме се един за друг, но по-решителни стъпки така и не се предприемат. Може би тази нерешителност идва и от моя страна. Имам аз едни планове за морето това лято, но някак не се чувствам подкрепена. Това мисля е най-голямата причина за нерешителността ми и раздвоеността. Е, и от друа страна и тоталната промяна която ще настъпи след появата на бебчо. Дали ще се справим, дали всичко ще е наред и останалите въпроси по-горе.
Пожелавам успех на всички които знаят какво искат, а на останалите (като мен) да се решат по-скоро на тази стъпка  Laughing

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193

Пожелавам успех на всички които знаят какво искат, а на останалите (като мен) да се решат по-скоро на тази стъпка  Laughing

Ами ако "стъпката"изпревари решението за нея Laughing Hug

# 28
  • Мнения: 19
 Simple Smile аз сум petuna и ще отговоря Simple Smile

Това ще реши колебанието ми  newsm78
ще си се гледкаме  smile3504

# 29
  • Мнения: 19
даже мисля от днес да си купя фолиева киселина и да я почна. и без това рябва да се пие 3 мес. преди зачеване. Ще имам време да се "настроя"

# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Успех,миличка!Ти вече си го решила Peace

# 31
  • Мнения: 712
Добре дошла сред нас, petia_tm!  bouquet

# 32
  • Мнения: 19
 Embarassed
Благодаря момичета.
Ще се срещаме често от тук на татък.
  Joy

# 33
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
юДобрата майка става добра майка с течение на времето.  Peace
Пожелавам ти успех.  Hug
[/quote]
  Мерси, изключително успокояващо ми действат думи като твоите. Плаша се от себе си, от реакциите си, от липсата на определени емоции, а в следващия момент виждам, че не съм единствена.   bouquet

# 34
  • Мнения: 617
Аз напълно те разбирам как се чувстваш и ти пожелавам съвсем скоро този страх да бъде заменен от радост!

# 35
  • Мнения: 2 751

  Мерси, изключително успокояващо ми действат думи като твоите. Плаша се от себе си, от реакциите си, от липсата на определени емоции, а в следващия момент виждам, че не съм единствена.   bouquet
Не само че не си единствена, ами мй повечето сме така.
Само дето никоя не си го признава  Wink
Аз започнах истински да заобичвам детето си, като стана някъде на 6..като се поочовечи  Grinning
Преди това той беше за мен един ангажимент, всичко по график, вършех си задълженията...Не че ми беше в тежест, не искам да ми се разбират думите погрешно. Бях щастлива, но истинската любов дойде по-късно и с всеки ден тя расте.
Ще видиш  Peace Hug

# 36
  • Мнения: 67
В подкрепа на kalli ще кажа,че докато учех в университета имах колежка,която роди малк преди да завърши.Тя и мъжът и до втория месец на малката също я  приемаха малко или много като ангажимент.Един ден си помня как младият татко я държеше в ръце,тъкмо беше заспала...тогава ме погледна и ми каза : "Скъпа играчка!"  Shocked Направо не знаех как да реагирам!!!  Shocked Така стана,че се наложи той да иде в чужбина,за седмица,в която поради усложнения с визата стана на месец.Когато се върна беше най-примерния и грижовен тати на света!През това време малката ни разплакваше с първото си гукане и будуване (аз гледах малката,докато майка и ходеше на лекции) и сама видях как родителската обич расте с всеки изминал ден!  Peace
Така че съм сигурна,че всеки от нас, с тревоги или без,ще отгледа  по едно щастливо и обичано детенце! Praynig

# 37
  • Габрово
  • Мнения: 25
Присъединявам се към темата и съм абсолютно съгласна с всичко казано, защото аз в момента се пека на същия огън - хем искам, хем се страхувам.За това сме жени, за това на нас е отредена тази толкова важна и вълшебна роля в живота, защото само ние можем да се справим.Преборете страха си и си купете фолиева киселина, както направих аз. newsm10
Успех на всички, които са решили да си имат бебе  newsm10

# 38
  • София
  • Мнения: 626
Присъединявам се към темата и съм абсолютно съгласна с всичко казано, защото аз в момента се пека на същия огън - хем искам, хем се страхувам.За това сме жени, за това на нас е отредена тази толкова важна и вълшебна роля в живота, защото само ние можем да се справим.Преборете страха си и си купете фолиева киселина, както направих аз. newsm10
Успех на всички, които са решили да си имат бебе  newsm10
Браво!Това се казва оптимизъм,дано да започнем да мислим всички така.

# 39
  • Мнения: 1 446
Няма място за притеснения и паника. За да се чувстваш по-спокойна, иди на лекар, направи си профилактичен преглед, цитонамазка, микробиология и хламидии! Купи су фолиева киселина, работете за бебе. А после имаш 9 месеца, за да се подготвиш за идването на бебо!

# 40
  • Мнения: 2 422
Няма място за притеснения и паника. За да се чувстваш по-спокойна, иди на лекар, направи си профилактичен преглед, цитонамазка, микробиология и хламидии! Купи су фолиева киселина, работете за бебе. А после имаш 9 месеца, за да се подготвиш за идването на бебо!
НА СТРАХА ОЧИТЕ СА ГОЛЕМИ А НАШИТЕ ОЩЕ ПОВЕЧЕ

 smile3506 smile3506 smile3506 newsm09

Общи условия

Активация на акаунт